BTV SPOR
Haberler / Amatör Lig’in Finaline Büyük İlgi
Amatör Lig’in Finaline Büyük İlgi
Tarih : 09.04.2018 Okunma : 1222

Amatör Lig’in Finaline Büyük İlgi

Bartın Büyükler Ligi diye adlandırılan 1.Amatör Kümede nefes kesen mücadele Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan play-off finali ile tamamlandı.7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda oynanan dev maçı Bartın’ın önemli isimleri izleyerek heyecana ortak oldu.

 Haftalardır beklenen amatör ligde şampiyonluğu belirleyecek play-off maçı 7 Nisan Cumartesi günü oynandı. Bartın Büyükler Liginde heyecan Amasarspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan play off maçıyla tamamlandı. Atatürk Stadı’nda büyük çekişmeye sahne olan maçta rakibini penaltı atışları sonucu 3-1 mağlup eden Amasarspor 2017-2018 1.Amatör Kümede sezonu şampiyon oldu. Sporseverler Cumartesi günü oynanan final maçında tribünleri doldurarak dev maçın heyecanına ortak oldu. Amatör Lig’de şampiyonluğu belirleyecek karşılaşmayı Bartın’ın önemli isimleri izledi.

ASKF BAŞKANI MAÇI PROTOKOLDA TAKİP ETTİ

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Turgut Altınçubuk, 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan paly-off maçını protokol tribününde izledi. ASKF Başkanı Amasraspor-Kumlucaesnafspor arasında oynanan mücadeleyi Bartın Futbol İl Temsilcisi ve ASKF Genel Sekreteri Esat Günaydın, Bartın Futbol İl Hakem Kurulu Üyesi Suat Özdal ve Kumluaca Belediye Başkanı İsmail Can ile beraber takip etti.

BAŞKANLAR FİNALİ YAN YANA İZLEDİ

Bartın 1.Amatör Kümede sezonu 33’er puanla bitiren Amasraspor ile Kumlşuacesnafspor statü gereği bir kez daha karşılaştı.Bartın 1.Amatör Kümede Amasraspor ile Kumluacesnafspor arasındaki nefes kesen şampiyonluk yarışı play-off’a taşındı. İki takım ligi aynı puanda bitirdiği için şampiyonluğu belirleyecek üçüncü maçta karşı karşıya geldi.Atatürk Stadı’nda 7 Nisan Cumartesi günü oynanan play-off finalini Amasarspor Kulüp Başkanı Ertan Cengiz ve Kumluacesnafspor Kulüp Başkanı Hüseyin Demirci birlikte izledi.Cengiz ve Demirci, müsabakayı protokol tribününde yan yana oturarak takip etti.

EFSANE KAPTAN FERRUH YÜCEL DEV MAÇI TAKİP ETTİ

Bartınspor’un uzun yıllar profesyonel ligde mücadele ettiği yıllarda Türk Futboluna attığı gollerle iz bırakan kırmızı-siyahlı takımın efsane kaptanı Ferruh Yücel, 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda amatörün finalini izledi.Bartınspor’un efsane kaptanı Ferruh Yücel amatörde nefes kesen play-off finalini protokol tribünü üst katında BAL Ligi Denetçisi Taner Yamakoğlu,Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer,ilimiz futbol antrenörü Tuna Saatçioğlu ve Kemergençlikspor antrenörü Mehmet şah Çiftçi ile birlikte izleyerek maçın heyecanına ortak oldu.

BARTINSPOR ONURSAL BAŞKANI FARUK NARİN DEV MAÇI İZLEDİ

Bartınspor Onursal başkanı Faruk Narin Atatürk Stadı’nda hafta sonu Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan amatör lig’in play-off finali izledi.Kırmızı-Siyahlı takımın onursal başkanı Faruk Narin, dev karşılaşmayı protokol tribünü üst katında Bartınspor Eski Yöneticileri Bender Topçu, İsmail Kalafat ve  Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ile birlikte takip etti.

SPOR KAMUOYUNUN ÖNEMLİ İSİMLERİ TRİBÜNDE

Bartın spor kamuoyunun yakından tanıdığı önemli isimler 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda amatör kümede play-off finalinde karşılaşan Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasında oynanan maçı izleyerek heyecana ortak oldu.  Bu önemli maçı BAL Denetçisi Taner Yamakoğlu, Kozcağız Belediye Meclis Üyesi Orhan Üstünbaş, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer ve  Kemergençlikspor antrenörü Mehmet Şah Çiftçi protokol üst tribününde takip etti.