BTV SPOR
Haberler / BAL’da 3.Hafta Maçları Tamamlandı
BAL’da 3.Hafta Maçları Tamamlandı
Tarih : 10.10.2018 Okunma : 774

BAL’da 3.Hafta Maçları Tamamlandı

Spor Toto BAL Ligi’nde 3. hafta maçları 7 Ekim Pazar günü oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. BAL Ligi 10.Grup’ta 3.hafta maçları sonunda sahasında karşılaştığı Beylerbeyispor’u 4-0 mağlup eden Beşyüzevlerspor liderliğe yükseldi.Temsilcimiz Bartınspor üçüncü hafta Küçüyalı Yelkenspor’la oynayacağı karşılaşma  İstanbul Bölge Karmasının maçları nedeniyle 31 Ekim 2018 tarihine ertelendi.3.hafta sonunda Beşyzüevlerspor maç fazlasıyla grupta  7 puanla liderlik koltuğuna oturdu. Bir maçı eksik olan Bartınspor, grupta 6 puanla ikinci sırada yer aldı.

2018-2019 sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 3.hafta maçları 6-7 Ekim 2018 tarihlerinde oynanan karşılaşmalarla tamamlandı.BAL Ligi 10.Grup’ta üçüncü hafta maçları 7 Ekim Pazar günü oynanan 5 maçla tamamlandı.İlk iki haftanın lideri Bartınspor,Küçükyalı Yelkenspor’la oynayacağı maç İstanbul Bölge Karmasının maçları nedeniyle 31 Ekim Çarşamba gününe ertelenince Beylerbeyispor’u 4-0 mağlup eden Beşyüzevlerspor grup’ta liderlik koltuğuna oturdu.Bartınspor 2.haftayı maç yapmadan dinlenerek geçirdi ve üçüncü haftayı 2.sırada tamamladı.

Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta Ligin ilk maçında Serdivansporla deplasmanda 1-1 berabere kalan Beşyüzevlerspor kendi sahasında Beylerbeyisporu konuk etti.Büyük Şehir Belediye Stadı’nda oynanan maçta saha ve seyirci avantajını çok iyi kullanan ev sahibi ekip etkili bir oyun ortaya koyduğu maçta Beylerbeyisporu ’u 4-0 mağlup etti.  Bu sonuçla Beşyüzevlerspor  grupta 7 puana yükselerek liderliğe yükseldi. Beşyzüevlerspor’a farklı skorla mağlup olan Beylerbeyisporun ise ligde puanı bulunmuyor.

Ligin ilk haftasında sahasında Devrek Belediyespor ile oynadığı maçtan 2-2 berabere kalan Karasuspor, ikinci hafta ligden çekilen Yeşil Bursa’u 3-0 hükmen yenerek iki hafta da 4 puan topladı. Sakarya temsilcisi Karasuspor ligin dördüncü haftasında sahasında karşılaştığı Serdivanspor’la 1-1 berabere kaldı.  Ligde 1 galibiyet 2 beraberlik elde eden Sakarya temsilcisi Karasuspor 3.hafta sonunda grup’ta 5 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Ligden çekilen Yeşil Bursa A.Ş takımını hükmen 3-0 yenen Çilimli Belediyespor puanını 5’e yükseltti ve haftayı dördüncü sırada tamamladı.İlk iki haftayı beraberlikte tamamlayan Ereğli Belediyespor, üçüncü hafta sahasında konuk ettiği Devrek Belediyespor’u tek golle yenerek ligde ilk galibiyetini aldı ve zirve yarışına yeniden ortak oldu. Ereğli Beledieyspor Devrek karşısında aldığı galibiyetle puanını 5’eçıkardı ve grupta beşinci sıraya yükseldi.Lige ilk iki hafta da 4 puan toplayan Serdivanspor, üçüncü hafta deplasmanda  Karasuspor’la 1-1 berabere kaldı ve haftayı 1 puanla kapattı. Serdivanspor aldığı 1 puanla puanını 5’e yükseltti ve haftayı averajla 6’ıncı sırada tamamladı.Grup’ta bu altı takımı puan sıralamasında takip eden 3 takım aynı puana sahip.Oynadıkları 3 maçta  bir galibiyet, bir beraberlikle topladıkları 4’er puanı bulanan Hendekspor,1877 Alemdağspor ve Bursa Zaferspor averajla 7,8 ve 9’uncu sırada yer alıyor.10.Grup’ta 3.hafta sonunda 2’şer puanlı Küçükyalı Yelkenspor, Devrek Belediyespor ve Kaynaşlı Belediyespor 10,11 ve 12 sırayı paylaştı. Oynadığı 3 maçta puan alamayan Beylerbeyispor , üçüncü haftayı 13.sırada tamamladı.

Temsilcilerimizin  mücadele ettiği BAL 10. Grup'ta üçüncü hafta sonuçları şöyle:

1877 Alemdasğpr 2-1 Hendekspor

Beşyüzevlerspor 4-0 Beylerbeyispor

Karasuspor 1-1 Serdivanspor

Zaferspor 2-1 Kaynaşlı Belediyespor

Ereğli Bld.Spor 1-0 Devrek Belediyespor

Bartınspor-Küçükyalı Yelkenspor (31 Ekim tarihine ertelendi)

Çilimli Belediyespor-Yeşil Bursa A.Ş ( 3-0 Hükmen)

4.HAFTA MAÇ PROGRAMI

Hendekspor- Küçükyalı Yelkenspor

Kaynaşlı Bld.Spor-1877 Alemdağspor

Devrek Beledieyspor-Zaferspor

Yeşil Bursa A.Ş- Ereğli Belediyespor

Serdivanspor- Çilimli Belediyespor

Beylerbeyispor- Karasuspor

Beşyüzevlerspor-Bartınspor