BTV SPOR
Haberler / Altınçubuk, Harbişspor U17 Takımını Tebrik Etti
 Altınçubuk, Harbişspor U17 Takımını Tebrik Etti
Tarih : 04.07.2018 Okunma : 10912

 Altınçubuk, Harbişspor U17 Takımını Tebrik Etti

U17 Türkiye Şampiyonası Finallerini izleyen Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk ve Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın, şampiyonada Türkiye dördüncüsü olan Sakarya Harbişspor takımını Türkiye’de ilk dört takım arasına kalmasından dolayı tebrik etti.

U17 kategorisine 75 ilden 1548 takım arasından illerde dereceye giren 127 takımın katılımı ile başlayan şampiyona 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Zonguldak’ta oynanan yarı final ve Final müsabakaları ile sonuçlandı.

Zonguldak Kemal Köksal Stadı’nda oynanan final müsabakasında  4 - 1 üstünlük sağlayan İnegölspor Türkiye Birincisi olurken Adana Seyhan Belediyespor Türkiye İkincisi oldu. Üçüncülük müsabakasında ise Sakarya Harbişspor’u 4 -1 yenen Samsun Atakum Belediyespor Türkiye Üçüncüsü oldu. U17 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında  127 takım arasından Türkiye Finallerinde mücadele eden Sakarya temsilcisi Harbişspor  Türkiye dördüncülüğünü elde etti.

U17 Türkiye Şampiyonası Final Grubu’nda Sakarya'yı temsil eden Harbişspor iki karşılaşmadan da mağlup ayrılarak Türkiye Dördüncüsü oldu. Bu sezon gösterdiği başarıları ile Türkiye Şampiyonasın 1.tur maçlarında Bartın’da başarılı bir performans gösteren Harbişspor bir üst tura yükseldi.2.tur maçında temsilcimiz Bartınspor’un da mücadele ettiği Eskişehir de yapılan Türkiye Şampiyonasında  Harbişspor U17 Türkiye Şampiyonası 1.tur maçında Bartın’da ve 2.tur maçında Eskişehir de yapılan Türkiye Şampiyonası maçlarında gösterdiği  başarılı performans gösterirken Türkiye Finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.

 U17 kategorisinde 1.tur Bartın ve 2.tur Eskişehir gruplarını kolay geçerek 127 takım arasından sıyrılarak 4 takım arasına kalan  Harbişspor U17 takımı  Zonguldak’ta yapılan Türkiye finallerinde sezonu dördüncü olarak tamamladı.. Sarı Siyahlılar 30 Haziran  Cumartesi günü yarı finalde karşılaştıkları Seyhan Belediyespor’a 2-0 mağlup olarak şampiyonada  Samsun Atakum Belediyespor ile üçüncülük maçı oynadı.  1 Temmuz Pazar günü Zonguldak Kemal Köksal Stadı’nda  oynanan 3'üncülük maçında da Samsun Atakum'a 4-1 mağlup olan Harbişspor U17 Takımı Türkiye dördüncülüğünü elde etti.   Üçüncülük maçının ardından düzenlenen törenle Harbişspor U17 takımına üçüncülük kupasını verildi. Şampiyonayı dördüncü sırada tamamlayan Harbişspor’a üçüncülük kupasını TÜFAD Başkanı Zonguldak Şubesi Başkanı Ahmet Birdal takdim etti.

 1.tur ve 2.tur maçlarında göterdiği başarıyı Türkiye finallerinde göstermeyen Harbişspor 2018-2019 sezonunda  düzenlenecek Türkiye Şampiyonasında kaçırdığı şampiyonluğu bu kez bir üst kategoride yapması bekleniyor.

ASKF BAŞKANI TÜRKİYE FİNALLERİNE KALAN OYUNCULARI TEBRİK ETTİ

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Zonguldak’ta düzenlenen U17 Türkiye Finallerinin son gününde oynanan Atakum Belediyespor-Harbişspor maçı ile  İnegölspor- Seyhan Belediyespor maçını Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın ile birlikte izledi.

 Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk,Zonguldak’ya yapılan U17 Türkiye Finallerinde yarı final maçlarını kaybederek Atakum Belediyespor ile üçüncülük maçı oynayan Harbişspor oyuncularını,teknik heyet ve kulüp başkanı Cem Taşkını, gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti. U17 kategorisinde 127 takım arasından sıyrılarak Türkiye’nin en iyi dört takım arasına kalan Harbişspor’u kutlayan Bartın  ASKF başkanı Turgut Altınçubuk, “ Harbişspor 1.tur maçlarında Bartın grubundan 2.tura yükseldi. Gönlümüz Harbişspor’dan  yanaydı.Türkiye Finallerine kalmak büyük başarı. Elde ettikleri neticelerle kaliteli bir kulüp olduklarını gösterdiler. Güzel mücadeleler sergileyerek Türkiye Finallerinde mücadele ettiler.İnşallah önümüzdeki sezon düzenlenecek Türkiye Şampiyonası müsabakalarında bir üst tur mücadelelerinde başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

 HARBİŞSPOR TAKIMI İLE FOTOĞRAFTA BİR ARAYA GELDİ

Bartın  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Atakum Belediyespor maçını bitiminin ardından saha içerisine inerek  U17 Türkiye Şampiyonası’nda 4’lü finallere kalan Sakarya Harbişspor oyuncularını, teknik heyet ve Kulüp Başkanı Cem Taşkın’ı  tebrik etti.Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk ve Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın ile birlikte Harbişspor futbolcularla   hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

.