BTV SPOR
Haberler / Bartıngücüspor yeni sezon da hedef büyüttü
Bartıngücüspor yeni sezon da hedef büyüttü
Tarih : 07.08.2019 Okunma : 1105

Bartıngücüspor  yeni sezon da hedef büyüttü

12 yıllık kulüp Bartıngücüspor hedefini büyüttü. Geride kalan sezon U11-U12 ve U13 Ligi’nde mücadele eden Bartıngücüspor, gelecek sezon U14 Liginde şampiyonluk hedefliyor. Bartıngücüspor Kulüp Başkanı Halil Altınçubuk, gelecek sezon 4 yaş grubunda şampiyonluk mücadelesi vereceklerini söyledi.

2007 yılında kurulan Bartıngücüspor geride kalan sezon alt kategorilerde düzenlenen U11-U12 ve U13 Ligi’nde mücadele etti. Sarı-Siyahlı takım 2018-2019 sezonu alt kategorilerde düzenlenen 3 kategoride başarılı bir sezonu geride bıraktı. Bartıngücüspor alt kategorilerde düzenlenen U12 Minikler Liginde şampiyonluğu son hafta iki hafta da kaçırdı.Ligin yedinci haftasında ligin favori ekiplerinden Yeni Bartınspor’u 2-1 mağlup eden ve şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde eden sarı-siyahlı takım bir hafta sonra Kemergençlikspor ile 0-0 berabere kalarak umutlarını bir sonraki sezona bıraktı. 22 puanla  Şampiyon olan Bartın Gençlerbirliği takımının 3 puan gerisinde 19 puanla Bartıngücüspor sezonu 2.sırada tamamladı.Bartıngücü 2019-2020 sezonunda U12 Liginde şampiyonluğun favori ekiplerinden olması bekleniyor.

Bartıngücüspor son 5 yıldır mini minikler ligine katılan ekiplerden biri.Geçen sezon minikler ligine iddialı başlayan Bartıngücüspor ilk haftalarda başarılı sonuçlar almasına rağmen  son haftalarda puan kayıpları yaşadı ve ligi 13 puanla beşinci sırada bitirdi. 3 yıl önce kurulan futbol okulundan göze batan yetenekli oyunculara lisans çıkartan sarı-siyahlı ekip önümüzdeki yıl tüm hesaplarını şampiyonluk üzerine kurdu.

Bartıngücüspor 2018-2019 sezonunda 8 takımın mücadele ettiği  U13 Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verdi. Bartıngücüspor normal sezonu 15 puanla ikinci sırada tamamladı ve play-off’ta mücadele etmeye hak kazandı.Play-Off’da Kemergençlikspor ile karşılaşan Bartıngücü sahadan 1-0 mağlup ayrıldı ve üçüncülük maçında Bartınspor’un rakibi oldu. Bartıngücüspor üçüncülük maçında  Bartınspor ile oynadığı karşılaşmadan 5-0 mağlup ayrıldı ve ligi dördüncü sırada tamamladı.

KULÜP BAŞKANI HALİL ALTINÇUBUK 4 KATEGORİDE HEDEF BÜYÜTTÜ

Bartın Amatör takımlarından Bartıngücüspor önümüzdeki sezon 4 yaş grubunda şampiyonluk mücadelesi verecek. Geride bıraktığımız sezon U11-U12- ve U13 liginde mücadele eden  Bartıngücüspor, 2019-2020 sezonunda  U14 Ligine katılacak.2007 yılında kurulan Bartıngücüspor 12 yıldır Bartın Futboluna katkı veriyor. Kurulduğu 2007 yılında Başkanlığa seçilen antrenörlük belgesine sahip olan Bartıngücüspor Kulüp Başkanı Halil Altınçubuk, alt kategorilerde düzenlenen yaş gruplarında başarılı olmak istediklerini söyledi. Geride kalan sezon U12 Liginde şampiyonluğu son haftalarda kaçırdıklarını belirten Altınçubuk; “ 4 yıl önce futbol okulunu açarak alt yapımızı sağlama aldık.  Takımımızın antrenörü Tuncay Cumhur  futbol okulunda eğitim vererek Bartın ve Türk futboluna oyuncu yetiştiriyor. Antrenörümüz son 4 yıldır alt kategorilere takım çıkartıyor ve katıldığımız yaş gruplarına oyuncu hazırlıyor. Kulübümüz gelecek sezon U4 Ligi’ne katılacağız. Bartıngücüspor 2019-2020 sezonunda hedefi U14-U13 ve U12 Liginde şampiyon olmak. Biz bu kategorilerde şampiyonluk hedefine kilitlendik.Bartıngücüspor 3 sezon önce futbol okulunu açarak bir hamle başlattık. Geçen yıl ve önceki sezon u11-U12 ve U13 yaş gruplarında iyi bir takım oluşturduk Bunu geride bıraktığımız sezon maçlar başlayınca gördük Takımımız U12 Liginde şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. U13 Liginde ilk haftalarda başarılı sonuçlar aldık fakat son haftalarda puanlar kaybettik ve şampiyonluk hedefimizi gelecek sezona bıraktık. Artık Bartıngücüsü mücadele edeceği tüm kategorilerde  hedefi şampiyonluk olacak. Gelecek sezonlarda tüm yaş gruplarında oynayacak oyuncularımıza güveniyoruz. Hedefimiz katılacağımız tüm kategorilerde şampiyonluk. U11-U12 ve U13 Liginde mücadele eden tüm oyuncu ve teknik direktörümüz Tuncay Cumhur’u tebrik ediyor  ve yeni futbol sezonunda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

ALT KATEGORİLERDE TAKIM SAYISI ÇOĞALMASI GEREK

Bartıngücüspor 2007 yılında Bartın Merkezde kuruldu. 2007 yılında federe olan kulüp son 4 yılda alt kategorilerde başarıyı yakalamaya çalışıyor.12 yıl geçmişi olan Bartıngücüspor gelecek sezonlarda tüm alt liglerde ve amatör kümede mücadele etmeyi hedefliyor. Futbol Okulunda eğitimler yaz-kış aralıksız devam ediyor.U11-U12 ve U13 Liginde mücadele eden Bartıngücüspor önümüzdeki sezon U14 Ligine katılacak.Kulüp Başkanı Halil Altınçubuk, alt yapıya önem verdiklerini belirterek futbol okulundan yaş gruplarına yeni oyuncular kazandıracaklarını söyledi. Altınçubuk, “ 100’e yakın lisanslı oyuncumuz var. Yeni yeteneklerin keşfi için Futbol okulunda eğitimlere devam ediyoruz. Futbol Okulunda yeni yeteneklerin keşfi için elimizden geleni yapıyoruz ve keşfettiğimiz yeteneklere geniş kapsamlı bir eğitim veriyoruz. Ama sıkıntımız ilimizde çok sayıda takım olmaması. Alt kategorilerde düzenlenen yaş grupları maçlarına çok az takım katılıyor. Bartın’da 14-15 spor kulübü var.Ancak A takım düzeyinde kulüp sayısı çok az. Amatör Lige 7-8 takım katılıyor. Federe kulüpler amatör Lig dahil alt kategorilere katılmalı, alt yaş gruplarında mücadele etmeli. Biz Kumlucaesnafspor, Kurucaşilespor, Kızılelmakültürspor takımlarının alt kategorilere takım çıkarmasını istiyoruz. Önceki sezonlarda Amasraspor ve Ulusçınarspor alt kategorilere katılmıyorlardı. Amasarspor ve Ulusçınarspor  2018-2019 sezonunda bir çok yaş grubuna katılmaları ilin futboluna büyük katkı sağladılar. Biz tüm kulüplerin alt yaş gruplarına katılmalarını bekliyoruz. Çok takımlı liglerde oyuncuların gelişimi kolay oluyor” dedi.

AMACIMIZ GENÇLERİ SPORA VE FUTBOLA ÇEKMEK

Futbol Okulunda eğitimlerin gelecek sezonda devam edeceğini belirten kulüp Başkanı Halil Altınçubuk;  doğru bir projeyle yola çıktıklarını ifade etti. 4 yıl önce futbol okulunu açıtıklarını belirten Altınçubuk,“ En büyük hedefimiz Bartın Futboluna katkı sağlamak.Yine en büyük hedeflerimizden biri Bartın’da yaşayan küçük yaştaki yetenekli çocukları bulup Bartıngücüspor çatısı altında toplayıp onları futbola kazandırmak. Ayrıca gençleri spora ve futbola çekmek Bartıngücüspor’un en büyük misyonudur. Futbol okulunda eğitimlerin yanı sıra gençlerimizi daha fazla spora özendirmek için onları destekliyoruz. Bilgisayara bağımlı gençliği, eğitimli, bilinçli ve sporcu bir gençliğe dönüştürmek amacıyla Bartıngücüspor Kulübü olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz ve buna devam edeceğiz.Geride kalan sezon U11-U12 ve U13 yaş gruplarında mücadele ettik. Her 3 yaş grubunda mücadele eden sporcularımızı aileleri her maçı izleyerek tribünden büyük destek verdiler.Bize güvenen sporcu ailelerimize teşekkür ediyorum. Biz 2019-2020 sezonun da  hedefimizi büyütmeye karar verdik.Geçen yıl 3 yaş kategorisinde başarılı bir sezon geçirdik.U12 Liginde şampiyonluğu kıl payı kaçırdık ve artık gelecek sezon katılacağımız 4 kategoride şampiyonluk hedefliyoruz. Kulüp olarak hazırlığımızı bu yönde yapıyoruz. U12 ve U13 Liginde verdiğimiz şampiyonluk mücadelesi camiamıza geleceğe yönelik yeni umutlar yeşertti. Sporcularımız, velilerimiz, takım ve yönetimimiz gelecekten çok umutlu” dedi.