BTV SPOR
Haberler / ALTINÇUBUK “ CUMHURBAŞKANIMIZ BOŞ ARAZİLERE SAHA YAPILMASI TALİMATI VERDİ”
ALTINÇUBUK “ CUMHURBAŞKANIMIZ BOŞ ARAZİLERE SAHA YAPILMASI TALİMATI VERDİ”
Tarih : 10.11.2017 Okunma : 1329

ALTINÇUBUK “ CUMHURBAŞKANIMIZ BOŞ ARAZİLERE SAHA YAPILMASI TALİMATI VERDİ”

ASKF Genel Başkanı Turgut Altınçubuk Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın 17. TASKK genel Kurulunda  yaptığı konuşmada“ Cumhurbaşkanımızın talimatı var, boş bulunduğunuz yerlere spor tesisi yapın “ dediğini hatırlatarak daha güçlü bir altyapı için Ömertepesi 2.sahanın yapılmasını istedi.

Bartın ASKF Genel Başkanı Turgut Altınçubul, uzun yıllardan beri Ömertepesi mevkiinde yer alan 2.sahanın yapılması için yoğun çaba harcıyor. TFF tarafından organize edilen amatör müsabakalar ve antrenman için kullanılan tek sentetik saha yetmiyor. Ömertepesi mevkine ikinci sahanın ihtiyaç olduğunu belirten ASKF genel Başkanı Turgut Altınçubuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sahalar yapılması konusunda Spor Bakanına talimat verdiğini hatırlattı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 17. Olağan Genel Kurulu 21 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. TASKK 17.Olağan Genel Kurulu’na Katılan Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Genel Kurulda konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine verdiği talimatları bir bir okuduğunu söyledi.Altınçubuk, “Cumhurbaşkanımızın mahalle sahalarını çoğaltacaksınız. Her tarafa bulduğunuz yerlere gençlerin spor yapmaları için tesisler yapacaksınız” uyarısı var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Kurulunda söyledi. Bartın’da ikinci saha için bu talimatı gereğinin yapılmasını istediklerini söyledi.

 Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonı 17.Olağan Genel Kurulu 21 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. TASKK 17.Genel Kuruluna katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, kürsüde bir konuşma yaptı.Amatör Spora bakışını anlatan Bakan Osman Aşkın Bak,delegelere yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın sahalarla ilgili talimatlarını okudu.Bakan Osman Aşkın Bak, şu ifadeleri kullandı:

 

"Amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkes gizli kahramandır"

 

 "Amatörleri ayağa kaldırdığımız zaman Türk sporu da ayağa kalkar"

 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkes gizli kahramandır." dedi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) Ankara'da gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulu'na katılan Bak, delegelere hitap etti.Bakan Bak, konuşmasında amatör sporun içinden geldiğine işaret ederek, "Bu büyük ailenin bireyi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Sizlere hizmet etme fırsatı bize doğdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bütün teşkilatımızla sizlerin hizmetinizdeyiz." ifadelerini kullandı.

 

"Bize amatör sporları sevdiren büyüğümüz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan." diyen Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:"Mahallemizin, Kasımpaşa sokaklarının, amatör kulübümüz Erokspor'un ağabeyi... O zaman İETT'de oynuyordu. Onu izlemek için Vefa Stadı'na, Burhan Felek'e giderdik. Mahalledeki ağabeylerimiz toplar götürürdü. Mahalledeki ağabeyler, amatör spor kulüplerine gönül veren insanlardır. Bana göre amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkes gizli kahramandır. Gençlerimizi, başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutan birer kahramandır. Çocukları, sporcuları evlatları gibi seven, bazen ailelerini ihmal eden, onlar için çırpınan gerçek kahramanlardır. Türk sporunun gerçek kahramanları onlardır."

 

Erdoğan'ın talimatını paylaştı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın amatör sporu iyi bildiğine dikkati çeken Osman Aşkın Bak, "Amatör sporun tam merkezinden gelen, her adımını bilen bir Cumhurbaşkanına, lidere sahibiz. Bize talimatı şu; (Mahalle sahalarını çoğaltacaksınız. Her tarafa, bulduğunuz yerlere gençlerin spor yapmaları için tesisler yapacaksınız.)" ifadelerini kullandı.Bakan Bak, çocukları sokakların yerine spor sahaları ve salonlarda görmek istediklerinin altım çizerek, şunları kaydetti:"Çocuklarımızı sokaklardan, uyuşturucu batağından kurtarmamız lazım. Bunu yapmak için de sizlerle beraber olmamız lazım. Türkiye'deki amatör spor kulüplerinin sayısı 13 bin civarında. Bizimle aynı nüfusa sahip Almanya'da bu sayı 100 binin üzerinde. Bunu mahalli idarelerle birlikte yapmamız lazım. Uyuşturucuyla mücadele ederken, amatör spor kulüplerine çok ihtiyacımız var. Mahallenin ağabeylerine ihtiyacımız var. Onlar, sokağa gelen uyuşturucu satıcılarına 'Çocukları zehirleyemezsiniz.' diyerek meydan okur. İşte bizim amatör kahramanlarımız bunlar. Amatör kulüplerin yöneticileri olarak bu görevi üstlenmemiz lazım."

 

Türk sporu için amatör kulüplerin önemine vurgu yapan Bak, "Amatörleri ayağa kaldırdığımız zaman Türk sporu da ayağa kalkar. Onlara destek olduğumuz zaman Türk sporu da daha iyi noktaya gelir." değerlendirmesinde bulundu.İstanbul'daki Amatörler Evi'nin yapılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katkılarına değinen Bak, amatör camianın bir bireyi olmaktan büyük gurur duyduğunu dile getirdi.

 

 "Siz arazi bulun, biz saha yapalım"

 

Osman Aşkın Bak, amatör kulüplerin sorunlarına değinerek, şunları söyledi:"Geçtiğimiz dönemde sağlıkla ilgili protokolün yapılabilmesi için ciddi bir çalışma yürüttük. Tabi sorunlarımız var, borçlarımız var. Bununla ilgili Maliye Bakanlığı ile de görüşüyoruz. Bizim amatör kulüplerimize desteğimizi artırmamız gerekiyor. Ülkemizin nüfusu genç, amatör kulüp sayısını artırmalıyız. Mahalli idarelere gideceğiz, sponsorlara gideceğiz. Bu sayılan artırmak için çaba göstereceğiz. Biz de yanınızdayız. Siz illerinizde saha yapılacak yerleri bulun, biz destek vereceğiz. Arazi müsaitse yan yana 2-3 saha yapacağız. Bunları yapmak zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı bu. İnşallah, çok daha büyük başarıları beraber gerçekleştireceğiz."

 

"Hep beraber gençlerimize, sokaklarımıza sahip çıkalım." ifadesini kullanan Bakan Bak, "Sokakları uyuşturucu satıcılarına, kötü emelli insanlara bırakmayalım. Gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip çıkması için gayret gösterelim. Amatörler olarak ülkemizin büyümesine destek verelim." diye konuştu.

 

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK TASKK KONGRESİNE KATILMIŞTI

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 17. Olağan Genel Kurulu 21 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapıldı.

Genel Kurula katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN birer konuşma yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Spor Genel Müdürlüğü’nün amatör spora bakışı ve hizmetlerini anlattılar.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) Ankara'da gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulu'na katılan Bak, delegelere hitap etti.

 Erdoğan'ın talimatını paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın amatör sporu iyi bildiğine dikkati çeken Osman Aşkın Bak, "Amatör sporun tam merkezinden gelen, her adımını bilen bir Cumhurbaşkanına, lidere sahibiz. Bize talimatı şu; (Mahalle sahalarını çoğaltacaksınız. Her tarafa, bulduğunuz yerlere gençlerin spor yapmaları için tesisler yapacaksınız.)" ifadelerini kullandı.