BTV SPOR
Haberler / Bartınspor Başkanı ve yönetimi tehdit iddialarını yalanladı
 Bartınspor Başkanı ve  yönetimi tehdit iddialarını yalanladı
Tarih : 08.05.2019 Okunma : 1473

Bartınspor Başkanı ve  yönetimi tehdit iddialarını yalanladı

Bartınspor Kulübü Başkanı Lütfi Bayrak ve Yöneticiler, Eski Kulüp Başkanı Enes Eseri’in açıklamalarına cevap verdi. Enes Eser’in “ Canımla ve ailemle tehdit edildim” iddialarına cevap verilirken, Enes Eser’in eşinin de iddiaları yalanlandığı ses kaydını kamuoyuyla paylaşıldı.

Bartınspor Başkanı Lütfi Bayrak  8 Mayıs Çarşamba günü (bugün) yönetim kurulu üyeleri Fahrettin Fırıncıoğlu, Murat Yıldırım, Yıldıray Güngörür, Murat Karaman, Necmi Eroğlu ve Mustafa Keleşoğlu ile birlikte Köz Restaurant’ta basın açıklaması yaptı. Bartınspor Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak yaptığı açıklamada kendilerine yöneltilen “ Canımla ve ailemle tehdit edildim” iddialarına oldukça sert cevaplar verdi. Bartınspor Yönetiminde bulunan hiçbir yöneticinin eski başkan Enes Eser’in açıklamalarına ciddiye almadıklarını söyledi. Kırmızı-Siyahlı ekibin başkanı Lütfi Bayrak  basın toplantısında  tüm yaşananları anlatırken , Enes Eser’in iddialarını yalanladı.

“ENES ESER’İ CİDDİYE ALMIYORUZ”

Bartınspor Kulübü Başkanı Lütfi Bayrak ve yöneticileri, Enes Eser’in “Canımla ve ailemle tehdit edildim” iddialarına cevap verdi. Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak, iddiaları yalanlarken, Enes Eser’in eşinin de iddiaları yalanladığı telefon ses kayıtını kamuoyuyla paylaştı. Aynı zamanda canlı yayın bağlantısına telefonla katılan Enes Eser’in eşi, iddiaları “Asla böyle bir şey olmadı. Ne bana? Ne çocuğuma?” sözleriyle yalanladı.

Enes Eser’e sert cevap!

Sezon öncesi Bartınspor Kulübü Başkanlığı görevinden istifa ederek ayrılan Enes Eser, geçtiğimiz hafta basın toplantısı düzenleyerek istifa nedenlerini açıklamıştı. Enes Eser, yönetim içerisinde bulunan bazı yöneticiler tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti ve “Canımla ve ailemle tehdit edildim. Çocuğuma kadar tehdit edildim. Hatta ‘Bartın sınırlarına bile girmeyeceksin’ gibi ifadeler söylendi… Hiç kimsenin zarar görmemesi için çok sevdiğimiz bu görevden ayrılmak durumunda kaldım” demişti.

Yaşanan bu gelişmelerin arkasından Bartınspor Kulübü Başkanı Lütfi Bayrak ve yönetimi dün basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Başkan Lütfi Bayrak tüm yaşananları anlatırken, Enes Eser’in iddialarını yalanladı. Başkan Lütfi Bayrak, Enes Eser’in eski eşinin bir telefon görüşmesinde iddiaların asılsız olduğunu söyleyen ses kaydını kamuoyuyla paylaştı. Aynı zamanda Enes Eser’in eski eşi, basın mensupları tarafından yapılan canlı yayına katılarak, Enes Eser’in “Canımla ve ailemle tehdit edildim” iddiasını “Asla böyle bir şey olmadı. Ne bana? Ne çocuğuma?” sözleriyle yalanladı.

“Bir sürü vaatlerde bulunuldu”

Bartınspor Kulübü Başkanı Lütfi Bayrak, basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Enes Eser’in açıklamalarıyla ilgili kamuoyunu bazı belgelerle gerçek anlamda bilgilendirmek için bu toplantıyı düzenledi. Şunu da belirtmek isterim ki kendisinin açıklamalarını bizler ciddiye almadık. Ener Eser’in Bartınspor’a başkan olduğu süreci baştan ele aldığımızda Enes Eser, daha Mehmet Bulut’un başkanlık dönemi bitmeden Mesut Hoca’yı da yanına alarak maçlara gitti. Futbolcularla ön görüşmeler yaptı. Hatta taraftara sempatik görünmek için de bir sürü vaatlerde bulunuldu. “Kongrede beni destekleyin” dendi. Kendisi hep planlı ve programlı gittiklerini söyledi. Başkan adayı olacak olan bir insan bütçe yapmadan ya da kulübe gelirin ne kadar olacağını bilmeden aday olamaz.

“Kendisine bütçeyi sorduk”

Kongre öncesinde kendisiyle toplantıdığımızda kendisine “Başkan transfer olacak. Bütçe olarak ne ayırdın” diye sorduk. Kendisi bize 200 bin TL kendi cebinden vereceğini, 150 bin TL’yi de yönetim kurulundan toplayacağını söyledi. Hatta buna Sayın Hüseyin Çetin’de şahittir. Hüseyin Çetin, Enes Eser’e bu kadar parayı toparlayıp toparlayamayacağını sordu. Kendisi toparlayacağını söyledi. Kongreden sonra kendisinin bazı sıkıntılar yaşadığını fark ettik. Ailesi kendisinin Bartınspor’a başkan olmasına kesinlikle karşıymış. O dönemde eşiyle alakalı bazı problemleri varmış. Bunlara aslında biz girmek istemiyorduk ama kendisi bu detaylara girdiği için bunları söylemek zorunda kaldık. Eşi daha sonra burada bazı kişileri aramış ve bunu tasvip etmediğini durumlarının sıkıntılı olduğunu beyan etmiş. Bunun şahitleri de va“Kendisi futbolcularla görüşüp pazarlıkları yaptı”

Transfer dönemiyle ilgili olarak kendisi transfer görüşmelerinin kendisinin yaptığını ama transferleri kendisinin yapmadığını söyledi. Futbolcularla görüşen, pazarlıkları yapan kendisidir. Bize ne kadara anlaştığını söylüyor ve protokol imzalarını atmamızı söylüyordu. Transfer görüşmelerini kendisi yapıyordu. Emrah ve Çağdaş’la alakalı ise kendisi “Ben yoktum” dedi. Yönetici arkadaşlar burada “Abi işlerim var gelemiyorum. Şu paraya anlaştık. Lütfen siz geldikleri zaman protokolleri yapar mısınız?” diye söyleyen kendisidir. Zaten bu süreçlerden sonra Bartın’a gelip gitmeleri de seyrekleşti.

“Enes ateş olmayan yerden duman çıkmaz”

Bir tek Bartın Belediyesi para aktardığı zaman buraya geldi. Kendisi Mesut Hoca ve teknik heyetin ücretlerini kendi cebinden ödeyeceğini söylemişti. Çünkü Mesut Hocayla aylardır dolaşıp maçları takip ediyorlardı. Ancak bunu da ödemedi. Bartınspor Kulübü bunu Belediyeden gelen parayla kendi kasasından ödedi. Basın açıklamasında kendisi “Başkanlığımın 20. Gününde bana karşı bir algı başladı. Herkes bana ‘başkanlığı bırakacak mısın?’ diye soruyor ” dedi. Bende kendisine şimdi soruyorum. Enes ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Eşin buralarda bazı insanlara ulaşıyorsa, bazı problemleri anlatıyorsa, sen kongreden önce taraftara “Size bütçe ayırdım. Size lokal açacağım” deyip de sonra onların telefonlarına çıkmazsan tabi insanlar sana bu soruyu sorarlar.

“Kendisi telefonlara çıkmadı”

Kendisi transfer dönemi yaklaşırken telefonlara çıkmadı. En az o dönemde kendisini günde 5-6 kez aramışızdır. Bununla ilgili size bir belge göstermek istiyorum. Bu kendisiyle yaptığımız yazışmadır. 21 Mayıs 2018 akşamı kendisine 18.36’da mesaj attım ve kendisi bana 20.18’de cevap verdi. Mesajı aynen okuyorum. “Enes merhaba. Dünden beri ulaşamıyorum. Futbolcularla konuşacaktın ne oldu? Eğer bir terslik sıkıntı varsa atla gel konuşalım. Yönetimdekilerde rahatsız sorup duruyorlar.” Bana kendisi şu mesajı attı: “Abi merhaba. Kusura bakma. Eşimle ilgili ciddi sorunlar var. Biliyorsun ayrılma noktasına geldik. Canım sıkkın. Yarın telefonlaşırız. Çarşamba günü oradayım nasipse.” Bunun üstüne ben tekrar “Enes kardeşim sana daha öncede dediğim gibi önce aile ve eşin. Bartınspor başkanlığı eşini ve aileni bu raddeye getirdiyse iyi düşün. Sonuçta çocuğun var. Sıkıntıya girme. Bu işe bir kulp bulur, seni burada bıraktı, gitti dedirmeyiz. Gene içimizde yönetimde kalırsın. Aile sıkıntısı da bitmiş olur. İyi düşün bence.” diye kendisine mesaj yazdım. Bana “Abi çok teşekkürler. Bende öyle istemem, bu davaya beraber çıktık. Sizi öyle yarı yolda bırakır gibi olmak istemiyorum. Bir düşünelim nasıl bir yol izleyebileceğiz. Hiç kimseye zarar gelmeden ne ailem ne takımı bırakmak istemiyorum.” diye mesaj yazdı. Bende kendisine tekrar “Enes sana hiç kimse bizi yarı yolda bıraktı gitti diyemez. Ama senin yuvan huzurlu olmazsa kafan rahat olmaz. Yönetimdeki insanlarda senin bu durumda olmanı istemez” diye yazdım.

“Bu yazışmalar bizde mevcut”

Bir kere bu yazışmalar var. Yönetim senin sıkıntılı olduğunu biliyor. Aile problemin varsa tamam başkanlıktan çekili ama yönetimin içinde kal ve çalış diyor. Kendisi birlik ve beraberlikten bahsediyor ya. Bu yönetim kurulumuzun kendisini başkanlıktan ya da yönetimden atmak istemediğimizin yazılı ispatıdır. Futbolcularla imza günün bir gün öncesine kadar kendisine ulaşılamadı ve telefonları açmadı.  İmza gününde futbolculara peşinatları ve çekleri verilecek. Ertesi gün Bartın Belediyesinde toplandığımızda Enes Eser geldi. Kendisine öğleden sonra futbolcuların Belediyede olacağını, imzaların atılacağını peşinatların ve çeklerin olduğunu ve ne yaptığını sorduk. Kendisine “Bu işi yapacaksan bize cevap ver bırak” dedik. Bize “O zaman bana bir teklif sunun. Ben düşüneyim” dedi. Başkanlıktan ayrılmak için bizden neyin teklifini sunmamızı bekledi. Onu da anlamış değilim. Öğleden sonra imza töreni saati geldiğinde Enes ortalıklarda yoktu.

“Şimdiden Bartın’ı terk etsin”

Biz Bartınspor’u yarı yolda bırakmamak adına bu işe devam etme kararı aldık. Şimdi asıl işin bombasına gelecek olursak Enes Eser “Bartınspor’un parasını cebime attıysam Bartın’ı terk ederim” dedi ya bence şimdiden terk etmesi lazım. Yönetici ismi vermiyorum. Bize bir yönetici arkadaş para toplayacağımız zaman yönetimden “Abi ben para verdim. 10-15 gün önce Enes bana geldi ‘Futbolculara para verilecek. Sen para ver’ dedi bende parayı verdim” dedi. Ondan sonra Şennur Hanım bize Enes’in 100 tane kombine aldığını söyledi.

“Gösterdiği çekleri kulüp ödedi”

“Ben bu çekleri verdim” diye çekler gösterdi. Çekleri verdi ama hangisi ödedi. O çeklerin hepsini zaten kulüp ödedi. Daha sonra ortağı olduğunu söyleyen Uğur diye birisi çıktı ortaya. Bize Enes’in sıkıntıda olduğunu çekleri ödemenin şansı olmadığını, çekler yazılırsa ticaretinin de sıkıntıya gireceğini söyledi. Biz “Kimsenin ticaretinin bitmesini istemeyiz” diyerek çekleri ödedik. Ama bizde onlara Enes’in aldığı kombilerin ve yöneticiden aldığı parayı bize ne zaman ödeyeceğini sorduk. 100 kombine 100 TL’den 10 bin TL yapar. 7 bin TL’de yönetici arkadaştan almış. Çekleri ödediğimizde bu paralar ödeyeceğine dair şartımızı koyduk ama ödemedi. Aradan zaman geçti buraya bir 100 kombine gönderdi ama başka bir yerden kendisinin 100 tane kombine sattığını duyduk. Ama paranın bizle alakası yok.

“Enes’in kafası karışmış”

“Diğer bir olay 10 bin lira bir prim vaat ettiğini söylüyor. Hendek maçından sonra. Enes’in kafası karışmış. Hendek maçı Bartın’da oynandı. Hendek maçında kendisi burada değildi. Bir düzeltme yapıyım Beşyüzevler maçından sonra sadece Güngör Yavuzaslan gelerek Enes Eser’in soyunma odasına girerek prim açıklamak istediğini söyledi. Ben de dedim ki prim maç bittikte sonra açıklayacağım denmez.  Enes Eser başkan değil yönetici değil bu kadar olaydan sonra hangi vasıfla içeri girecek. Ben bunu kabul etmiyorum dedim. O kadar istiyorsa maçtan önce şunu şunu söylüyorum derdi maçtan sonrada kulübün hesabına yatırırdı bizde gerekeni yapardık.

“Yardım vaat ettiğini ama parayı ödemediğini biliyoruz”

Ben Enes’in kaç defa canlı yayınlara bağlanarak hatta bir kere de bizim adımızı yönetim kurulunun adını kullanarak haberimiz olmadığı halde yardım vaat ettiğini ama parayı ödemediğini biliyoruz.

“Ailemi tehdit ediyorlarsa bir sene beklemem hemen müracaatımı yaparım”

Yine diyor ki ailem ve çocuğumla tehdit edildim bu süreçte eşimden boşandım. Bu yüzden bu sebeplerden oldu diyor. Benim için bir insanın en önemli yaşam sebebi ailesidir. Benim ailemi tehdit ediyorlarsa bir sene beklemem hemen müracaatımı yaparım. Yok takım zarar görmesin diye beklemem o yüzden ben buna inanmıyorum.

“Kendi eşi de tehdit edilmediğini söylüyor”

Bartınspor’da bizim bilmediğimiz veya göremediğimiz bu kadar büyük bir rant mı var. Her gelen başkan cebinden bir dünya para harcamıştır. Enes başkanlıktan ayrılması için tehdit edildiğini söylüyor. Ben inanmıyorum. Kendi eşi de tehdit edilmediğini söylüyor.

“Sürekli taraftara oynuyor”

Biz sonuçta Bartınspor için elimizden geleni yaptık. Enes daha önce Mehmet Bulut döneminde de sonra başkanlıktan ayrıldığında bizim dönemde de sürekli taraftara oynadı. Şu anda bile bir sürü vaatler veriyor.

“Bartınspor taraftarını para vererek vaatlerde bulunarak alamazsın”

Şunu bilmiyor ama Bartınspor taraftarını para vererek vaatlerde bulunarak alamazsın. Çünkü o taraftarın aşkı bana da değil sana da değil onların tek aşkı Bartınspor. Bunu iyi bilmesi lazım. Artı Enes birlik ve beraberlikten bahsediyor bundan sonra başkan olmasa bile birlik beraberlik içerisinde destek olacağını söylüyor. Ben buna da inanmıyorum.

“Çok istiyorsa yönetimini oluşturup kongreye gelir”

Her ne olursa olsun Bartınspor için çalışan herkese teşekkür etmesi lazım. Önce çıkıp eski başkanlara teşekkür etmesi lazım. Ama sonuçta bunu da yapamadı. Bundan sonra kendisine cevap vermeyeceğiz. Çok istiyorsa yönetimini oluşturup kongreye gelir kozlarını orada paylaşır.

“Bu sene ilkleri yaşadık”

“Geçen sene 3 trilyona yakın para toplantıysa biz bu sene topladığımız para en fazla 150 bin liradır. Bunların bütün kayıtları var. Hepsi şeffaf. Görmek isteyen gidip görebilir.  Bu sene Bartınspor’da bir ilkler yaşanıyor. İlk defa geçen dönem başkanın alacağından ötürü kulübe icra geliyor. İlk defa bir başkan 10 gün sonra gidiyor. İlk defa bir başkan Bartınspor başkanlığı için tehdit edildiğini söylüyor.”