BTV SPOR
Haberler / Amasraspor Şampiyonluğu Taraftarıyla Paylaştı
Amasraspor Şampiyonluğu Taraftarıyla Paylaştı
Tarih : 09.04.2018 Okunma : 1800

Amasraspor Şampiyonluğu Taraftarıyla Paylaştı

Bartın 1.Amatör Kümede play-off finalinde karşılaştığı Kumlucaesnafspor’u penaltılar atışlarıyla 3-1 kazanan Amasraspor şampiyon oldu. Final maçını penaltı atışları sonunda kazanan Amasrasporlu futbolcular taraftarıyla şampiyonluk sevincini paylaştı.

 2017-2018 Sezonu 1.Amatör Kümede 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan play-off finaliyle sona erdi.

Sezon başından itibaren ligde Kumlucaesnafspor ile amansız bir şampiyonluk yarışı içerisinde olan Amasarspor, play-off finalinde Kumlucaesnfspor ile karşılaştı. Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı penaltı atışlarıyla 3-1 kazanan Amasraspor 2017-2018 sezonun da Bartın Birinci Amatör Lig’de şampiyon oldu.

Amatörün finalinde rakibini penaltı atışları sonucu 3-1 yenerek şampiyon olan Amasraspor, taraftarlarını çılgına çevirdi.Maçın bitiminin ardından taraftarlar büyük sevinç yaşadı.Amasrasporlu futbolcular maçın ardından şampiyonluk coşkusunu taraftarlarıyla birlikte doyasıya yaşadı.Oldukça neşeli olan futbolcular sürekli taraftarlarla birlikte şarkılar söyleyip “ şampiyon ,şampiyon” diye bağırarak doyasıya kutlama yaptılar.Taraftarlar karşılaşmayı penaltı atışları sonucu 3-1 kazanan Amasraspor taraftarı tribünleri adeta karnaval havasına çevirdiler. Taraftarlar yaktıkları meşaleler sonrası adeta göz gözü görmedi. Amasraspor’un Bartın Birinci Amatör Lig’de 2017-2018 futbol sezonunu şampiyon olarak tamamlamasını, taraftarlar Amasra İlçesinde coşkuyla kutladı. Kırmızı-Lacivertli taraftarlar, İlçe de konvoylar oluşturarak caddelerde şampiyonluk turu attılar.