BTV SPOR
Haberler / AMATÖR SPOR HAFTASI BASKET MAÇLARI İLE BAŞLADI
AMATÖR SPOR HAFTASI BASKET MAÇLARI İLE BAŞLADI
Tarih : 11.10.2018 Okunma : 643

AMATÖR SPOR HAFTASI BASKET MAÇLARI İLE BAŞLADI     

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde  ilk organizasyon basketbol branşında yapıldı.U14 yaş gruplarında kızlarda Bartın Belediye Spor ile Altuğspor , erkeklerde U14 kategorisinde Gazi Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu karşılaştı.

  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun ortaklaşa olarak vatandaşlarda düzenli fiziksel aktivite oluşturulmasını özendirmek amacıyla düzenlenen ve ülke genelinde 8 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak ’Amatör Spor Haftası’ ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Amatör Spor Haftası’nda düzenlenecek olan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak, halkımıza düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması sağlanması hedefleniyor.

Bu amaçla ilimizde ilk organizasyon Basketbol branşında Ömertepesi kapalı spor salonunda yapıldı.U-14 yaş guruplarında ki ilk maçta Kızlarda  Bartın belediye sporla  Altuğ spor takımları karşılaştı.İlk çeyreği karşılıklı basketlerle geçen müsabakada Bartın belediyesi takımı  2-3-4 çeyrekte  oynadığı güzel oyunla rakibini 32-16 yenerek 1 inci oldu.

Erkekler U-14 kategorisinde Gazi ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu karşılaştı. Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu. Kıran kırana geçen maçın  4 çeyreği de karşılıklı basketlerle geçti . Çok çekişmeli geçen maçı Gazi ortaokulu rakibini 46-44 yenerek birinci oldu.