BTV SPOR
Haberler / Altan Çakır Ulusçınarspor Başkanlığına Aday Olacak
Altan Çakır Ulusçınarspor Başkanlığına Aday Olacak
Tarih : 06.03.2018 Okunma : 3177

Altan Çakır Ulusçınarspor Başkanlığına Aday Olacak

Ulusçınarspor’un Mart ayında yapılacak Olağan Genel Kuruluna sayılı günler kala seçim çalışmaları devam ediliyor.  Ulusçınarspor’un Eski Futbol Şube Sorumlusu Altan Çakır Olağan Genel Kurul’da aday olacağını açıkladı.

Ulusçınarspor’un Eski Futbol Şube Sorumlusu Altan Çakır Ulus’un önde gelen işadamları ve il dışında yaşayan Uluslu işadamlarından aldığı destekle yapılacak kongrede adaylığını ilk açıklayan isim oldu.İki yıldır mevcut başkan Esat Tekin döneminde futbol şube sorumluluğu yapan Altan Çakır başkanlık yarışına soyunması spor kamuoyunda yankı buldu.

ALTAN ÇAKIR ÇOK İDDİALI GELİYOR

Mart Ayında yapılacak Ulusçınarspor’un kongresinde aday olacağını açıklayan Eski Futbol Şube Sorumlusu Altan Çakır, mevcut yönetimden de isimleri listesine alacağı belirtildi. Geçen yıl 1.Amatör Kümede yaşanana şampiyonlukta payı olan eski futbol şube sorumlusu Altan Çakır liste hazırlıklarına  başladı. 2016-2017 sezonunda 1.Amatör lig’de şampiyonluk elde edilmesinde payı olan eski yönetici listesini de gizli bir şekilde hazırlamaya başladı. Daha önce yönetimlerde görev alan arkadaşlarının da desteğini alan Altan Çakır 60 yıllık mazisinde başkanlığı döneminde ilk defa lige katılmayan mevcut başkan Esat Tekin’i devireceğini açıkladı. Her kategoride lige katılacaklarını açıklayan Altan Çakır kongre öncesi şimdiden 100 Bin TL’lik destek sözünü aldı.Altan Çakır çok güçlü bir yönetimle seçime girecek.Başkanlığa soyunan Altan Çakır listesini hazırladığı öğrenildi. Ulusçınarspor’da başkan adaylığını açıklayan Altan Çakır’ın listesinde olacak isimler netleşmeye başladı. Geçen yıl yönetimde yer alan bazı isimlerle görüşen Çakır, taraftarı heyecanlandıracak işadamlarını da listesine yazdığı belirtildi.Ulusçınarspor’un Olağan Genel Kurulu Mart ayı içerisinde yapılacak.

 ALTAN ÇAKIR KİMDİR?

Ulus İlçesi Doğumlu Altan Çakır ticaretle uğraşıyor. Genç eski yönetici Ulusçınarspor’un son şampiyonluğunda futbol şube sorumlusu görevini yürütmüş elde edilen şampiyonlukta da çok büyük pay sahibi olmuştu. Altan Çakır,özellikle il dışında yaşayan Uluslu işadamlarıyla kurduğu diyaloglar sayesinde takıma çok büyük maddi kazanımlar sağlamıştı. Çakır uyumlu kişiliğiyle tüm siyasi ve bürokrasiyle ilişkileri çok iyi olan bir yönetici olarak tanınıyor.Son 2 yılda görev yaptığı Ulusçınarspor Yönetiminde takıma maddi kaynak yaratmak için yoğun çaba harcadı. Geçen yıl yaşanılan şampiyonluğun ardından, genç yönetici Altan Çakır, mevcut yönetimin kendi içinde birlik görüntüsü sergilemediğini savunarak istifa etmişti.