BTV SPOR
Haberler / Bartıngençlerbirliği Şampiyonluklara Ambargo Koydu
Bartıngençlerbirliği Şampiyonluklara Ambargo Koydu
Tarih : 24.11.2017 Okunma : 6731

Bartıngençlerbirliği Şampiyonluklara Ambargo Koydu

Bartıngençlerbirliği kulübü 2011 yılında federe oldu.  Bartın’da  2011 yılında teknik direktörler Oktay Özçelik, Bilgin Çelik, Mustafa Uraz ve Hidayet Köse tarafından federe olan Bartıngençlerbirliği Bartın’ın futboldaki altyapısı resmi olarak faaliyete geçirilmiş oldu.

9 yıldır Bartın’da düzenlenen alt kategorilere katılan Bartıngençlerbirliği,her yıl  U11-U12-U13-U14-U15-U16-U17 ve U19 liglerinde şampiyonluk mücadelesi veriyor. Alt kategorilerde düzenlenen liglerde her yıl müzesine en az 2 ya da 3 kupa koyan Bartıngençlerbirliği 2017-2108 sezonunda mücadele ettiği U14 liginde namağlup şampiyon oldu.

 2008 yılında kurulan Bartıngençlerbirliği Kulübü ilin futboluna 9 yıldır hizmet veriyor. Bartın’da küçük yaştaki oyuncuları bünyesinde toplayan kulüp, kısa sürede ülke futboluna önemli isimleri kazandırmak için yoğun çaba harcıyor. 7 yıldır katıldığı yaş gruplarında bir çok şampiyonluklar elde eden Bartıngençlerbirliği, 2017-2018 sezonunda ilk şampiyonluğunu U14 Liginde elde etti.Her yıl sezona “ Bu Gençler Her Sene Şampiyon” parolası giren Bartıngençlerbirliği alt kategorilerde başarıdan başarıya koşuyor.Bartıngençlerbirliği, kısa sürede altyapıyı adeta futbolcu fabrikasına çevirdi.

Son yıllarda  gelen şampiyonlukların bir yenisine geçen hafta sona eren U14 Liginde şampiyonluk elde eden Bartıngençlerbirliği bu sezonun da ilk kupasını müzesine koydu.

  9 yıl önce kurulan Bartıngençlerbirliği kısa sürede elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeyi başardı.

 Kulüp Başkanı Oktay Özçelik, Beden eğitimi Antrenörleri ve B Futbol Lisansına sahip Bilgen Çelik, Hidayet Köse ve Mustafa Uraz 9 yıldır aralıksız küçük yaştaki oyuncuları Bartın ve ülke futboluna sunmak için çalışıyor.Bartın ve Ülke futbolunda son 9 yılda futbol okulunda genç futbolcuları yetiştirmek için sistemli, planlı bir çalışma içerisinde bulunuyor. Altyapıdan doğru dürüst bir futbolcu yetişmeyi hedefleyen Bartıngençlerbirliği kısa sürede bunu başardı.

TÜRK FUTBOLUNA YENİ OYUNCULAR SUNMAYA HAZIRLANIYOR

Bartıngençlerbirliği yaz-kış eğitimini sürdürülen futbol okulunda yıldız adaylarını Türk futboluna sunmaya hazırlanıyor. 6-10 yaş grubu oyuncularının oluşturduğu futbol okulunda çok donanımlı oyuncular yetiştirmeye çalışan Bartıngençlerbirliği kulübü kısa sürede bir çok profesyonel takıma 10’un üzerinde oyuncu gönderdi. Kırmızı-Siyahlı kulüpte sadece altyapı oyuncularının kullandığı Yaşampark Tesisleri Halı Sahasında 4 antrenör gözetiminde çalışmalarını hafta sonları sürdürüyor.

 Kulüp Başkanı Oktay Özçelik, Teknik Direktörler Bilgin Çelik, Mustafa Uraz ve Hidayet Köse nezaretinde yürütülen bilimsel çalışmalar ışığında, titiz bir eğitimden geçirilen 70’e yakın futbolcu adayı, “geleceğin yıldızı” olabilmek için mücadele veriyor. 2008 yılında kurulan 2011 yılında federe olan Bartıngençlerbirliği ilk önce altyapı oluşturdu. Altyapı oluşturulduktan sonra koordinatörlük görevini ise bugüne kadar 4 teknik direktör yürüttü. Kulüp Başkanı Oktay Özçlik, Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bilgin Çelik, İnönü  Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Uraz ve BORSA Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Hidayet Köse Bartıngençlerbirliği takımında B UEFA Lisansına sahip teknik adam olarak 9 yıldır görev yapıyor.

SON DÖNEMLERDE MÜTHİŞ ÇIKIŞ

Bartıngençlerbirliği altyapıda çeşitli kategorilerde mücadelesini sürdürüyor. Bartıngençlerbirliğiğ altyapı takımları kurulduğu dönemden itibaren çok sayıda şampiyonluklar elde etti.Son 2 yıldır en büyük yaş kategorisinde 1.Amatör Ligde mücadele etti. Bartıngençlerbirliği altyapısı profesyonel kulüplere 10’un üzerinde oyuncu yollamanın da gururunu yaşamakta. Bartıngençlerbirliği takımının altyapısının ilk dönemlerinde eğitim alıp alt kategorilerde direk olarak katkı koyan futbolcular Berkay Selamet,Erdem Sarıkaya,Eren Çomak, Melih Geçgen,Berkan Bitik, Serday Güney, Doğukan Yeşilsu,Berat Yaman’dı. Bartıngençlerbirliği altyapısı son dönemlerde yetiştirdiği oyuncular ile Bartın’ın gündeminden hiç düşmemekte. Son 9 yıl içerisinde yetişen futbolcular arasında   Göztepe U19 Akademi takımında forma giyen Berkay Selamet ,  Kocaelispor’da Yusuf Caner,Kaardemir Karabükspor U17 takımında forma giyen Eren Çomak, Erdem Sarıkaya,kaleci Yiğit Can Eker,Berat Yaman ve Zonguldakspor U16 takımında forma giyen Serdar Güney dikkat çeken isimler arasında.