BTV SPOR
Haberler / Bartınspor U17 Takımı Kastamonu’da Finale Yükseldi
Bartınspor U17 Takımı Kastamonu’da Finale Yükseldi
Tarih : 06.04.2019 Okunma : 973

Bartınspor U17 Takımı Kastamonu’da Finale Yükseldi

Kastamonu’da ilimizi temsil eden Bartınspor, grubunda oynadığı ikinci maçta Zonguldak temsilcisi Sarayspor’u 1-0 mağlup etti. A grubu finalinde Ankara Beşkent Gücünü penaltı atışları sonucu 6-5 mağlup eden Bartınspor Şampiyonada finale yükseldi.

2018-2019 sezonunda Bartın Yerel Amatör Futbol U17 kategorisinde şampiyon olan Bartınspor U17  takımı Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarında Kastamonu'da Ankara(2), Zonguldak, Karabük ve Amasya İl Şampiyon Takımları ile 4-7 Nisan 2019 tarihlerinde ilimizi temsil ediyor.

Kastamonu Grup Merkezinde düzenlenen U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında Kemerspor, Başkentgücü (Ankara)   Başkent Edaş (Ankara) , Zonguldak Sarayspor (Zonguldak), Beşyüzevlerspor (Karabük) ve Amasya Belediyespor (Amasya) takımları ile 2.tura çıkma mücadelesi veriyor. Bartınspor çekilen kura sonucunda AQ Grubunda Zonguldak Sarayspor ve Ankara Başkentgücü ile eşleşti.B  grubunda ise  Karabük Beşyzüevler , Ankara Başketn Edaş ve Amasya Beledieyspor takımları mücadele ediyor. Bartınspor U17 takımı şampiyonda ilk maçını 4 Nisan Perşembe günü Ankara Başkentgücü ile oynadı. Bartınspor U17 takımı 4 Nisan tarihinde Kastamonu’da başlayan U17 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında ilk maçında Ankara Başkentgücü ile oynadığı maçta golsüz beraber kaldı.

BARTINSPOR ADINI FİNALE YAZDIRDI

U17 Türkiye Şampiyonası müsabakaları başladı.133 takımın katıldığı şampiyonada ikinci maçlar 5 Nisan Cuma günü oynandı. Bartınspor U17 takımı A Grubunda ikinci maçında karşılaştığı Zonguldak Sarayspor’u 1-0 mağlup etti. Kırmızı-Siyahlı ekip A grubu ikinci maçında Zonguldak Sarayspor’u 1-0 mağlup etmesinin ardından  A Grubu  finalinde Ankara başkent Gücünü penaltı atışları sonucu 6-5 yenerek finale yükseldi. Bartınspor Kastamonu Grup Merkezinde 7 Nisan Pazar günü B grubu birincisi ile finalde karşı karşıya gelecek. Final maçını kazanan takım adını U17 Türkiye Şampiyonasında 2.tura yazdıracak.

Bartınspor U17 takımı  geçen yıl Çankırı’da yapılan Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarında başarılı sonuçlar aldı ve 2.tura çıkarak  büyük bir başarıya imza atmıştı. Tarihinde ikinci kez 2.tura çıkma mücadelesinde  Bartınspor U17 takımımıza Pazar  günü oynanacak şampiyona finalinde başarılar dileriz.