BTV SPOR
Haberler / Bartınspor, Bağlum Maçından 3 Puan Bekliyor
Bartınspor, Bağlum Maçından 3 Puan Bekliyor
Tarih : 07.12.2017 Okunma : 1472

Bartınspor, Bağlum Maçından 3 Puan Bekliyor

Bağlum maçı hazırlıklarını yoğun tempo altında sürdüren Bartınspor'da, Teknik Direktör Hasan Basri Kara, futbolculardan Uğur Yılmaz ve Mustafa Ünver açıklamalarda bulundu. Taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyen Teknik Direktör Hasan Basri Kara, “Taraftarın beklentilerini karşılayacak bir ekip var. Sadece sabır göstersinler inşallah bu sabrın karşılığını hep birlikte alacağız” dedi… Takımın tecrübeli futbolcularından Uğur Yılmaz, taraftara devre arasından sonra çok daha iyi bir Bartınspor izleyeceklerinin sözünü verirken, Mustafa Ünver ise “Her maça kazanmak için çıkıyoruz, bu takım şampiyon olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bartınspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Keçiören Bağlumspor maçının hazırlıklarını bu gün Atatürk Stadı’nda yaptığı antrenmanla sürdürdü. Atatürk Stadı’nda Teknik Direktör Hasan Basri Kara nezaretinde yapılan antrenman düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Antrenman 5’e 2 çalışmasının ardından tam sahada yapılan taktik ağırlıklı çift kale maçla sona erdi.Antrenman öncesi Teknik Direktör Hasan Basri Kara, futbolculardan Uğur Yılmaz ve Mustafa Ünver, antrenmanı takip etmeye gelen basın mensuplarına özel açıklamalarda bulundu.

 KARA, “BU ŞEHRE LAYIK OLAN ŞAMPİYONLUKTUR”

Takımın genel durumu ile ilgili değerlendirmede bulunan Teknik Direktör Hasan Basri Kara, “Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Geçen hafta tahlisiz bir mağlubiyet aldık. Kırıkkalespor maçında hiç beklemediğimiz düşünmediğimiz bir sonuç oldu. Ama oyun olarak baktığımızda Kırıkkalespor ile bir çok şey herkes tarafından görüldü. Bununla ilgili dersler çıkararak önümüze bakmaya çalışacağız. Sezon başında kendimizce bir hedef koyduk. Ama bu hedef için sabırlı olmamız gerektiğini söyledik. Hiç beklemediğimiz bir sonuçtu ama biz hedefimiz doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bu sabırla birlikte bu şehre layık olan şampiyonluğun geleceğine inanıyoruz. Güzel bir ekip ve güzel bir birlikteliğimiz var ve bu ekip ve bu birliktelik anlayışı ile sonuca el birliği ile ulaşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

DEVRE ARASI TAKVİYE OLACAK MI?

Basın mensuplarının devre arasında herhangi bir takviye yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine Kara, “Önümüzde iki tane maçımız var. Bu iki maçı inşallah sağsalim kazanalım geçelim ondan sonra da illaki bir düşünce varsa ortaya konulup yönetimle beraber tartışıp ona göre hareket ederiz” sözleriyle cevap verdi. KARA, BELOV İLE İLGİLİ: “SADECE BİR TERCİH” Belov’un oynamaması ile ilgili yapılan eleştirilere cevaben Kara şunları söyledi: “Bunlar bir tercihtir. Belov’un kötülüğünden değil. Taraftarımızın böyle bir beklenti içinde olması çok normal. Onlar sadece hafta sonu maç itibari ile bakıyorlar. Ama biz hafta içi her idmanda hepsinin performansını değerlendirerek hareket etmeye çalışıyoruz. Burada da bir tercihtir bu. Yani Belov’un oynayıp oynamaması kesinlikle bu iyiliğinden veya kötülüğünden değil tercihtir sadece.”

“GEREKENLERİ YAPACAĞIZ”

Eksiklikler ile ilgili açıklada ise Kara, “İllaki eksikliklerimiz var bunları da tartmak zorundayız. Biz bir hedefe ulaşacaksak önce öz eleştiri yapmamız lazım. Bu özelleştiri ile birlikte illaki yapılacak şeyler vardır. Ama bunları konuşmak için henüz erken. Şu iki maçı bir geçelim ondan sonra zaten gerekenleri yaparız” dedi.

“SABRIN KARŞILIĞINI HEP BİRLİKTE ALACAĞIZ”

Taraftarla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kara, “Taraftarın beklentilerini karşılayacak bir ekip var şu anda. Sadece sabır göstersinler inşallah bu sabrın karşılığını hep birlikte alacağız. Gerçekten çok güzel bir ekibimiz var. Bu ekibin bu şehri layık olduğu yere getireceğine biz hepimiz inanıyoruz. İnşallah sabırla da güzel bir neticeye ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Sadece bu konuda bize sabırla destek olunması yeterli” diye konuştu.

“BİZ DOĞRU YOLDAYIZ”

Kara Kırıkkale maçındaki eksikliklerle ilgili ise, “Ekimiz bu işe gerçekten çok fazla motive oldu. Belki bu motivasyonun fazlalığından olabilir. Burada bireysel bir hata ile gol yedik. Bu bireysel hata da illaki olacaktır. Bunda da arkadaşlarımızla bir maçlık birlikteliğimiz yok. Bu maçın kazanılması ile şampiyon olunmuyor. Önemli olan ligin sonunda orada tepede bitirebilmek. Bizde bu noktada hataya değil hataların daha aza indirgenip sezon sonunda bu hedefe nasıl ulaşılabilir onun derdindeyiz. Baktığımızda Kırıkkale maçında seyirci her şeyi gördü. Eksikliklerimiz yok mu var. Ama biz doğru yolda olduğumuza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

YILMAZ, “DEVRE ARASINDA ÇOK DAHA İYİ TAKIM OLACAĞIZ”

Takımın tecrübeli oyuncularından Uğur Yılmaz “Sakatlığım olduğum için iki haftadır tribündeyim. İki senedir buradayım. Benim iki senedir hayal ettiğim tribünler bu Kırıkkale maçında gerçekleşti, çok güzel atmosfer oldu. Bartınspor camiasına yakışanda buydu. Biz bunu futbolcu arkadaşlarımızla beraber başardık, şehri bir araya getirdik. Kırıkkale maçı tamamen bir kazaydı. Yenilmemize rağmen onlardan çok daha iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Tabi tepkiler olacak çünkü şehrin büyük beklentisi var. Ama bir şeylere küsüp bu takımı yarı yolda bırakmasınlar. Allah’ın izniyle önümüzdeki 2 maçı kazanacağız. Kırıkkale’nin de puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Devre arasına çok daha iyi bir şekilde gireceğiz. Ve ikinci yarı bu takımın üzerine ne kadar koyduğunu herkes görecek. O yüzden biz hiçbir şey kaybetmiş değiliz. İnsanlarımızda maçlarımıza gelsin. Bizleri yarı yolda bırakmasın. Allah’ın izniyle bu sene şampiyonluğu göğüsleyeceğiz. Devre arasında çok daha iyi takım olacağız. Bize güvensinler” dedi.

ÜNVER, “BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK”

Mustafa Ünver ise “Buraya gelmemizin amacı Bartınspor’u 3. Lige çıkarmaktır. Her şey güzel gidiyor. Sonuç kötü olabilir. Lig uzun maraton. Allah nasip ederse takımı 3. Lige çıkaracağız. Kırıkkale mağlubiyetinden sonra taraftarlarda tepki oldu. Bu gayet normal. Önemli olan bu tepkinin altından kalkabilmek. bU takımda da  bu potansiyel var.Her maça kazanmak için çıktık.Önümüzde ki maçlara da kazanmak için çıkacağız.Allah nasip ederse, bu takım şampiyon olacaktı” ifadelerini kullandı.