BTV SPOR
Haberler / ASKF Başkanı Altınçubuk’un Feryadı
ASKF Başkanı Altınçubuk’un Feryadı
Tarih : 02.08.2018 Okunma : 971

ASKF Başkanı Altınçubuk’un Feryadı

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Polisgücü Bayan Voleybol takımının yeni sezonda lige katılması gerektiğini ifade etti. Altınçubuk,  “Bartın’ın tek markası ilimizin tek profesyonel takımı Polisgücüspor Lige katılmayacak olması kararına federasyon olarak çok üzüldüklerini söyledi.

Son 5 yıldır Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Lig’inde mücadele eden Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımı yeterli ilgi desteği göremedikleri için lige  iştirak etmeyeceklerini açıklaması spor kamuoyunda şok etkisi yarattı.

Türkiye Bayanlar Voleybol 1’inci Liginde 2018-2019 sezonunda altıncı kez mücadele edecek olan Polisgücüspor Bayan Voleybol takımı geçen yıl maddi desteği son anda bulurken lige katılmıştı. Polisgücü takımı transfer sezonu başlamasına rağmen henüz hiçbir oyuncu ile anlaşmaması ise kafalarda soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Polisgücüspor Yönetimi geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda kapatma kararını bu yılda masaya yatırarak maddi destek bekledi. Gerekli maddi desteği alamamaları üzerine bir çok oyuncusu başka kulüplerle anlaştı. Kadrosunda  bulunan  demirbaş baş oyuncular arasında yer alan Kübra Koşmaz, Meral Uğur ve Melahat Bağ da yaşanan belirsizlik yüzünden başka takımlara transfer oldu. Destek çağrılarına rağmen henüz gerekli transfer için bütçe oluşturamayan Polisgücüspor Yönetimi, 2 Ağustos Perşembe (bugün) günü Türkiye Voleybol Federasyonu’na dilekçe vererek ligden çekilecek.

BARTIN’IN TEK MARKASI POLİSGÜCÜSPOR’A DESTEK VERİLMELİ

 Voleybol Bayanlar 1.Lig’inde mücadele eden Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımının ligden çekilme kararına Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk çok üzüldüklerini söyledi.Polisgücüspor’un Lige katılmama kararının spor camiasını derinden üzdüğünü beliren ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, kararın bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Bartın'ın profesyonel liglerdeki tek temsilcisi Bartın Polisgücü Spor Kulübü bayan voleybol takımına sahip çıkılması gerektiğini belirten Altınçubuk, “  Bartın’ın Profesyonel 1’inci ligdeki tek takımı olan  Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımı beş sezondur Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Liginde başarılı bir şekilde mücadele ediyor.Biz federasyon olarak Polisgücüspor’â destek verilmesini istiyoruz.  Polisgücü Bayan Voleybol takımının lige katılması için maddi destek mutlaka sağlanmalı.İlimizin tek profesyonel takımı niye kapanıyor, neden kulübe sahip çıkılmıyor. Bartın’ın markası ilimizin tek profesyonel takımı.Profesyonel liglerde Bartın’ın temsil eden tek takım Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımın ligden çekilme kararına  federasyon (ASKF) olarak bizi derinden üzdü” dedi

YETKİLİLER KULÜBE SAHİP ÇIKMALI

Türkiye  Bayanlar Voleybol  1’inci Liginde 2018-2019 sezonunda altıncı kez mücadele edecek olan Polisgücüspor’un lige katılıp katılmayacağı verilecek maddi desteğe bağlı. Maddi desteğin sağlanmaması üzerine Polisgücüspor yönetimi ligden çekilme kararını bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini belirten Altınçubuk, “ Başta Sayın Valimiz Nusret Dirim, Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç, Sayın Belediye Başkanımız, İl Özel İdaresi, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve diğer yetkililer  ilimizin tek profesyonel takımına destek vermeleri gerek. Polisgücü Bayan Voleybol takımına neden sahip çıkılmıyor. Kulübün ligden çekilmesine hiç kimse sesini çıkartmıyor, duymazdan geliyor, görmezden geliyor. Biz Alpay babamızı kaybetmememiz lazım.  Bu il de Alpay Balık sporun babasıdır, sporcunun dostudur. Kulüp kapanmaması lazım. ASKF olarak biz Polisgücü Bayan Voleybol  takımının kapanmasını istemiyoruz. Koskoca Bartın’dan 200 TL’yi çıkartamıyorsak, maddi destek sağlayamıyorsak yazık bu ile” dedi.

FABRİKATÖRLER VE İŞADAMLARI DESTK VERMELİ

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanı  Turgut Altınçubuk, Polisgücüspor’un mutlaka ligde mücadele etmesini istedi. Baratın Polisgücüspor’un kesinlikle  ligden çekilmemesi gerektiğini belirten  ASKF başkanı Turgut Altınçubuk, Bartınlı işadamlarının ve fabrikatörlerin kulübe sahip çıkmasını istedi. Altınçubuk; “ Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımı yeni sezonda ligde olmalı.Kesinlikle maddi destek sağlanmalı. Bartın’da kazanan iş yapan onca fabrikatör ve işadamı var.Yetkililer devreye girerek Polisgücüspor’a destek verilmesi yönünde adım atması gerek.Yoksa Bartın’ın markası Polisgücüspor’un ligden çekilmesi kararına tepkiler olacaktır” dedi.

KULÜP BUGÜN DİLEKÇE VERECEK

Beş sezondur Türkiye Bayanlar Voleybol 1’inci Ligi’nde mücadele eden Bartın Polisgücü Bayan Voleybol takımı, 2018-2019 sezonu Türkiye  Voleybol  Bayanlar Ligi’ne katılmayacak.Maddi destek çağrıların sonuçsuz kalması üzerine Polisgücüspor yönetimi, 2 Ağustos Perşembe (bugün) günü Türkiye Voleybol Federasyonu’na dilekçe vereceği belirtildi. Beş sezondur Lige katılan Bartın Polisgücü bayan Voleybol takımının lige katılabilmesi için 200-250 Bin TL’ye ihtiyacı vardı. Bartın Polisgücüspor Yönetimi son birkaç gündür yetkililer çağrılarda bulunmuş , yapılan çağrılar sonuçsuz kalmıştı.