BTV SPOR
Haberler / Bartınspor’da ilk başkan adayı Candemir Yazıcı
Bartınspor’da ilk başkan adayı Candemir Yazıcı
Tarih : 20.04.2017 Okunma : 4579

BARTINSPOR BAŞKANINI ARIYOR

Bartınspor’da ilk başkan adayı Candemir Yazıcı

 Geçen Yıl Bartınspor’da yapılan olağanüstü kongrede aday olan ve seçim günü adaylıktan çekilen Candemir Yazıcı 29 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Olağan genel Kurul’da aday olduğunu açıkladı. Geçen yıl kongre günü adaylıktan çekilen Candemir Yazıcı bu kez seçime gireceğini söyledi.

Bartın esnaflarından Candemir  Yazıcı , Bartınspor’un 29 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecek Olağan Genel Kurulda  Başkan adayı olduğunu açıkladı.Candemir Yazıcı  Bizim Stadyum Cafe’de düzenlediği basın toplantısında  mevcut başkan Mehmet Bulut’un aday olmayacağı yönünde duyum aldığını belirterek Bartınspor’da başkanlık için yarışacağını söyledi.Yazıcı Bartınspor’u 3.Lig’e çıkartmak için çaba harcayacaklarını , gelecek yıl için teknik direktör için görüştükleri isimler olduğunu ifade etti.

 

Kemergençlikspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Bartın’ın önemli esnaflarından Candemir Yazıcı, Bartınspor Kulüp Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.Candemir  Bizim Stadyum Cafe’de yaptığı basın toplantısında 29 Nisan  2076 tarihinde gerçekleşecek Olağanüstü Kongrede “Bartınspor Başkanlığı’na Adayım” dedi. Güçlü bir yönetim oluşturmak için yola çıkan Candemir Yazıcı düzenlediği basın toplantısında Bartınspor’un bugün içerisinde iç açıcı olmadığını belirtti.  Yazıcı, Bartınspor’u daha iyi yönetmek için başkanlığa talip olduğunu söyledi. .Bartınspor’un yıllardır kötü yönetildiğinin altını çizen Yazıcı seçilmesi halinde takımı çok iyi yerlere getirebileceğini ifade etti.

“İYİ BİR YÖNETİM OLUŞTURDUM ”

Mevcut Başkan Mehmet Bulut’un yeniden aday olmayacağı yönünde duyumlar aldığını belirten Bartınspor Başkanlığına aday olan Candemir Yazıcı; “ Eski Başkanımızın  bir yıl görevini yapıp yeniden aday olmayacağını duydum.Yeniden Aday olmayacağı yönünde duyumlar almam benim yeniden Bartınspor Kulübü Başkanlığına aday olmamda önemli etkisi oldu. Bende tekrar Bartınspor başkanlığına adayım.Bartınspor Bartın halkı için önemli bir değer.Ben bu değerin fazlasıyla bilinmediği kanaatindeyim. Bartınspor’u yönetmek gerçekten herkese nasip olmuyor. Ben bu işe geçen yılda talip oldum.Tabi geçen sene bu kadar ciddi üzerinde durmadım. Bu sene bir anlamda kendim üzerinde durdum. İyi bir yönetim oluşturmaya çalıştım . Bu ay sonuna kadar  yönetim listemi hazırlamak için çalışmalarım devam edecek. Bu sene maalesef iyi bir sezon geçirmedik.Mehmet başkanımız bu sezon Bartınspor’a çok önem verdi. Başkanımızın gerçekten yükü ağırdı. Bende başkanımın Bartınspor’u  profesyonel lige çıkartmak istediğini çok iyi biliyorum. Herkesin hataları olduğu gibi onun da hataları oldu. Başkanım Mehmet Bulut  transfer konusunda yanlış yönlendirildi.Keşke bir  sene daha devam etse. Çünkü onunda tecrübelendiği  kanaatindeyim. Bu işin stresli ve yorucu olduğunu  biliyorum. Başkan yıprandı ve maalesef takım bu sene istediği başarıyı yakalayamadı. Çok iyi  oyuncular alındı fakat bu oyuncuları işleyebilmek önemli. Maalesef bu senede olmadı.

“YAPILMASI GERENLERİ KONGREDE ANLATACAĞIM”

Bartınspor Yönetiminin transferde hata yaptığını belirten  Yazıcı, yönetimin de çok hata yaptığını  belirterek şunları söyledi: “Ben geçen  sene kongrede yapılması gerekenlerden çok bahsettim. Benin kongrede söylediklerim dikkate alınmadı. Ben bu sene geçmişteki yönetimlerin yaptıkları hiçbir hatayı yapmayacağım. Bu seneki çalışmalarımı kongrede anlatacağım. Bartınspor’un kongresi tahmin ediyorum baraj maçından önce olacak. Kongrede başkan olacak kişi  Bartınspor’u BAL Liginde mi yoksa Amatör ligde mi yöneteceğini bilmeden başkan seçilecek.Ben kötüsüne de hazırladım kendimi. Baraj maçında yenilse bile ben Bartınspor’u amatör’den BAL’a, BAL’dan  üçe, üçten ikiye çıkarma planlarım,projelerim var. Bartın halkının bana güvenmesini, bana destek olmasını  istiyorum. Takım iyi olmadığı halde son maçlarda sekizinci, dokuzuncu olmasına rağmen taraftar hiç desteğini bırakmadı.  Ben Bartınspor taraftarına da bugüne kadar desteğini esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. Ben bu hafta içinde Belediye Başkanımızı ziyaret ederek projelerimizi , görüşlerimizi, bilgilerimizi aktaracağım. Belediye Başkanımızın bu konuda çalışmaları var mı yok mu bilmiyorum.Ama ben kendilerinden de destek isteyeceğim. Belediye Başkanımızda geçmişte çok seçimler gördü  ama yılmadı.İdol olarak onu örnek alıyorum. Hiç bir zaman kaybettiği seçimden sonra  başını öne eğip gezmedi. Hep başı dik vaziyette gezdi.

“BAŞLADIĞIM İŞİ HİÇ YARIM BIRAKMADIM”

Geçen yıl yapılan kongrede son anda aylıktan çekildiğini belirten başkan adayı Candemir Yazıcı; “Ben geçen sene sandığa gitmedim ama bu sene adaylıktan çekilmeyip seçime gireceğim.Bu sene kazanıp kazanamayacağımı bilmiyorum. Ben bu göreve talip oldum. Bütün Bartın’ kucaklayacak, yeni bir ruhla yoluna devam edecek yepyeni yönetimle, bu göreve hazırım. Başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım. Başladığım hiçbir işte kolaydan başarısız olmadım. Bu işte de başarısız olmayacağımı biliyorum. Futbol konusunda gerçekten bende baya tecrübe sahibiyim. Çok hocayla görüşüyorum,  çok futbolcuyla görüşüyorum, Bartınspor’da top oynamış ağabeylerimle görüşüyorum. Onların desteklerini bekliyorum ve onları yanımda olmalarını istiyorum. Bartınspor’da çok ekmek yemiş, çimlerinde top oynamış birçok futbolcu kardeşlerimiz var.  Hepsinden gerekli desteği bekliyorum ve de gerekli desteği de vereceklerini söylüyorlar.

 “O SENE BU SENE DİYE İDDİALI KONUŞMAYACAĞIM”

Sezon başında çok iddialı sloganı ile  yola çıkıldığını belirten Yazıcı, “Ben Bartınspor için önümüzde ki sene için “ O sene bu sene” diye iddialı konuşmayacağım. Bir kere ekonomik olarak kesinlikle kötü yönetmeyeceğim. Sadece büyüklerimden destek isteyeceğim. Ekonomik olarak yönetime isim katabilirler.Onlardan o tür destekte isteyeceğim. Belediye Başkanımız sen söz sahibi olmayacaksın ama sen yöneteceksin diyebilir. Ben yönetemediğim zaman beklemeyeceğim. Bizdepara harcayacağız. Öyle 1 Trilyon, 2 trilyon para harcamayacağız. Bizde 300-400 milyar para harcayarak transfer yapacağız.seçildiğimiz takdirde bizde 2.lig’den, Üçüncü Ligden, PTT 1.Liginde oynamış  oyuncu getireceğiz.Şu anda temas halinde olduğumuz bir çok oyuncu var ve halende görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Gerekirse kongrede açıklayacağız. Gerekirse anlaştığımız oyuncuları kongreye getireceğiz.BAL Liginden üçüncü lige, Üçüncü ligden 2.Lige çıkarmış çok değerli hocalarla görüşüyoruz.. Ben bu işin altından kalkacağıma inanıyorum. Yeter ki bundan önceki yönetime güvendikleri gibi bana ve ekibime güvensinler. Ve bana da güvenilsin.Kimsenin güvenini su istimal etmeyeceğim.

BARTINSPOR ÜNİVERSİTEDEN FAYDALANMIYOR

Basın toplantısında Bartın basınına övgü dolu sözler sarf eden Candemir Yazıcı, Bartınspor Yönetiminin Bartın Üniversitesinden faydalanmadığını söyledi.Yönetimin Bartın’da faaliyet gösteren amatör takımlardan faydalanmadığını belirten Yazıcı; “Futbol bir sektör oldu.Siz basın mensupları ulusal basın gibi bu işi layıkıyla yapıyorsunuz.Sizde onlar gibi burada  tecrübelisiniz.Sizlerde onlar gibi bu işi yapmaya çalışıyorusunuz.Onlar orada Fener, Galatasaray’ı izliyor. Sizler ise Bartın’da Bartınspor’u , Ulusspor’u, Amasraspor’u izleyerek bu işi yapıyorsunuz.Ben Bartınspor’un Bartın’da faaliyet gösteren diğer takımlara destek olmadığını görüyorum. Burada eğer amatör iyi olursa Bartınspor amatör takımlardan çok faydalanır.Bartınspoor Bartın’da hiç Üniversite’den faydalanmıyor. BESYO Bölümünde okuyan Zonguldak amatör liginde ve diğer illerin amatör takımlarında oynayan bir sürü öğrenci var.Profesyonelden gelen Bartın Üniversitesi BESYO Bölümünde okuyan futbolcular var. Maalesef hiç birini görmüyoruz.Bartın Üniversitesin de kondisyonerler var, akademisyenler var ama hiç birinden faydalanmıyoruz.Nasip olursa ve büyüklerimiz bize bu işte destek verirse , bizlere desteklerini esirgemezlerse ben Bartınspor Başkanlığı için adayım.  Bartınspor’un çok büyük paralarla hedefine ulaşamadığını 4-5 senedir görüyorum. Yıllarca 1-2 Trilyon para harcandı ve ligde istediğimiz başarıyı yakalayamadık. Maalesef bu iş büyük paralar harcayarak olmuyor. Bu iş parasız da olmuyor. Fakat paraları da kötü kullanmamamız gerekiyor” dedi.

Bartınspor’un 29 Nisan 2017 tarihinde yapılacan Olağan genel Kurul Toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıklayan Candemir  Yazıcı önümüzdeki günlerde Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya ile de görüşerek destek vermelerini isteyeceğini belirterek sözlerini noktaladı.