BTV SPOR
Haberler / Bartınspor’da Bir İlk
Bartınspor’da Bir İlk
Tarih : 31.07.2018 Okunma : 1953

Bartınspor’da Bir İlk

Bartınspor  kulübü tarafından Bartın’a davet edilen Teknik Direktör Orhan Ak’a Avrupa yetkisi verildi. Geçtiğimiz hafta için Bartınspor’un boğaz tesislerinde antrenmanını izleyen Almanya’da teknik direktörlük yapan Orhan Ak önemli açıklamalarda bulundu.

Almanya’da Teknik Direktörlük yapan Bartınlı Orhan Ak geçen hafta içim bu sezon Bartınspor takımını ilk kez izleme imkanı buldu. BAL Liginde mücadele eden Bartınspor’un  geçen yıl 1 maçını izleyen Teknik Direktör Orhan Ak, geçen hafta Perşembe günü boğaz tesislerini ziyaret etti.  Teknik Direktör Orhan Ak,geçtiğimiz hafta  Bartınspor Kulüp Başakanı ve yönetiminin daveti üzerine  Almanya’dan Bartın’a  geldi.Bartınspor Kulübü tarafından Bartın’a davet edilen Teknik Direktör Orhan Ak’a Avrupa yetkisi verildi. Görüşmeler sonunda ayrıca  Bartınspor ile Almanya’nın Ditib  Aachen takımı ile kardeş kulüp anlaşması yapıldı.

BARTINSPOR İLE  DİTİP AACHEN KARDEŞ KULÜP OLDU

 Boğaz Tesislerinde yeni sezonda BAL’da mücadele edecek olan Bartınspor’un idmanını izleyen Orhan Ak, önemli açıklamalar yaptı. Bartınspor Kulübü tarafından kendisine Avrupa yetkisi verildiğini belirten teknik direktör Orhan Ak, hedefinin Türk futbolu ve Bartınspor’a Avrupa’da yaşayan genç oyuncuları kazandırmak olduğunu ifade etti. Ak, “ İlk olarak Bartınspor bana Avrupa yetkisi verdi. daha sonra görüşmelerimizde projeler üzerinde anlaşma yaptık. Bartınspor ile Almanya Ditip Aachen takımı ile kardeş takım anlaşması yapılarak bir ilki gerçekleştirdik. Ocak ayı içerisinde devre arasında ya Bartınspor Almanya’da ya da Ditip Aachen takımının Türkiye’de kamp yapmasını sağlamak istiyoruz. Hedeflerim ve yapacaklarım şunlar:

  1. Kardeş kulüpler
  2. Avrupa’da gelir kaynakları bulmak
  3. Kardeş kulüp  Ditib Aachen olarak futbolcu yetiştirip Bartınspor’a transferini sağlamak
  4. Avrupa’da altyapısı  iyi olab gurbetçi Türk futbolcuları Bartınspor’a kazandırmak.

 

HEDEFİMİZ BARTINSPOR’UN BAŞARISIDIR

Bartınspor Kulübü tarafından Avrupa yetkisi görevi verilen teknik direktör Orhan Ak, Bartınspor’un mutlaka profesyonel liglerde oynaması gerektiğini belirtti. Geçmişte profesyonel 2’inci ev 3’üncü ligde mücadele ettiğini belirten Ak, “ Hedefimiz Bartınspor’un başarısıdır.Avrupa’da genç yetenekli oyuncuları yetiştirip Bartınspor’da kısa sürede oynamasını sağlayacağız. Biraz zaman gerek, sabır gerek. Biz projelerimizi mutlaka Bartınspor ile birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

AVRUPA YETKİSİ VERİLDİ

Almanya’da Teknik Direktörlük yapan Orhan Ak, Bartınspor’da yönetim tarafından görev verildi. Ak, Avrupa’da genç yetenekli oyuncuları Bartınspor’a kazandırmak için çaba harcayacak.Orhan Ak tarafından Bartınspor’a gelir kaynakları yaratılması konusunda çalışmalar yapılacak.

ORHAN AK KİMDİR?

1977 Yılında Doğumlu Orhan Ak,Futbola Almanya’da başladı.  Uzun yıllar Almanya’da yaşayan Orhan Ak, Türkiye’de genç yetenekleri keşfetmesiyle tanınıyor. Hollanda 2.Lig takımlarından Fortuna Sittad, Avrupa genelinde yetenekli genç futbolcuların tespit edilmesinde, Orhan Ak’a scout yetkisi verdi. Hollanda’nın köklü takımlarından Fortuna Sittard, kulüp bünyesinde bir çok yıldız futbolcu yetiştirerek dünya futboluna kazandırdı. Fortuna Sittard kulübünün shef scoutu Henk Brinkhuis, Avrupa genelinde özellikle Türk gençlerinin ve yetenekli genç futbolcuların tespit edilmesi için eski futbolcu Orhan Ak’a, scoutluk yetkisi verdi. Hollanda ekibi Fortuna Sittard kulübü tarihinde ilk kez scoutluk yetisini bir Türk’e verdi. Küçük yaşta Almanya’da futbola başlayan Orhan Ak, Alemania Aachen gibi çok sayıda takımın formasını giydi. Futbol oynamayı 7 yıl önce bırakan Orhan Ak, bir yıl sonra Hollanda 2.Lig ekiplerinden Fortuna Sittard’tan gelen teklifi kabul ederek, yetenekli genç futbolcuların kulübe kazandırılmasında görev yaptı. Fortuna Sittard takımında scout olarak görev yapan Orhan Ak, geçen yıl  başvuru yaptığı Köln Spor Akademisinde Antrenörlük UEFA Lisans eğitimini tamamladı.Ak Ocak 2018’de Kursunu tamamlayarak Teknik Direktörlük Lisansına sahip oldu. Sittard takımının da  scoot ekibinde yer alan Orhan Ak, TFF 1.Lig ekibi Gaziantespor’un da  scoot ekibine girdi.Geçen Yıl Gaziantepspor’da Scoot ekibine giren Teknik Direkteör Orhan Ak, BAL Liginde mücadele eden Bartınspor tarafından Avrupa yetkisi verildi. Ak, artık Avrupa da yetenekli Türk oyuncularını Bartınspor’a kazandıracak.