BTV SPOR
Haberler / 2018-2019 SEZONU U12 LİGİ SONA ERDİ
2018-2019 SEZONU U12 LİGİ SONA ERDİ
Tarih : 17.07.2019 Okunma : 873

2018-2019 SEZONU U12 LİGİ SONA ERDİ

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKF) ve Bartın Futbol İl Temsilciliği  tarafından düzenlenen U12 yaş grubunda düzenlenen Minikler Futbol Şenliği Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu.

İlimizde Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Bartın Futbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen  U12 yaş grubunda düzenlenen Minikler Futbol Şenliği Ödül Töreni’nde yeşil sahada ilk kez resmi bir maça çıkmanın tatlı heyecanını yaşayan minik kramponların mutluluğu organizasyon anısına aldıkları ödüllerle taçlandı.

ŞAMPİYON GENÇLERBİRLİĞİ OLDU

2018-2010 Sezonu alt kategorilerde düzenlenen  U 12 Minikler Futbol Şenliği müsabakaları oynanan son hafta maçlarıyla   erdi. Sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği son hafta karşılaşmaları büyük çekişmeye sahne oldu. U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında  şampiyon Bartın Gençlerbirliği takımı oldu.

 2018-2019 Sezonu U12 Minikler Şenliği   müsabakalar 7 Haziran 2019 tarihinde start aldı. Tek devreli lig usulü oynanan müsabakalarda Bartınspor, Bartıngençlerbirliği, Kemerspor, Yen Bartınspor, Bartıngücüspor,  Ulusçınarspor, Kemergençlikspor  ve Amasrasporspor takımları mücadele etti.Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Futbol İl Temsilciliğinin organize ettiği U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakaları oynanan 9’uncu hafta karşılaşmalarıyla tamamlandı.

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Futbol İl Temsilciliği tarafından  11-12  Yaş Minikler Futbol Şenliği müsabakaları 9 hafta sürdü. Sporseverlerin de ilgi gösterdiği karşılaşmalar büyük çekişme içerisinde geçti.

Futbol Federasyonu tarafından Minikler Şenliği diye adlandırılan U12 futbol şovu müsabakaları son haftaya kadar büyük çekişmeye sahne oldu.Futbolda resmi lig kabul edilen en küçük yaş kategorilerinden biri olan U12  takımları Bartın’da Mini Minikler Şenliğinde şampiyon olmak için  kıyasıya yarıştı.

Bartın Amatör Spor Kulüpleri ve Bartın Futbol İl Temsilciliğinin organize ettiği U12 Minikler Futbol Şenliği son hafta oynanan karşılaşmalarla sona erdi.Ligin son haftasında  Ligin bitimin bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Bartın Gençlerbirliği son hafta maçında Kemergençlikspor’la karşılaştı. Ömertepesi Sentetik Sahada oynanan karşılaşmadan 4-2 galip ayrılan Bartın Gençlerbirliği 2018-2019 sezonu U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında şampiyon oldu.

U21 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarını şampiyon olarak tamamlayan Bartın Gençlerbirliği  oynadığı 8  maçta 7  galibiyet 1 beraberlik elde etti.  Bartın Gençlerbirliği  9 hafta  sonunda Ligi 22  puanla yenilgisiz şampiyon olarak tamamladı.  Ligi şampiyon olarak tamamlayan Gençlerbirliği 9oynadığı 8 maçta rakip fileleri 24 kez havalandırdı. Ligi yenilgisiz tamamlayan Şampiyon Gençlerbirliği 8 maçta kalesinde 8 gol gördü.  U1 2 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarını  şampiyon olarak bitiren Bartın Gençlerbirliği sezonu 4 kupa ile tamamladı. Gençlerbirliği 2018-2019 sezonunda U15-U16-U13 Liginde şampiyon olmayı başarırken en son U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında ipi göğüsleyen takım oldu.

Tek devreli lig usulü olarak oynanan müsabakalarda Bartıngücüspor  topladığı 19  puanla ikinci oldu. U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında 18 puanla Yeni Bartınspor  üçüncü olmayı başarırken , Kemergençlikspor ise 10 puanla dördüncülüğü elde etti.

MÜSABAKALAR SONUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakaları son hafta maçları ile tamamlanırken, karşılaşmaların bitiminde saha içerisinde tören düzenledi. Ligde sıralamaya göre takımlara kupaları takdim edildi.  U21 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarında  ligi şampiyon olarak tamamlayan Bartın Gençlerbirliği takımına  kupasını  Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk takdim etti. U12 Minikler Futbol Şenliği müsabakalarını ikinci olarak tamamlayan Bartıngücüspor’a kupasını Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın verdi.Ligde üçüncü olan Yeni Bartınspor ve ligi dördüncü sırada bitiren Kemergençlikspor’a kupasını   Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk ve Bartın Futbol İl Temsilcisi ve ASKF genel sekreteri Esat Günaydın  birlikte takdim etti. Düzenlenen törende Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubu ligde derece elde eden takımları  tebrik etti ve gelecek sezonlarda başarılar diledi.