BTV SPOR
Haberler / Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı
Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı
Tarih : 08.10.2019 Okunma : 960

Amatör Spor Haftası etkinlikleri  başladı

07-13 Ekim Amatör  Spor Haftası kapsamında Amatör Spor Haftası açılış programı gerçekleştirildi.Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program  Gençlik Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanı Turgut Altınçubuk’un konuşmaları ile devam etti. Spor gösterilerinin  ardından kortej yürüyüşü yapıldı.

07 - 13 Ekim 2019  tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı.  Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanı Turgut Altınçubuk’un konuşmaları ile devam etti.  Çeşitli branşlarda yapılan spor gösterilerinin ardından  kortej yürüyüşü yapıldı.Yalı mevkii Sevgi Parkında sona eren yürüyüşün ardından voleybol, basketbol, tenis branşlarında gösteriler düzenlendi. Amatör Spor Haftası açılış programına

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF)  Turgut Altınçubuk, Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Fatma Elif Ceylan,, Gençlik Merkezi Müdürü Muammer Kaya, İl Spor Koordinatörü  Burhan Çetin,  Amatör  Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkan Yardımcısı görevini yürüten Kemergençlik Başkanı İsmail Ekerbiçer,Genel Başkanı Turgut Altınçubuk ve diğer kurum temsilcileri katıldı.

Amatör Spor Haftasında bir hafta boyunca  hafta boyunca çok sayıda müsabaka gerçekleştirilecek.Amatör Spor Haftası sportif ve kültürel faaliyetlerle 13 Ekim’e kadar devam edecek.

Kortej yürüyüşü yapıldı

09 - 13 Ekim 2019 Amatör Spor Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında yapılan açılış programı ile başlarken ardından yapılan yürüyüş ile Yalı Sevgi Parkında son buldu. Yürüyüşün ardından ise çeşitli sportif faaliyetler gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan program ilk olarak saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra ise ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk haftanın ve spor faaliyetlerinin önemini anlatan konuşmasını gerçekleştirdi.

“Sizlerle gurur duyuyoruz”

Altınçubuk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliği ile düzenlenen “Amatör Spor Haftası” kutlamaları 07-13  Ekim 2019  tarihleri arasında  81 ilde çeşitli sportif ve sosyal etkinlikler ile kutlanacaktır. Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık  oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, spora katılımın en üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikle spor bilincinin ve kültürünün oluşturulması sağlanacaktır. Amatör Spor Haftası programına göre yapılacak etkinlikler hafta boyunca devam edecek olup, 13 Ekim 2019  tarihinde ulusal ve uluslar arası düzeyde başarı elde etmiş sporculara Sporun Enleri Ödül Töreni düzenlenmiştir. İlimizde sporun gelişmesi için emek sarf eden başta sayın Valimiz Sinan Güner’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz sevgili gençler. Hepinize yarıştığınız branşlarda ve hayatınızda sonsuz başarılar diliyorum.”dedi.

       Program daha sonra Cumhuriyet Meydanı’ndan Yalı Sevgi Parkı’na kadar gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle devam etti. Yalı Sevgi Parkı’ndaki programda ise çeşitli sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ile açılış programı sona erdi.

Hafta boyunca birçok müsabaka yapılacak

Amatör Spor Haftası etkinlikleri 13 Ekim’e kadar  devam edecek. Etkinlikler kapsamında  8 Ekim Salı günü Ömertepesi  Bocce Sahasında s Bocce (Petank) müsabakaları Yıldızlar Özel sporcular Bocce (Petank) müsabakaları, Ömertepesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda Halter yarışmaları, Judo gösteri müsabakaları ve Gençlik Merkezinde Dart turnuvası gerçekleştirildi. Bugün Gençlik Merkezinde Masa Tenis Turnuvası, Ömertepesi Spor Salonu’nda Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmaları ve Yalı Sevgi Parkında Evinin Sultanları Voleybol turnuvası ve Sokaklar Bizim Basketbol turnuvası yapılacak.

 10 Ekim Perşembe günü saat 10.00’de Ömertepesi  Spor Salonu’nda Özel Sporcular Basketbol Gösteri müsabakası  yapılacak. Aynı gün saat:17.00’da ise  Bartın Atatürk Stadı’nda Bayan Futbol Takımları  gösteri maçında karşı karşıya gelecek.

11 Ekim Cuma  günü ise saat 16.30’da Bartın Lisesi’nde Bocce (Petank) müsabakaları devam edecek. Yine aynı gün aynı saatte Köksal Toptan Lisesi’nde Amatör Spor Haftası Voleybol Müsabakaları yapılacak. Müsabakalarda Ata Su Sporları Spor Kulübü ile Köksal Toptan Lisesi Spor Kulübü karşı karşıya gelecek.

12 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’de Ömertepesi Spor Salonu’nda Hentbol gösteri müsabakası ve saat:16.00’de Basketbol gösteri müsabakaları devam edecek. Yine aynı gün saat:11.00  ve 15:30 Ömertepesi Futbol Sahasında U14 Futbol müsabakaları gerçekleştirilecek. Müsabakalarda Bartın Ankaspor ile  Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor, Kemerspor- ile Bartınspor, Bartıngücüspor ile Bartın Gençlerbirliği ve Kemergençlikspor ile Kızılelmakültürtspor takımları  karşılaşacak.

13 Ekim Pazar günü ise saat:15.00’te Ömertepesi Futbol Sahası ve Kozcağız Futbol Sahasında  U-19 Futbol müsabakaları oynanacak. Oynanacak müsabakalarda Ömertepesi  Sentteik Sahada Bartınspor ile Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor ve Kozcağız Futbol Sahasında Kozcağızbelediyespor ile Bartın Gençlerbirliği ile karşılaşacak.

Sporun Enlerine ödülleri takdim edilecek

Hafta kapsamında son etkinlik ise 13  Ekim Pazar günü saat 14.30’da Atatürk Stadyumunda yapılacak. Kapanış programı kapsamında Bartınspor – Çilimli Belediyespor maçı öncesinde Sporun Enleri Ödül Töreni gerçekleştirilecek. 

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü etkinliklere tüm spor severleri ve vatandaşları davet etti.