BTV SPOR
Haberler / Altınçubuk “ Bartın’a U16 Grup Maçları Verildi”
Altınçubuk “ Bartın’a U16 Grup Maçları Verildi”
Tarih : 11.06.2019 Okunma : 1306

Altınçubuk “ Bartın’a U16 Grup Maçları Verildi”

Bartın U16 Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. 2018-2019 Sezonu U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları  13-15 Haziran  2019 tarihleri arasında yapılacak.Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk “Bartın ‘da yapılacak U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçları için hazırlıklar tamamlandı” dedi.

Türkiye futbol Federasyonu tarafından alt kategorilerde organize edilen U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları Bartın’da yapılacak.Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Futbol Federasyonu ile diyalogları üst seviyede olduğu için Bartın U16 Türkiye Şampiyonası grup maçlarını almayı başardı. Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk ilimizde yapılacak U16 Türkiye Şampiyonası grup maçları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, ASKF Başkan Yardımcısı İsmail Ekerbiçer ve önceki dönemlerde ASKF Yönetiminde Görev Yapan Hasan Top katıldı.

İLİMİZE GEÇEN YIL 2 TURNUVA VERİLDİ

 Bartın'ın geçen sezon  U19 Türkiye Şampiyonası finalleri ve U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarına  ev sahipliği yaptığını  belirten Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKF)l Başkanı Turgut Altınçubuk, “ 2018-2019 sezonu Futbolda ilimize bu yıl bir kez daha Türkiye Şampiyonası grup maçlarına ev sahipliği yapacak. 13-15 Haziran 2019 tarihleri arasında Bartın’da U16  Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçları oynanacak. Geçen yıl ilimize iki büyük organizasyon verildi. U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları ardından Bartın Mayıs ayında U19 Türkiye Şampiyonası finallerine ev sahipliği yaptı. Bir çok organizasyonu başarıyla tamamladık.Şimdi 13 Haziran tarihinde başlayacak U16 Türkiye Şampiyonası  1.Kademe maçlarının heyecanını şimdiden yaşamaya başladık” dedi.

ALİ DÜŞMEZ VE ADNAN ERSANA TEŞKKÜR ETTİ

Geçen sezon da Bartın’da iki büyük organizasyona ev sahipliği yaptıklarını ve bu organizasyonları başarı ile tamamladıklarını belirten ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, “ İlimize bu müsabakaları verdikleri için  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve Konfederasyon ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkan Yarımcısı ve  Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan'a teşekkür ediyorum” dedi.

BARTIN’DA 4 TAKIM 2.TURA ÇIKMA MÜCADELESİ VERECEK

 Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve  TASKK Başkan Yardımcısı Adnan Ersan’a teşekkür eden ASKF  Başkanı Turgut Altınçubuk, şunları söyledi: “ U16 Türkiye şampiyonası 1.Kademe maçlarının  Bartın'da yapılması yönünde karar veren bizim isteğimizi kırmayan Başta Konfederasyon Başkanımız Sayın Ali Düşmez, Konfederasyon Genel Sekreteri Sayın Adnan Ersan'a ve Bizlere Atatürk Stadı’nın kullanılması konusunda  kolaylık sağlayan gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir'e teşekkür ediyorum. U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları 69 ilden 119 takımın katılı ile başlayacak.Müsabakalar 6’şar takımlı 15 grupta ve 5 takımlı 1 grupta 12 - 15 Haziran 2019 tarihlerinde,  4’er takımlı 6 grupta ise 13 – 15 Haziran 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 22 grup merkezinde oynanacak. Bartın’da 13-15 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında Zonguldak Balıspor, Çorum Halk Eğitim Kültürspor, Karabük Safranbolu Belediyespor ve Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor takımları bir üste çıkma mücadelesi verecek.12-15 Haziran 2019 tarihleri arasında Bartın Grup Merkezinde Zonguldak Balıspor, Karabük Safranbolu Belediyespor, Çorum Halk Eğitim Kültürspor ve Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor takımlarının katılacağı U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları Bartın Atatürk Stadı’nda oynanacak. Bartın spor severler 4 gün boyunca Bartın’da yapılacak olan U16 Türkiye şampiyonası 1.Kademe  maçlarında futbol keyfi yaşayacaklar.  Zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen  maçlara tüm Bartın halkını davet ediyorum” dedi.

KURA ÇEKİMİ 12 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ ASKF BİNASINDA YAPILACAK

Türkiye Futbol Federasyonu  tarafından her yıl düzenlenen U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakaları 69 ilden 119 takımın katılımı ili  yapılacak.

Müsabakalar 6’şar takımlı 15 grupta ve 5 takımlı 1 grupta 12 - 15 Haziran 2019 tarihlerinde,  4’er takımlı 6 grupta ise 13 – 15 Haziran 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 22 grup merkezinde oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan Bartın Grup Merkezinde 4 takımın mücadele edeceğini ifade eden Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, “   Karabük Safranbolu Belediyespor, Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor, Çorum Halk Eğitim Kültürspor ve Zonguldak Balıspor takımlarının katılacağı U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarının kura çekimi 12 Haziran Çarşamba günü Saat: 16.30’da Ömertepesi Sentteik Sahada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  binasında yapılacak.4 takımın mücadele edeceği müsabakalar fikstüre göre tek devreli lig usulüne göre oynanacak.Müsabakalar sonunda en fazla puana sahip olan takım 2.tura yükselecek.Yapılacak kura çekimine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü veya  atayacağı Şube Müdürü,Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF), Futbol İl Temsilcisi,TÜFAD Bartın Temsilcisi ve  İl Hakem Kurulu Başkanı ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bartın Şube Başkanı (TFFHGD) katılacak. İlimizde yapılacak U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında mücadele edecek takımlarımıza ve müsabakaları yönetecek hakemlerimize başarılar dilerim” dedi.