BTV SPOR
Haberler / BAL Ligi’nde 2.hafta maçları tamamlandı
BAL Ligi’nde 2.hafta maçları tamamlandı
Tarih : 02.10.2019 Okunma : 831

BAL Ligi’nde 2.hafta maçları tamamlandı

Bölgesel Amatör Ligi 6.Grup’ta ikinci hafta maçları hafta sonu oynanan 7 maçla tamamlandı. İlk hafta maçları sonucunda 3 puan ve averajla ikinci sırada yer alan Yunus Emrespor, ikinci hafta  karşılaştığı Karabük temsilcisi Yaylacık Gençlik ve Spor takımını 1-0 yenerek üst üste ikinci maçından galip ayrıldı. Eskişehir Yunus Emrespor ikinci hafta sonunda 6 puanla Anadolu Üniversitesi takımından koltuğu devraldı ve liderliğe yükseldi.

Spor Toto BAL Liginin 2. Haftasında liderlik koltuğu el değiştirdi. 2. Hafta Yaylacık Gençlik ve Spor’la karşılaşan Eskişehir Yunusemrespor, Yaylacık’ı 1-0 yenince aldığı 3 puanla puanını 6’ya yükselti ve Anadolu Üniversite’sinden koltuğu devralarak 6. Grubun lideri oldu.  Ligin ilk haftasında Yunusemre mağlubiyetiyle puan cetvelinde 13. Sırada yer alan Bartınspor ise Haymana galibiyetiyle hem moral buldu hem de 2. Hafta 9. Sırada yer aldı.

Spor Toto BAL Liginin 2. Haftasında maçların tamamlanmasıyla puan cetvelindeki sıralamalarda belli oldu. 2. Hafta  karşılaştığı Haymana Belediyespor’u 1-0 yenen Bartınspor, karşılaştığı Ankara T.K.İ’yi 1-0 yenen Kırıkkale Büyük Anadolu Spor, karşılaştığı  Devrek Belediyespor’u  2-1 yenen Çilimli Belediyespor, karşılaştığı Çubukspor’u 1-0 yenen  Göynük Belediyespor  ve  karşılaştığı Yaylacık Gençlik ve Spor’u 1-0 yenen Eskişehir Yunusemrespor haftayı galip tamamlayan ve 3 puanı alan takımlardan oldu.

Bağlum ve Anadolu Üniversitesi haftayı 1 puanla kapattı

2. Hafta karşılan Keçiören Belediyesi Bağlumspor ve Anadolu Üniversitesi 1-1, BeyköyBelediyespor ve Kdz. Ereğli Belediyespor 1-1 berabere kaldı ve haftayı 1 puanla kapattı.

Yunusemre, Kırıkkale’nin takibinde

 Maçların bu şekilde tamamlanmasıyla 6.Grupta puan cetvelinde liderde değişti.  2. Haftayı 3 puanla kapatan Yunusemre, Anadolu Üniversitesi’nin haftayı 1 puanla kapatmasıyla koltuğu devraldı ve 2. Hafta 6 puanla averaj farkını da kullanarak liderliğe oturdu.  Grupta Yunusemre’yle aynı puanda olan Kırıkkale Büyük Anadolu Spor ise puan cetvelinde 2. Sırayı alırken Anadolu Üniversitesi de 3. Sırada yer aldı.

Bartınspor 9. Sırada

Ligin ilk haftasında Yunusemre mağlubiyetiyle puan cetvelinde 13. Sırada yer alan Bartınspor ise Haymana galibiyetiyle hem moral buldu hem de 2. Haftayı 9. Sırada kapattı. Bartınspor, ligin 3. Haftasında deplasmanda Göynük Belediyespor’la karşılaşacak.  Bolu Karaçayır Çim stadındaki maç  6 Ekim Pazar günü oynanacak.