BTV SPOR
Haberler / Bartın Üniversitesi Voleybolda Zirvede
Bartın Üniversitesi Voleybolda Zirvede
Tarih : 09.05.2018 Okunma : 1721

Bartın Üniversitesi Voleybolda Zirvede

Bartın Üniversitesi Voleybol branşında erkek ve bayanlarda 2017-2018 sezonunu başarılı bir şekilde tamamladı. Bartın Üniversitesi Erkek Voleybol takımı şampiyon olurken, bayan voleybol takımı ise ligi üçüncü sırada bitirdi.

Bartın Üniversitesi birinci ligde mücadele eden erkek voleybol takımı şampiyon olurken, bayan voleybol takımı ise üçüncü olarak bitirdi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversite Sporları Federasyonu Voleybol 1'nci liginde Süper Lig'e yükselme grup müsabakaları Çanakkale'de yapıldı.

 Bartın Üniversitesi Bayan Voleybol takımının grubunu 3'üncü bitirdiği müsabakalarda, Erkek Voleybol Takımı 5 maçın tamamını kazanarak Süper Lig müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

5 maçta 5 galibiyet

Bartın Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı ilk maçında Yalova Üniversitesi'ni 3-1, ikinci maçında Çankaya Üniversitesi’ni 3-1, üçüncü maçında Ankara Üniversitesi'ni 3-2, dördündü maçında Bursa Teknik Üniversitesi'ni 3-2 ve son maçında da Düzce Üniversitesi'ni 3-0'la geçmeyi başardı.

Karşılaşmalar Elazığ'da yapılacak

Bartın Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı aldığı başarılı sonucun ardından 1-5 Mayıs tarihleri arasında Elazığ’da düzenlenecek olan Süper Lig'e yükselme grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Bartın Üniversitesi Elazığ’da oynanacak karşılaşmalarda 8 üniversite mücadele edecek ve karşılaşmaların sonucunda ilk 3'te yer alan takımlar Üniversite Sporları Federasyonu Voleybol Süper Ligi'ne yükselme başarısını gösterecek.

Rektör Uzun sporcuları kutladı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun aldıkları başarılardan ve göstermiş oldukları performanstan dolayı Bayan ve Erkek Voleybol takımı oyuncularını tebrik ederek “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz gerek bilimsel gerekse sportif başarılar noktasında bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Aldıkları başarılardan dolayı sporcularımızı kutluyorum. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde aldıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devem edeceklerdir.” dedi.