BTV SPOR
Haberler / BARTINSPOR BARAJ MAÇI OYNAYACAK
BARTINSPOR BARAJ MAÇI OYNAYACAK
Tarih : 20.04.2017 Okunma : 4373

BARTINSPOR BARAJ MAÇI OYNAYACAK

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta sezona başlayan Bartınspor, sezonu 6.sırada tamamladı. Baraj maçında Bartınspor’un rakibi   23 Nisan tarihinde Amasraspor ile Ulusçınarspor arasında oynanacak maç sonunda belli olacak.

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta sezona başlayan Bartınspor sezonu 32 puanla 8.sırada tamamladı. Son ikiye kalmayan ve ligi orta sıralarda bitiren kırmızı-siyahlı ekip tahminen 30 Nisan tarihinde amatör kümde şampiyon olacak Amasraspor ya da Ulusçınarspor ile baraj maçı oynayacak. Bartın 1.Amatör Kümede sezon 15 Nisan tarihinde oynanan son hafta maçlarıyla tamamlandı. .Amasraspor ile aynı puana sahip olan Ulusçınarspor 2016-2017 sezonunun şampiyonluğunu belirleyecek maçta Amasraspor ile 23 Nisan tarihinde karşı karşıya gelecek.Bu maçı kazanan Bartrınspor ile baraj maçında karşı karşıya gelecek. 30 Nisan Pazar günü muhtemelen saat: 15.00’de  Atatürk Stadı’nda oynanacak Bartın amatör şampiyonu ile oynanacak baraj maçı büyük önem taşıyor. Bartınspor’un, Amasraspor ya da Ulusçınarspor’a göre BAL tecrübesi daha yüksek. Amsarspor ve Ulusçınarspor bu sezon amatör kümede şampiyonluk için kıyasıya bir mücadele sergiledi.Şampiyonluğu belirleyecek maç 23 Nisan Pazar günü tarafsız sahada oynanacak.İki ekipten biri baraj maçında Bartınspor’un rakibi olacak. Bartınspor  ise bu sezon BAL’da 7.yılını  yaşadı. Bölgesel Amatör Ligin kurulduğu yıldan bu yana BAL’a katılan kırmızı-siyahlı ekip hiçbir sezon küme düşme sıkıntısı yaşamadı. Her sezon lige şampiyonluk hedefiyle başlayan Bartınspor, BAL’ın ikinci yılında play-off’lara kalarak büyük başarı elde etti. Sonraki sezonlarda ligde pek başarılı olamayan Bartınspor geçen sezon ligin son haftasına kadar şampiyonluk mücadelesi verdi ve ligi ikinci sırada tamamladı. Yedinci kez bu sezon BAL’da mücadele eden Bartınspor BAL’da her sezon şampiyonluk hedefiyle mücadele etti.2016-2017 sezonunu da 32 puan ile 6.sırada tamamladı ve profesyonel lig özlemi ise 18 yıla çıktı. 30 Nisan Pazar günü oynanacak karşılaşmayı kazanan ekip Bölgesel Amatör Lig’de önümüzdeki sezon Bartın’ı temsil etmeye hak kazanacak.

GÖZLER GENEL KURULA ÇEVRİLDİ

.Bartın 1.Amatör Lig maçları  18.hafta oynanan son hafta karşılaşmaları  tamamlandı. Son hafta maçlarını kazanan Amasraspor ile Ulusçınarspor ligi de 51'er puanla  tamamladı. Amatör Lig’de şampiyon olacak takım 23 Nisan Pazar günü Amasraspor ile Ulusçınarspor arasında  oynanacak  maçla belli olacak. .  Amatör Ligi şampiyon olarak bitirecek takım önümüzdeki sezon Bartın’ı BAL’da mücadele edecek takımı belirleneceği baraj maçında Bartınspor’un rakibi olacak. Bu sezon ligde hedefine ulaşamayan Bartınspor  ise önümüzdeki sezon BAL’da mücadele edebilmesi için Bartın Amatör Kümede şampiyon olacak talkım ile baraj maçı oynayacak ve gözler bu kez de 29 Nisan tarihinde yapılacak Olağan genel Kurula çevrilecek.Baraj maçının ise 30 Nisan tarihinde oynanması kesinleşirken Olağan genel Kurulun da 6 Mayıs 2017 tarihine ertelenmesi bekleniyor.