BTV SPOR
Haberler / Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın’dan Amatör’e Destek
Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın’dan Amatör’e Destek
Tarih : 21.10.2019 Okunma : 601

Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın’dan Amatör’e Destek

Bartınspor Kulübünde 2009-2014 Yılları arasında 5 yıl başkanlık görevinde bulunan işadamı Ercan Aydın, amatör kulüplerin sorunlarıyla ilgili açıklama yaptı.Amatör Futol takımlarının içler acısı durumuna değinen Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  “ Bartın’da Futbol’un geriye gittiğini ifade etti.

Bartınspor’un Eski Başkanlarından işadamı Ercan Aydın, ilin futbolunun sorunlarını dile getirdi.Bartın’da faaliyet gösteren ve liglerde mücadele eden kulüplerin desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Aydın,  ilimizde mücadele eden takımların Bartınspor’a futbolcu yetiştirme çabasında olduklarını belirtti. Sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan Bartınspor Eski Başkanı Ercan Aydın, şu ifadelere yer verdi:

Bu yıl Amatör Futbol yılı olsun...

Bartın’da Amatör Futbol nereye gidiyor?

1994-1995 sezonunda henüz 23 yaşındayken Kemerspor yönetimine girmiştim. Yıllarca çeşitli başkanla görev yaptık.

O zamanlar Bartın’da; Kurucaşilespor, Tekkeönüspor, Kızılelmaspor, Amasraspor, Abdipaşaspor, Polisgücüspor, UlusEsnafspor, Kumlucaspor, Kozcağızspor, Bartın Gençlikspor, Bartın Kemerspor ve daha pek çok kulüp vardı.

Bunlar o zamanlar profesyonel ligde mücadele eden Bartınspor’a futbolcu yetiştirmeye çalışan amatör kulüplerimizdi.

Ve bu kulüplerimizde görev yapan başkanlar ve yöneticiler hiçbir menfaat beklemeden tamamen gönüllü olarak hizmet etmek için koşturup duruyorlardı.

Ben 2004 Yılında Kemerspor’a başkan olduğumda çok şeyler yapmak istedim ve tüm amatör kulüplerle kardeş gibi mücadelemizi fair play içinde yapıyorduk.

O zaman bizimle birlikte Kızılelmaspor’u bir yerlere getirmek için varıyla yoğuyla çabalayan Celal Erbil Başkanımda bugün güzel bir mesaj atmış ve beni gerçekten çok duygulandırdı.

"Başkanım Bartın’da amatör kulüplerini sen topladın. Sporu seviyoruz, spor parayla olmaz. Spor birlikle ve güçle olur. Amatör olmazsa da spor olmaz?"

Başkana buradan çok teşekkür ederim ama onlar gibi ağabeylerimiz Bartın’da çok az kaldı.

Hayatını bu yola adayan Turgut Altınçubuk Başkanım, İsmail Ekmekçi Başkanım, Hasan Özkan ve Hüseyin Özkan Başkanım halen tüm zorluklara rağmen kulüplerini canlı tutmaya çalışmakta.

Bu cefalı arkadaşlarımızın, ağabeylerimizin tüm uğraşlarına Belediye eskisi kadar destek vermemekte.

Eskiden sadece forma desteği verebilirken 2014 yılında değişen bir yasa maddesiyle belediyeler tüm amatör kulüplere bütçesinin belli bir miktarını verebileceğinin yolu açıldı.

Açıldı açılmasına ama ne hikmetse şimdi nerdeyse hiç destek verilmiyor.

Verilen az bir destekte sadece görüntüde kalıyor.

Buradan tüm belde, ilçe ve il belediyelerine çağrıda bulunuyorum.

Bartın’da futbol altyapısının tekrar eskisi gibi sağlam olmasını istiyorsanız lütfen show işlerinizi bırakın. Size yasaların verdiği yetki çerçevesinde amatör futbol takımlarına destekleriniz tam olarak verin.

Göstermelik değil!

Abdipaşa Belediyesi, Hasankadı Belediyesi, Kumluca, Kozcağız, Özel İdare Arıtspor, Tekkeönüspor, Amasra ve Kurucaşile Belediyesi lütfen takımlarınızı tam destekleyin ve gelin hep birlikte bu yılı ‘Amatör Futbol Yılı’ ilan edin.

Bizde basın olarak sonuna kadar desteğimizi vererek futbolumuzun en iyi yere gelmesini sağlayalım.

Lütfen artık bahane üretmeyelim, icraat yapalım.