BTV SPOR
Haberler / Alper Mustafa Büyüköz Türkiye Şampiyonu Oldu
Alper Mustafa Büyüköz Türkiye Şampiyonu Oldu
Tarih : 03.05.2019 Okunma : 914

Alper Mustafa Büyüköz Türkiye Şampiyonu Oldu

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez 7 branşta Mersin'de gerçekleştirilen İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında Amasra Endüstri Spor Kulübü Sporcusu Alper Mustafa Büyüköz Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez 7 branşta Mersin'de gerçekleştirilen İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası, 55 ilden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla sona erdi.

30 Nisan'da Servet Tazegül Spor Salonu'nda açılış seremonisi ve teknik toplantılarla başlayan şampiyona; judo, tekvando, karate, badminton, tenis, güreş ve atletizm branşlarında gerçekleştirildi. 700 işitme engelli sporcunun kıyasıya mücadele verdiği şampiyonada müsabakalar oldukça çekişmeli geçti.

AMASRA ENDÜSTRİ KULÜBÜ SPORCUSU ALPER MUSTAFA BÜYÜKÖZ TÜRİYE ŞAMPİYONU OLDU

Son yıllarda katıldıkları Türkiye Güreş Şampiyonalarında başarılı olan Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü bir büyük başarıya daha imza attı. Şampiyonlar kulübü Amasra Endüstri Spor Kulübü Bartın’a bir altın madalya daha kazandırdı.

30 Nisan 2 Mayıs tarihlerinde Mersin de yapılan İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasın da Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü Sporcusu Alper Mustafa Büyüköz Gençler Serbest Güreş 79 kg da Türkiye Şampiyonu oldu ve büyük bir başarıya imza attı.

Mersin’de yapılan Türkiye İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasına katılan Amasralı güreşçileriler ayrıca  Yıldıray Özbilgin Büyükler 79 kg da Türkiye 3’üncüsü, Bartu Akdemir Gençler 70 kg da Türkiye 2’incisi Büyükler 70 kg da Türkiye 3’üncüsü ve Murat Olukman 61 kg da Türkiye Şampiyonu oldu.

AMASRALI GÜREŞÇİLERİN BÜYÜK BAŞARISI

1-2 Mayıs 2019 tarihlerinde Mersin de yapılan İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü sporcularının büyük başarısı;

Alper Büyüköz Gençler 79 kg Türkiye Şampiyonu

Yıldızlar Türkiye 2ncisi,

Yıldıray Özbilgin Büyükler 79 kg Türkiye 3ncüsü

Bartu Akdemir Gençler 70 kg Türkiye 2ncisi Büyükler 70 kg Türkiye 3ncüsü,

Murat Olukman Büyükler 61 kg Türkiye Şampiyonu oldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir,  Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Merkez Hakem Kurulu üyeleri tarafından verildi. Edip Buran Spor Salonu, Servet Tazegül Spor Salonu, Mersin Tenis Kompleksi ve Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nin ev sahipliği yaptığı ve sporcuların ailelerinin de katıldığı müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu.