BTV SPOR
Haberler / Bartın’ın Savaşçıları Galibiyetle Başladı
Bartın’ın Savaşçıları Galibiyetle Başladı
Tarih : 18.04.2019 Okunma : 1035

Bartın’ın Savaşçıları Galibiyetle Başladı

U15 Türkiye Şampiyonasında mücadele eden Bartın Şampiyonu  Gençlerbirliği, Çankırı’da mücadele ediyor. 6 takımın mücadele ettiği U15 Türkiye şampiyonası 1.Kademe maçlarında Bartın temsilcisi Gençlerbirliği grubunda oynadığı ilk maçta Samsun Fenerspor’u 1-0 mağlup etti ve şampiyonaya galibiyetle başladı.

Bartın’da yapılan U15 Liginde şampiyon olan Gençlerbirliği U15 Türkiye Şampiyonası müsabakaları 1.Kademe maçlarında Çankırı’da mücadele veriyor. Bartın’ı temsil eden Bartın Gençlerbirliği, U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında Çankırı Grup Merkezinde  2.tura çıkmak için çaba harcıyor. 17  Nisan 2019 tarihinde Çankırı’da başlayan  U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında Kozlu Taşkömürü (Zonguldak), Safranbolu Belediyespor (Karabük), Özel İdare Köy Hizmetleri ( Kastamonu), Tersanespor ( Sinop) ve Fenerspor ( Samsun) takımları ile 2.tura çıkma mücadelesi veriyor. Müsabakalar 20 Nisan Pazar günü oynanacak final maçıyla tamamlanacak.

Gençlerbirliği  Şampiyonaya Galibiyetle Başladı

U15 Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden  Gençlerbirliği Çankırı’da düzenlenen müsabakaların ilk gününde Samsun temsilcisi Fenerspor’û 51.dakikada Sıtkı Can’ın attığı golle 1-0 mağlup ederek şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptı.

 Temsilcimiz  Gençlerbirliği çekilen kura sonucu A grubunda  Fenerspor (Samsun) ve Safranbolu Belediyespor (Karabük) takımlarıyla eşleşti.  Çekilen kura da B grubunda  ise Kozlu Taşkömürü (Zonguldak), Özel İdare Köy Hizmetleri (Kastamonu) ve Tersanespor (Sinop) takımları yer aldı.

Bartın temsilcisi Gençlerbirliği U15 takımı şampiyonada ilk maçını 17 Nisan Çarşamba  günü Samsun Fenerspor ile oynadı.  Bartıngençlerbirliği Kulüp Başkanı Koordinatör Oktay özçelik ve deneyimli teknik adam İsmail Ekmekçi yönetiminde Bartın Gençlerbirliği U15 takımı 17 Nisan Çarşamba günü başlayan U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarının ilk maçında Samsun Fenerspor ile oynadığı maçtan 1-0 galip ayrıldı. Başa baş geçen karşılaşmasının ilk yarısı golsüz sona erdi. Büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmanın 51.dakikasında Sıtkı Can’ın attığı golle temsilcimiz Bartın Gençlerbirliği mücadeleden 1-0 galip ayrıldı. Kıran kırana geçen maçta Gençlerbirliği mücadelede 4 oyuncu sakatlandı. Melih Geçgen, Berke Özcan, Kaan Açan ve Yuğşa Aakalın maçta sakatlanarak Gençlerbirliği  oyuncu değişikliğine gitmek zorunda kaldı. Bartın Gençlerbirliği 18 Nisan Perşembe gününü dinlenerek geçirecek. Gençlerbirliği 19 Nisan Cuma günü grubunda Karabük temsilcisi Safranbolu Belediyespor ile final bileti için mücadele edecek. Temsilcimiz Bartın Gençlerbirliği Safranbolu Belediyespor karşısında alacağı galibiyet 20 Nisan Pazar günü diğer grubun birincisi ile final oynayacak. Finalde kazana takım U15 Türkiye Şampiyonasında 2.tura çıkan takım olacak.

 ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇANKIRI’YA GİTTİ

Bartın Gençlerbirliği maddi imkansızlıklardan dolayı maça 15 dakika kala çıkmak zorunda kaldı.Temsilcimiz Şampiyonada ilk maçını 17 Nisan Çarşamba günü oynadı ve aynı gün Çankırı’ya hareket etti.

İlimizi Çankırı’da yapılan U15 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında temsil eden Gençlerbirliği, maddi destekten yoksun olarak maçlara çıkıyor. Bartın’ın sevdalılarından maddi destek alamayan Bartın Gençlerbirliği Şampiyonada zor şartlar altında mücadele ediyor. 17 Nisan tarihinde ilk maçını Samsun Fenerspor ile oynayan Gençlerbirliği  aynı gün Çankırı’ya gitmek zorunda kaldı. Maçın başlamasına 15 dakika kala sahaya çıkan temsilcimiz Bartın Gençlerbirliği, U15 Türkiye Şampiyonasına kısıtlı imkanlarla katıldı. Bartın’da hiçbir kurum,kuruluş ve işadamlarından destek alamayan Gençlerbirliği her  sene Süper Lig ve TFF 1.Lig takımlarına oyuncu gönderiyor. Son yıllarda Gençlerbirliği kulübü alt kategorilerde mücadele eden oyuncuları bir çok profesyonel takımların altyapısına göndermesiyle tanınıyor. Geçen sezon Hüsnü Ot’u  Galatasaray’a gönderen Gençlerbirliği, Beşkitaş ve Fenerbahçe’de önümüzdeki yaz döneminde oyuncu transfer etmek üzere oldukları biliniyor. Gençlerbirliği kulübüne maddi destek verilmemesi Çankırı’da yapılan u15 Türkiye Şampiyonası müsabakaların da  büyük sıkıntı yaşamasına neden oldu.Her sene başta süper lig takımları9 olmak  üzere profesyonel takımlara futbolcu ihraç eden Gençlerbirliği sahipsiz kalması  sporseverler ve spor kamuoyunda da şaşkınlık yarattı.