BTV SPOR
Haberler / Bartın Grubundan Bir Üst Tura Çaktı
Bartın Grubundan Bir Üst Tura Çaktı
Tarih : 05.07.2018 Okunma : 11114

Bartın Grubundan Bir Üst Tura Çaktı

 U17 Türkiye Şampiyonası  finalleri 30 Haziran- 1 Temmuz 2018  tarihleri arasında  Zonguldak’ta  düzenlendi.   30  Haziran Cumartesi günü start alan müsabakalar  1 Temmuz  Pazar günü oynanan final maçıyla sona erdi. Zonguldak’ta 2 gün süren Şampiyonanın final ve üçüncülük maçını Bartın ASKF başkanı Turgut Altınçubuk ve Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF genel sekreteri Esat Günaydın’da izledi.

U17 kategorisine 75 ilden 1548 takım arasından illerde dereceye giren 127 takımın katılımı ile başlayan şampiyona, 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Zonguldak'ta oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

U17 Türkiye Şampiyonası finallerinde rakiplerine yenilerek finale çıkan Bursa İnegölspor  ve Adana Seyhan Belediye Spor  takımları şampiyonluk maçında karşılaştı.Nefeslerin tutulduğu final maçında  Seyhan Belediye Spor’u 4-1 yenen Bursa İnegölspor Türkiye Şampiyonu oldu.Rakibine finalde 4-1 mağlup olan Seyhan Belediyesi Türkiye İkincisi oldu.Üçüncülük müsabakasında ise Sakarya Harbişspor'u 4 -1 yenen Samsun Atakum Belediyespor Türkiye Üçüncüsü oldu. Harb-İşspor şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON  ŞAMPİYONLUĞU YAKALAMASI BEKLENİYOR

Zonguldak'ta hafta sonu oynanan U17 Türkiye Şampiyonası finalleri sonucunda Harbişspor Türkiye dördüncülüğünü elde etti. Şampiyonaya Bartın'da 1.tur maçlarıyla başlayan Sakarya temsilcisi Harbişspor, 2.tur müsbakalarında Eskişehir'de mücadele etti ve başarılı maçların ardından Türkiye finallerinde mücadele etmeye hak kazandı. Zonguldak'ta yapılan müsabakaları izleyen Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk ve Bartın Futbol İl Temsilcisi ASKF Genel sekreteri Esat Günaydın, 1.turda Bartın'da mücadele eden ve turu geçen Harbişspor'u müsabakalar sonunda tebrik ederek önümüzdeki sezon başarılar diledi.Harbişspor Bartın grubunda müthiş bir performansa imza atmış ve oynadığı futbolla taraftarlar ve spor kamuoyunun övgüsünü almıştı.Harbişspor Bartın'da oynadığı kollektif oyunla da iz bırakmıştı.Harbişspor belki Şampiyon olamadı fakat kadrosunda gelecek vaat eden bir çok oyuncusunu da vitrine çıkardı.Kadrosunda genç yeteneklerin bol olduğu Harbiş takımından bir çok oyuncu bir kaç yıl içinde profesyonel takımlarda futbol hayatlarına devam edeceği kesin gözüyle bakılıyor. Harbiş takımı Türkiye'den 127 takım arasından 4 takım arasına girerek Türkiye finallerine kalması ise büyük bir başarıdır..Onlar büyük bir başarıya imza attı. Önemli olan Türkiye finallerinde mücadele etmektir Harbişspor bu başarıyı yakaladı.