BTV SPOR
Haberler / 2 Yabancı Oyuncu Heyecan Yarattı
2 Yabancı Oyuncu Heyecan Yarattı
Tarih : 28.11.2019 Okunma : 1015

2 Yabancı Oyuncu Heyecan Yarattı

Kemergençlikspor Yöneticisi Candemir Yazıcı takıma 2 yabancı oyuncunun transferi için maddi kaynak aramamaya başladı.Yazıcı’nın 2 yabancı oyuncu ile selfie çekerek sosyal medyada paylaşması spor kamuoyunda ilgi gördü.

Bartın 1.Amatör Küme takımlarından Kemergençlikspor 2019-2020 sezonunda şampiyonluk hedefliyor.Son iki yılın şampiyonu Amasraspor’un yeni sezonda kadrosunda önemli oyuncuları kaybetmesi ile birlikte Amatör ligde mücadele edecek diğer takımlar transferde bir çok oyuncuyu kadrolarına kattı. Son iki yıldır Amatör Ligde zirve mücadelesi veren Kemergençlikspor dış transferde önemli isimlerle görüşmeye başladı. Amatör Liglerde yabancı yasağının olduğu amatör liglerde en az bir yıl oturma izni almış oyuncuların oynaması için karar alınması  Kemergençlikspor Yöneticisi Candemir Yazıcı’yı harekete geçirdi. Bartın Üniversitesinde öğrenim gören bir Ganalı ve bir Afganistanlı iki oyuncu Aralık ayında start alacak Amatör Kümede Kemergençlik forması giyebilecek.

TFF  Yabancı oyuncuların en az bir yıl oturma izni almış, 2002 ve daha büyük doğumlu en az iki yabancı uyruklu  futbolcu oynayabilir kararının alması Kemergençlik yöneticisi Candemir Yazıcı’yı transferi de kolaylaştırdı. Şu günlerde harıl harıl yabancı oyuncuların transferi için maddi kaynak peşinde olan Candemir Yazıcı Ganalı ve Afganlı oyuncuyla Su Terazisinde bulunan iş yerinde selfie yaparak sosyal medyada paylaştı. Yazıcı Kemergençlik yöneticisi Bahattin Kaplan Afganlı  ve Ganalı oyuncuyla sosyal medyadaki paylaşımı spor kamuoyunda büyük ilgi gördü.