BTV SPOR
Haberler / Amatörün Finaline Protokol İlgisi
Amatörün Finaline Protokol İlgisi
Tarih : 09.04.2018 Okunma : 1373

Amatörün Finaline Protokol İlgisi

2017-2018 Sezonu 1.Amatör Kümede şampiyonluğu belirleyecek maçta 7 Nisan Cumartesi günü Amasraspor ile Kumlucaesnafspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı penaltı atışlarıyla 3-1 kazanan Amasraspor şampiyonluğunu ilen ettiği final maçına protokol ilgi gösterdi.

Bartınspor’un önceki hafta sahasında Bağlum ile berabere kalarak şampiyonluğu kaçırmasının ardından gözler amatörde şampiyonluğu belirleyecek maça çevrildi. Bartrınspor’un lige havlu atmasının ardından sporseverler ve spor kamuoyu bir anda amatör finaline odaklandı.2017-2018 sezonu 1.Amatör Küme de play-off maçı 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda oynandı.

1.Amatör kümede şampiyonluğu belirleyecek maçta Amasraspor ile Kumlucaesnafspor karşı karşıya geldi. 7 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmayı penaltı atışlarıyla 3-1 kazanan Amasarspor 1.Amatör Lig’de şampiyon oldu.Bartın büyükler liginde oynanan Amasraspor ile Kumlucaesnafspor arasındaki final maçına Bartın protokolü de büyük ilgi gösterdi.Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti Eski Milletvekili Asım Kulak, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural,İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut,Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, UIus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir,İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun,Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Turgut Altınçubuk,Kumlucaesnafspor Kulüp Başkanı Hüseyin Demirci, Amasraspor Kulüp Başkanı Ertan Cengiz,  Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Aldatmaz,, Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın, BAL Ligi Denetçisi Taner Yamakoğlu,il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri,siyasi parti temsilcileri,sivil toplum örgütleri temsilcileri ve her iki takımın taraftarları izledi.