BTV SPOR
Haberler / Başkan Mehmet Bulut’tan tarihi açıklamalar geldi
Başkan Mehmet Bulut’tan tarihi açıklamalar geldi
Tarih : 07.11.2017 Okunma : 1917

Başkan Mehmet Bulut’tan tarihi açıklamalar geldi

Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Yeniçağ maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. BAL Ligi 6.Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Bartınspor, ligin 7.haftasında deplasmanda Yeniçağspor ile oynadığı maçı 1-0 kazanarak iddiasını devam ettirdi. Kırmızı-Siyahlı ekibin Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, yaptığı açıklamada takıma destek verilmesini istedi. Bulut, “Hocasıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, başkanıyla çıkmış olduğumuz bu yolda başarılı bir şekilde hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Ancak bu işin ekonomik ayağında, ne hikmetse bu şehir kısmi olarak duyarsız kalıyor” dedi.

Bölgesel Amatör Lig 6.Grup’ta mücadele eden Bartınspor, ligin 7.haftasında deplasmanda karşılaştığı Yeniçağspor’u 1-0 yenerek şampiyonluk yarışını devam ettirdi.Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Yeniçağspor ile oynanan maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu. Takımın bu sezon BAL Liginde şampiyonluk hedeflediğini belirten Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut,ekonomik olarak destek çağrısında bulundu.

“ BU ŞEHİR DUYARSIZ KALIYOR”

 Bartın’da yaşayan hereksin takıma şampiyonluk yolunda destek vermesi gerektiğini belirten Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut; “Saygı değer Bartınlılar ve Bartınspor sevdalıları; Bartınspor’la ile ilgili çıktığımız bu yolda, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte uyumlu, düzenli ve disiplinli bir çalışma içerisine girdik. Sezon başı transferlerimizi yüzde 90’nı isabet olmak üzere başarılı bir kadro oluşturduk. Hocasıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, başkanıyla çıkmış olduğumuz bu yolda başarılı bir şekilde hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Ancak bu işin ekonomik ayağında, ne hikmetse bu şehir kısmi olarak duyarsız kalıyor. Yıllardır sürekli aynı insanların üzerinden bu takımı bir yere taşımaya çabalıyor. Bu şehrin kadersizliği olmamalıdır. Başta sayın valimiz olmak üzere milletvekillerimizin ve belediye başkanımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu yılda başkanlığa geldik. Bu yılda şampiyonluğu arzuladık, heyecanımız ve ekonomimizi ortaya koyduk. Şampiyonluk hedefimize geçen sene ulaşamadık ama bu sezon takımızın bu hedefe ulaşacağına inanıyoruz. Çünkü bu sezon sergilenen futbol bunu gösteriyor. Ben inanıyorum ki Allahın izniyle Bartın etle tırnak gibi olursa bu şampiyonluk gelecektir. Eğer şampiyon olmama gibi durum yaşanırsa bunun sebebi de ekonomi olacaktır” dedi

“BU ŞEHİR DUYARSIZ OLURSA GİDECEĞİMİZ YER MÜFTÜDÜR”

Bartınspor’a tüm Bartınlıların destek olması gerektiğini belirten kulüp başkanı Mehmet Bulut,ligde şampiyon olmak istediklerini söyledi.Maç primlerini ödemekte zorluk çektiklerini belirten Bulut; “Bartınlılar elinizi vicdanınıza koyun. Her şeyi yönetimden beklemeyelim. Lütfen rica ediyorum. Bu açıklamalar ağlama, sızlama veya bir kaçış olarak algılanmasın. Bu ekonomik boyutu çözmediğimiz takdirde, hem şehre ihanet etmiş olacağız hem de takımı başarısızlığa sürüklemiş olacağız. Üzülüyorum. Bende işadamı olarak paranın kıymetini, çocuklarımızın rızkını düşünmemiz gerekir ama bu şehrin takımı olan Bartınspor’a da duyarlı olmakta zorundayız. Bu bir emir veya tehdit değil… Bu olması gereken şey… Çünkü Bartınspor’un iyi konumda olması, Bartın’a her anlamda değer katacaktır. Bu yüzden Bartın’ın ortak paydası olan Bartınspor’a herkesin kısmen bir bütçe ayırması gerekiyor. Bartınspor, Bartın’daki sivil toplum örgütleri arasında en yükse kitleye hitap eden bir sosyal aktivedir. Bu şehir duyarsız olursa gideceğimiz yer müftüdür. Camilerde mendil açmamızı isteniyorsa eğer bunu da yaparız. Bu yola engel konulmaması adına sayın valimiz iyi niyetiyle yapılması gerekeni yapıyor. Allah razı olsun. Zaman zaman sayın valimizin katılımı ile yaptığımız ziyaretlerde kısmi olarak takımıza destek almış durumdayız” dedi.

“CUMA GÜNÜ MAÇ PRİMLERİNİ ZOR ÖDEDİK”

Bartınspor’un Ligde şampiyonluk hedeflediğini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, ekonomik zorlukları aşmak için çaba harcadıklarını söyledi. İş başındaki yönetimin takımın hedeflediği şampiyonluğa ulaşması için destek arayışlarını sürdürdüklerini belirten Bulut, “Ancak şunu görüyoruz ki, bu yükü adaletli olarak şehre paylaştıramıyoruz. Şehrin ileri gelenleri ile bir toplantı gerçekleştirelim. Bu ciddi bir konudur. Bu şehir bu sezon şampiyon olamazsa ekonomik sorunlarını çözmediği için olacaktır. Çoğu kapılardan boş döndük. İyi niyetli işadamlarımız var. Sadece iyi niyetle de olmuyor. Bizim tüm şehir olarak birlik olmamız gerekiyor. Destek olanlardan Allah razı olsun.Destek olmayanlarda vicdanlarını sorgulasın.Şahsımıza bir şey istemiyoruz.Şimdi vereceğim bu örnek bir acıtasyon değil.Cuma günü takımımıza maç primlerini zor ödedik.Personel maaşlarını 45 gündür ödeyemiyoruz. Bunu Bartın halkı bilsin. Önceki gün tesislerimizde çalışan bir kardeşimiz kucağında çocuğu ile parasını almak için geldi. Veremedim.Yeter ki Bartınspor sekteye uğramasın diye aşındırmadığımız kapı kalmadı.Hiç kimsenin bu yönetimi suçlama yetkisi olmayacak.Bu yönetim elinden geleni yapıyor.Yönetim ekonomik olarak güçsüz olabilir. Ekonomik imkanları olanlar ise ne yönetime giriyor ne de destek veriyor. Zamanı geldiğinde de bu isimleri kamuoyuyla paylaşacağım. Bu yönetim kurulundaki arkadaşlarımız iyi niyetleriyle bu işi taşımaya çalışıyorlar. Bu arkadaşlarıma haksızlık edemem.Sayım Valim, uygun gördüğünüz taktirde sizlerin başkanlığında vekillerimiz, belediye başkanımız ve şehrin önde gelenleri ile birlikte “Bartınspor’da Dayanışma” adı altında bir toplantıda bir araya gelmek istiyoruz.Bu toplantı Bartınspor’un geleceği için çok önemli olacağını düşünüyoruz. Tüm kamuoyu bilsin, artık bu yönetimin dayanılacak gücü kalmamıştır” dedi.