BTV SPOR
Haberler / Bartıngençlikspor Amatör Lig Startını Verdi
Bartıngençlikspor Amatör Lig  Startını Verdi
Tarih : 01.11.2019 Okunma : 1129

Bartıngençlikspor Amatör Lig  Startını Verdi

Bartın 1.Amatör Kümede yeni sezonda şampiyonluk mücadelesi vermeye hazırlanan Bartıngençlikspor, çalışmalarını haftanın belirli günlerinde Ömertepesi Sentetik Sahada yapıyor. Transferde önemli isimleri kadrosuna katan borda- beyazlı ekip, ara transferde de kadrosuna takviye yapmayı planlıyor.

1.Amatör Kümede mücadele eden Bartın’ın köklü kulüpleri arasında bulunan Bartıngençlikspor yeni sezon hazırlıklarına start verdi. 1.Amatör Kümede 2019-2020 sezonunda iddialı bir kadro kuran borda-beyazlı ekip, çalışmalarını haftanın 3 günü Ömertepesi Sentetik Sahada yapıyor.

Bartın’ın köklü kulüplerinden Bartıngençlikspor, 2019-2020 sezonuna yeni planlama yaparak girmeyi hedefliyor.Geçen sezon 1.Amatör Küme ve U17 Liginde mücadele eden borda-beyazlı ekip alt yapıyı yeniden kurmak için çalışmalara erken başladı.

AYGÜN SANCAR - TUĞRA KÖK İKİLİSİ TAKIMI ÇALIŞTIRIYOR

1971 yılında kurulan ve Bartın’ın köklü kulüplerinden Bartıngençlikspor 2019-2020 sezonunda başarılı olmak için 1.Amatör Lig’de hedef büyüttü.Geçen sezon  alt kategorilerde tek lige katılan Bartıngençlikspor, alt yapıyı yeniden kurmak için çalışmalara başladı. Yeni sezon A takım kategorisinde  1.Amatör Lig’de  şampiyonluk hedefleyen  Bartıngençlikspor’da teknik ekipte köklü değişikliğe gidildi.Borda-Beyazlı ekip  Zonguldak Süper Amatör Kümede ve Bartın Amatör Kümede mücadele eden çeşitli takımlarda forma giyen  Aygün Sancar ile anlaşma sağladı. Bartıngençlikspor Aygün Sancar’ın yardımcı antrenörlük görevine ise eski futbolcu Tuğra Gök’ü getirdi.

Zonguldak Amatör Kümede uzun yıllar aktif futbol oynayan iki yıl önce Bartıngençlikspor’da antrenörlük yapan Aygün Sancar ile birlikte çeşitli takımlara futbol oynayan Tuğra Gök sezonun ilk çalışmasını geçen hafta başı yaptı. Yeni sezon hazırlarına bir hafta önce başlayan Bartıngençlikspor hafta içi antrenmanlarını sürdürüyor.

BARTINGENÇLİKSPOR HEDEF BÜYÜTTÜ

2019-2020 sezonunda amatör ligde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Bartıngençlikspor transfer döneminde kadrosuna önemli oyuncular kattı. Dış transferde Urfa  Polatlı Belediyespor’dan Adnan Kaya, Urfa Siverek Gençlikspor’dan Musa Şanlı, Adıyaman Özyedi Adıyamanspor’dan Eren Gürbüz, İstanbul Kemer FK Spor’dan Emir Satıcı, Kemergençlikspor’dan Engin Kaya, Urfaspor’dan Ahmet Aloğlu ve  İstanbul Küçükçekmeve A.Ş’den Onurcan Turan’ı kadrosuna katan Bartıngençlikspor, iç transferde de Kaleci Alihan Arda,Kerem Caymaz, Pato Çağlayan, Sadullag Çuhadır,Hayrullah Kaya, Rıdvan Öztürk, Oktay Uzun, Barkın Güney,  Doğuş Akmuslu  ve kaleci Mert Deniz ile yeniden analaşarak kadrosunda tuttu. Amatör Kümede yeni sezon  hazırlıklarını Ömertepesi Sentetik Sahada sürdüren Baryıngençlikspor, üçüncü gün çalışmasında  yeni transferler göz doldurdu. Gece yapılan antrenmanı Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk ve İstanbul Kemer FK Spor’dan transfer edilen Emir Satıcı’nın babası Mehmet Satıcı birlikte izledi. Yarım sahada yapılan idman ısınma koşusu ile başladı. 5’e 2 çalışmasının ardından açma-germe hareketleri yapan futbolcular teknik adam Aygün Sancar nezaretinde yarım sahada çift kale maç yaptı. Kısa koşunun ardından idman açma-germe ile tamamlandı.  Bartıngençlikspor’un deneyimli teknik adamı Aygün Sancar idman sonunda yaptığı açıklamada takımın çalışmasından memnun olduğunu söyledi. Eski futbolcularla yeni transfer edilen futbolcuların birbirlerini tanıma sürecinde olduğunu belirten Sancar, yaklaşık bir ay sonra takımın hazır hale geleceğini belirtti.

HÜSEYİN ÇETİN’İN TAKIMA EL ATMASI BEKLENİYOR

Bartıngençlikspor As Başkanı Hüseyin Çetin, uzun yıllardır yönetimde görev yapıyor. 10 yılı aşkın Bartınspor Yönetimlerinde görev yapan Bartın Belediyesi eski başkan yardımcısı Hüseyin Çetin, geçtiğimiz aylarda kırmızı-siyahlı yönetim kurulundan istifa etmişti. Bartıngençlikspor Kulübünde halen aktif olarak As Başkanlık görevinde bulunan Hüseyin Çetin’den borda-beyazlı camia transfer bekliyor. 10 yıldı aşkın Bartınspor kulübüne fedakarlık yapan Hüseyin Çetin’in Bartıngençlikspor kulübüne de fedakarlık yapması isteniyor. Bartın’ın en eski ve köklü kulüpleri arasında yer alan Bartıngençlikspor’a Çetin’in Bartınspor’a verdiği katkıyı verip vermeyeceği spor kamuoyunda da merak ediliyor. Bartıngençlikspor bir yandan altyapıyı yeninde oluşturmak için  çalışmalara başladı. Aygün Sancar ve Tuğra Kök’ün dışında  uzun yıllar Bartıngençlikspor’da forma giyen seki futbolcu Adem Özbakan nezaretinde altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Altyapıyı kurmak için çalışmalara başlayan borda-beyazlı ekip yaz-kış futbol okulunu yeniden faaliyete geçirmeye hazırlanıyor. Ayrıca Bartıngençlikspor Yönetimi gelecek yıl yatırım olarak velilerin çocuklarını Bartıngençlik kulübüne yönlendirilmesini bekliyor.