BTV SPOR
Haberler / Aysu Uçar Balkan Şampiyonu Oldu
Aysu Uçar Balkan Şampiyonu Oldu
Tarih : 12.06.2019 Okunma : 741

Aysu Uçar Balkan Şampiyonu Oldu

Bosna Hersek’in Bania Luka kentinde yapılan Küçükler Yıldızlar Balkan Karate Şampiyonasında ilimiz ve Ülkemizi temsil eden Bartınlı sporcu Aysu Uçar Balkan Şampiyonu oldu.

Bosna Hersek’in Banja Luka kentinde düzenlenen “24. Minik ve Yıldızlar Karate Balkan Şampiyonası” heyecanı sona erdi.

Şampiyonaya, Türkiye’nin yanı sıra Balkan Karate Federasyonu’na üye ülkelerden Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Slovenya ve Arnavutluk katıldı. 1039 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda Türkiye’yi 123 karateci temsil etti.

31 Mayıs – 2 Haziran 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’ in Banja Luka kentinde yapılan Küçükler Yıldızlar Balkan Karate Şampiyonasına İlimizi ve Ülkemizi temsilen Milli Sporcularımız Aysu Uçar, Havin Kavuklu, Damlanur Oral, Zehranur Yılmaz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Karate Antrenörümüz Gürkan Yeşilbaş katıldı.

 Milli takımı ve Bartın’ı temsilen şampiyonaya katılan Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Karate Sporcusu Aysu Uçar yapmış olduğu derce ile Bartın Spor Camisını ve Bartın halkını gururlandırdı. Bartınlı sporcu Aysu Uçar, şampiyonada rakipleriyle kıyasıya mücadele ederek kategorisinde birinci olarak altın madalya kazandı ve Balkan Şampiyonu oldu.

SPOR İL MÜDÜRÜ ALİ ÖZDEMİR’DEN ŞAMPİYON SPORCUMUZA TEBRİK

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir ise, balkan Şampiyonu olan Aysun Uçar’ı tebrik ederek, “ İlk müsabakasında Slovenya, ikinci maçında Karadağ, üçüncü maçında Bulgaristan ve dördüncü maçında Sırbistan olan rakiplerini puan vermeden geçen Aysu Uçarfinal maçında Bosna Hersekli rakibini de yenerek Balkan Şampiyonu olmuştur. Milli Sporcumuz Aysu Uçar ve Antrenörümüz Gürkan Yeşilbaş’ ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.