BTV SPOR
Haberler / Aynı renkte forma maçı iptal ettirdi
Aynı renkte forma maçı iptal ettirdi
Tarih : 02.06.2019 Okunma : 1344

Aynı renkte forma maçı iptal ettirdi

U13 Ligi’nin 5.haftasında Bartın Gençlerbirliği ile Kızılelmakültürspor arasında ki karşılaşma iki takımın aynı renkte forma ile sahaya çıkması nedeniyle müsabaka hakemleri tarafından maç iptal edildi. Maçın iptal olması her iki kulübün tepkisine neden oldu.

2018-2019 sezonu U13 Liginde heyecan oynanan 5’inci hafta maçlarıyla devam etti. Ligin 5.haftasında  saat 13.00’de Bartıngücü-Bartın Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor, saat  14.30’da Kozcağız Beledieyspor-Kemerspor ve saat 16.00’da bartınspor-Kemergençlikspor maçları oynandı. U13 Ligi’nde son maç da Bartın Gençlerbirliği ile Kızılelmakültürspor karşı karşıya geldiği karşılaşma oynanmadı.  U13 Ligi’nin 5’inci haftasında oynanması gereken Bartın Gençlerbirliği- Kızılelmakültürspor arasındaki karşılaşma iki takımın formaları aynı olunda karşılaşma müsabaka hakemleri tarafından iptal edildi. İki takımın da aynı renkte forma giymesinden dolayı müsabaka hakemleri maçı oynatmayarak iptaline karar verdi.

MAÇIN İPTAL OLMASI HER İKİ KULÜBÜN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

U13 Ligi’nde 5’inci hafta Bartın Gençlerbirliği-Kızılelmakültürspor mücadelesi her iki takımın da aynı renkte forma giymesinden dolayı müsabakayı yönetecek hakemler karşılaşmayı iptal etti. U13 Ligi’nde iki takımın formaları aynı olunca karşılaşmanın iptal olması her iki kulübün tepkisini çekti. Kızılelmakültürspor Kulüp başkanı celal Erbil açtı ağzını yumdu gözünü. Bu ligin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir  şenlik havasında oynatıldığı belirten Kızılelmakültürspor Kulüp Başkanı celal Erbil, “ Ligin 5.haftasında Bartın Gençlerbirliği ile oynayacağımız maç iptal edildi. Forma renkleri aynı olduğu için maçın hakemleri karşılaşmayı oynatmamasına anlam veremiyorum Kaldı ki bu ligde şampiyon olacak takım Türkiye şampiyonası maçlarına gitmeyecek. Neden oynatılmadı, bunun sorumluları çıksın açıklama yapsınlar. Geçtiğimiz  sezonlarda TFF aldığı kararla U13 Liginde Türkiye Şampiyonası müsabakalarını kaldırdı. Türkiye Futbol Federasyonu 81 ilde  futbolun gelişmesini istiyor” dedi.

25 YILDIR KULÜP BAŞKANLIĞI YAPIYORUM

İki takımın aynı renkte forma giymesinden dolayı maçın iptal edilmesine ateş püsküren kulüp başkanı celal Erbil, “ Bu ligi kim yönlendiriyorsa maçın neden oynatılmasına izin verdirilmediğini açıklasın. Neden futbolu yönetenler ağırlığını koymadı. Ben bu maç için 12 tane köyden oyuncuları alarak maça getirmek için çaba harcadım. Ben 25 yıldır kulüp başkanlığı yapıyorum. 25 yıldır Bartın’da düzenlenen liglere katılım sağlıyoruz. Kızılelma ve çevre köylerden oyuncuları bularak altyapıda eğitim veriyoruz. Bizim bu ligde olmamızı istemiyorlarsa çıkıp söylesinler.Biz kulüpleri hiç kimse harcayamaz, harcamaya da güçleri yetmez. Biz Türkiye Futbol federasyonuna federe bir kulübüz bunu da hatırlatmakta sakınca görmüyoruz. Sizler gidersiniz biz Türk Futbolu ve Bartın’ın futboluna hizmet vermeye devam ederiz ve edeceğiz.Kusura bakmasınlar Kızılelmakültürspor olarak futbolun gelişmesi için çaba harcıyoruz.Hakem biz sizin yedek formanız neden yok dedi. Ve neden maçı iptal etti.Biz ev sahibi kulüp olmamız nedeniyle formaları bizim değiştirmemiz gerektiği belirtildi. Maç neden oynatılmadı ve ben anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.

GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİDE TEPKİ VERDİ

U13 Liginde zirve mücadelesi veren Bartın Gençlerbirliği takımıda maçın iptal edilmesine tepki verdi. Bartın Gençlerbirliği ile Kızılelmakültürspor maçın iptal edilmesi üzerine bir hazırlık maçı yaptı. Bartın Gençlerbirliği ve Kızılelmakültürspor hocaları da olaya tepki göstererek çocukların maçını yöneterek hazırlık maçına çevirdiler. Gençlerbirliği teknik heyeti yaptığı açıklamada ASKF Başkanı ve Yönetimi ancak oturduğu yerde maç izlesin diyerek tepkilerini federasyona verdiler.  Gençlerbirliği teknik heyeti yaptıkları açıklamada ise “ Amatör Spor Kulüpleri federasyonu ve Bartın Futbol İl Temsilcisi orada olmalarına rağmen ağırlığını koyamadılar.  Bu işin organizasyonunu sağlıklı yapamadılar. Bu spor kamuoyunda da büyük tepki çekti. Bu işi ya yapsınlar ya da bıraksınlar” şeklinde konuştular.