BTV SPOR
Haberler / Bartınspor Ahmet Özenle anlaştı
Bartınspor Ahmet Özenle anlaştı
Tarih : 29.06.2016 Okunma : 11092

Bartınspor Ahmet Özenle anlaştı

BAL liginde yeni sezonda yedinci kez mücadele etmeye hazırlanan Bartınspor, 25 Haziran tarihinde başkanlık görevine gelen Mehmet Bulut, transferde ilk bombayı  teknik direktör Ahmet Özen’le anlaşarak patlattı. Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut’un çok gizli yürüttüğü teknik adam sorununu dün kariyerli isim Ahmet Özen’le anlaşarak çözdü.

Bartınspor yeni sezonda takımı çalıştıracak hocayı Trabzon’da buldu. BAL Liginde yeni sezonda yedinci kez mücadele edecek olan Kırmızı-Siyahlı ekip, 2016-2017 sezonunda başarılı olmak için çalışmalara başladı. 25 Haziran tarihinde yapılan Olağanüstü Kongrede başkan seçilen Mehmet Bulut, teknik direktör arayışlarını kısa sürede sonlandırdı. Önceki gün başkan Mehmet Bulut Başkanlığında toplanan Bartınspor Yönetim Kurulu hoca adaylarını masaya yatırdı. Takımın başına kariyerli bir hoca getirmek için yoğun bir tempoda çalışan Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Bulut ilk önce   geçen sezon kısa süre Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor takımında teknik direktörlük görevinde bulunan Sadi Tekelioğlu ile temasa geçti. Sadi Tekelioğlu’nun teklifi kabul etmemesi üzerine Trabzonda başka bir isme yönelen Bartınspor aradığı hocayı buldu. Kırmızı-Siyahlı ekip, Teknik Direktörlük kariyerinde bir çok başarı elde eden  daha önce 1461 Trabzonspor, Trabzon İdmanocağı, Çarşambaspor, Meydangücü, Gümüşhane Doğanspor,Mobellaspor ve Trabzonspor A takımın çalıştıran Ahmet Özen ile kesin anlaşmaya vardı. Dün dün  Nife Cafe ve Restauran’ında Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Turgut Engin ve Abdullah Bulut Teknik Direktör Ahmet Özen ile kısa bir görüşme yaptı. Bartınspor Yönetimi kariyerli teknik adam  Ahmet Özen’le  anlaşarak hoca sorununu kısa sürede çözdü. Ahmet Özen’i takımın başına tek sorumlu olarak göreve getiren Bartınspor, kadrosuna katacağı oyuncuları belirlemek için çalışmalara başladığı belirtildi.

AHMET ÖZEN KİMDİR?

1968 Trabzon Doğumlu Ahmet Özen Türk Futbolunda  kariyerli teknik direktörler arasında yer alıyor. Futbolculuk döneminde bir çok başarıya imza atan Ahmet Özen uzun yıllar profesyonel takımlarda top koşturdu. Futbola Trabzonspor altyapısında tanışan Özen, uzun yıllar borda-mavili ekipte eğitim gördü.  Trabzonspor’da profesyonel olan deneyimli teknik adam daha sonra  Akçaabatspor’a transfer oldu.Profesyonel Ligde Akçaabatspor formasıyla başarılı iki sezonun ardından 1996 yılında Bafraspor’la anlaştı.Sırasıyla 1996-1997 sezonunda Gümüşhanespor,1997-1998 sezonunda Sümenespor takımında forma giydi. Özen, futbolculuk kariyeri sonrası Meydangücü, Gümüşhane Doğanspor, Mobellaspor, 1461 Trabzonspor  takımlarının yanı sıra Trabzonspor A Takımın başında daha önce beş maçta teknik direktör olarak görev yaptı.Ahmet Özen Trabzonspor Paf takımı ile birlikte 1997-1998 sezonunda Türkiye İkinciliği, 1999-2000 sezonunda Türkiye Üçüncülüğü, 2001-2004 ve 2004-2005 sezonunda Türkiye Şampiyonluğu ve 2006-2007 sezonunda Türkiye Üçüncülüğü elde etti. Özen,  2010 yılında 2.Lig’de mücadele eden 1461Trabzonspor’la başarıdan başarıya koştu.  Ahmet Özen, teknik Direktörlük kariyerinde Trabzonspor’un zor günlerinde A takımın başına getirilen isim olarak tanınıyor. Ahmet Özen 2007 yılında Ziya Doğan’ın borda-mavili takımdan istifa etmesiyle birlikte kısa süre A takımda görev yaptı.2009 Yılında Trabzonspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal’ın istifa kararı almasının ardından, PAF takımında görev yapan  Ahmet Özen A takımın başına göreve getirildi. Ülkenin en önemli takımlarında teknik direktörlük görevini yapan, çalıştırdığı takımları başarıdan başarıya koşturan deneyimli teknik adam Ahmet Özen 2016-2017 sezonunda  BAL Liginde mücadele eden Bartınspor’da görev yapacak.