BTV SPOR
Haberler / BAŞKAN SPORCULARINI İZLEDİ
BAŞKAN SPORCULARINI İZLEDİ
Tarih : 08.11.2017 Okunma : 1003

BAŞKAN SPORCULARINI İZLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediye Spor Kulübü Kadınlar Basketbol Takımının müsabakasını izledi.

 

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi E Liginde mücadeleden Bartın Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, kendi evinde oynadığı 3.maçından galibiyetle ayrıldı.İlk 2 hafta rakiplerine yenilen Bartın Belediyesi Kadın Basketbol takımı 3.hafta Ömertepesi Spor Salonu’nda ağırladığı Ankara temsilcisi Altınelspor’u 73-63 mağlup ederek ligde ilk galibiyetini aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi E Grubunda mücadele eden Bartın Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, sezonun üçüncü maçını kendi sahasında Altınelspor’u ile karşılaştı. Ömertepesi Spor Salonu’nda Bartın Belediyesi Kadın Basketbol takımı ile Altınelspor arasında oynanan karşılaşmayı Belediye Başkanı Cemal Akın, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Bartın Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Varnalı, Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar, Futbol Eski İl Temsilcisi Taner Yamakoğlu ve çok sayıda basketbol sever izledi.

BARTIN BELEDİYESİ 3 BRAŞTA TAKIMLARIMIZA DESTEK SAĞLIYOR

Bartın Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren basketbol branşında bu sezon ilk defa Kadınlar Bölgesel Ligi’ne katıldı. Belediye basketbol branşına destek vererek lige katılmasını sağladı.Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ilimizde faaliyet gösteren Bartınspor’un BAL Liginde, Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadele eden Polisgücü Bayan Voleybol takımına lige katılmaları yönünden de destek vererek liglerde mücadele etmesini sağlıyor.  Bartın Belediyesi Erkek Basketbol Takımının 2 yıl önce Bölgesel Basketbol Ligi’ne katılmasını sağlayan Başkan Akın, bu yıl da Bölgesel Basketbol Ligine Kadın Basketbol takımının katılmasına destek verdi. Bartın Belediyesi Kadın Basketbol takımı, ligin 3.haftasında Ömertepesi Spor Salonunda Ankara temsilcisi Altınelspor’la karşı karşıya geldi.

TAKIMIMIZ DA MİLLİ SPORCULARIMIZ DA BULUNUYOR

Belediye Başkanı Cemal Akın, Ömertepesi Kapalı Spor Salonu’nda Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele eden Bartın Belediyespor ile Ankara Altınelspor arasında oynanan basketbol müsabakasını izledi. Başkan Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bartın Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek veriyoruz. Belediye olarak açtığımız spor kulübümüzde birbirinden farklı branşlarda oluşturduğumuz takımlar çeşitli platformda mücadele ediyorlar. Milli sporcularımız da bulunuyor. İnşallah takımlarımızı daha iyi yerlerde göreceğiz. Hedeflerimiz spor takımlarımızı üst liglere ve klasmanlara yükseltmek ve ilimizdeki gençlerimizi spora yöneltmektir. Basketbol takımımızın sporcularına ve teknik ekibe teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.