BTV SPOR
Haberler / Atatürk Stadı BAL’a Hazır
Atatürk Stadı BAL’a Hazır
Tarih : 10.08.2018 Okunma : 966

Atatürk Stadı BAL’a Hazır

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyeti bu yıl dokuzuncu kez  Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) yer alacak olan Bartınspor’un yeni sezonda maçlarını oynayacağı iç saha maçlarında oynayacağı Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundular.

2018-2019 sezonunda Spor Toto BAL Liginde mücadele edecek olan Bartınspor iç saha maçlarını Bartın Atatürk Stadı’nda oynayacak.Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyeti bu yıl dokuzuncu kez  Bölgesel  Amatör Lig’de (BAL) yer alacak olan Bartınspor’un yeni sezonda maçlarını oynayacağı iç saha maçlarında oynayacağı Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundular.  Çim saha zemini, ve sahibi ve konuk takımın soyunma odaları, hakem odası ve diğer konular hakkında sezon öncesi denetimler yapan TFF heyeti, Atatürk Stadı’nın bazı küçük eksiklikler haricinde lige hazır olduğunu ifade ettiler.

 ALTINÇUBUK “BARTIN ATATÜRK STADI DENETLENDİ”

 BAL Ligi denetçisi ve Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, yeni sezon öncesi 2018-2019 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Bartınspor’un oynayacağı Atatürk Stadı’nda TFF yetkilisi Emrah Koçer tarafından incelemelerde bulunduğunu söyledi. ASKF  Başkanı ve saha denetçisi olarak yer aldığı incelemelerde geçen yıl olduğu gibi bu yılda TFF’nin lig öncesi tüm sahaları incelediğini ifade etti. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilisi Emrah Koçer  kişi ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Bartınspor Kulüp Müdürü’nün hazır bulunduğu saha incelemesi 2 gün sürdü. TFF yetkilileri yaptıkları denetimin ardından raporlarını tutarak şehrimizden ayrıldılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan  ASKF  Başkanı Turgut Altınçubuk; “BAL’de yeni sezonda dokuzuncu kez mücadele edecek olan temsilcimiz Bartınspor’un iç saha karşılaşmalarını oynayacağı Atatürk Stadı denetlendi. Sahanın maçları oynanmaya uygun olup olmadığına bakıldı, raporlar tutuldu. Takımımızın sahasında sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ben yeni sezonda BAL’da ilimizi temsil edecek olan Bartınspor’umuza başarılar diliyorum” dedi.

 ALTINÇUBUK “ SAHAMIZ  2018-2019SEZONUNA HAZIR ”

TFF yetkilinsin yeni sezonda Bartınspor’un iç saha maçlarında oynayacağı Atatürk Stadı’nı incelediğini belirten Altınçubuk, “ Geçen hafta Perşembe  ve  Cuma günü olmak üzere iki gün ilimizde kalarak Atatürk Stadı’nı denetleyen TFF’den gelen yetkili kişi stadın BAL Ligi müsabakalarına hazır olup olmadığını inceledi. Ayrıntılı bir rapor yazdı. Türkiye Futbol Federasyonunda sicil lisans bölümünde görev yapan TFF yetkilisi geçtiğimiz Perşembe günü Karabük’ten Bartın’a gelerek Atatürk Stadı’nda incelemelerde bulundu. TFF yetkilisi sahamızın 2018-2019 sezonuna hazır olduğunu söyledi ” dedi.

Federasyon Yetkilisinin Bartın’da 2 gün kaldığını ve incelemenin ardından Zonguldak’taki sahaları denetlemek Bartın’dan Cuma günü ayrıldığını belirten Altınçubuk, her ay yapılan spor il güvenlik toplantısıyla ilgili konuştu. BAL Denetçisi ve  ASKF  Başkanı Turgut Altınçubuk, ilimizde son yıllarda oynanan müsabakalarda herhangi bir kötü olayların yaşanmadığını söyledi. Altınçubuk; “ Spor İl Kurulu toplantısına ASKF  başkanı olarak her ay katılıyorum. Toplantılar Sayın Valimiz Nusret Dirim  başkanlığında yapılıyor. İlimizde sportif anlamda sahalarımız emniyet anlamında noksanlarımız, yerel lig olsun, Bölgesel Lig olsun, önemli kararlar burada yapılan toplantılarda alınıyor. Hem sporcu, hem seyirci, hem de saha güvenliği maçların olaysız bir biçimde tamamlanması çok önemli. Emniyet güvenlik bakımından 8 yıldan beri Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında hiçbir sıkıntı yaşatmadı. BAL’da Atatürk Stadı’nda oynanan maçlarda olayların yaşanmamasına İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’a  borçluyuz. İlimizde 8 yıldan beri oynanan müsabakalarda üst seviyede emniyet tedbirleri alınıyor. Her müsabaka öncesi ve müsabaka sonrası emniyet statta geniş güvenlik önlemleri alıyor. Bartınspor 2018-2109 sezonunun fikstür çekimi önümüzdeki günlerde çekilecek ve temsilcimiz Bartınspor’un grurubu da belli olacak. Temsilcimiz zor grup ta çıksa kolay gurupta çıksa  başarılı olmak için elinden gelen çabayı gösterecektir. Bu sezon Bartınspor  yine iyi bir kadro kurdu. Bu kadro ligi şampiyon olarak bitireceğine yürekten inanıyorum. Her zaman Bartınspor’un yanındayız. Bartınspor’a yeni sezonda başarılar diliyorum. Bartın spor kamu oyununda tüm müsabakalara gelerek Bartınspor’a sahip çıkmasını istiyorum” şeklinde konuştu.