BTV SPOR
Haberler / BASKETÇİLERDEN MEHMETÇİĞE DESTEK SELAMI
BASKETÇİLERDEN MEHMETÇİĞE DESTEK SELAMI
Tarih : 31.10.2019 Okunma : 573

BASKETÇİLERDEN MEHMETÇİĞE DESTEK SELAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına düzenlenen Liseler Basketbol müsabakalarında genç basketçiler, karşılaşma  sonunda  Barış Pınar Harekatı’ndaki Mehmetçiklerimize destek amacıyla Asker selamı verdi.

'Barış Pınarı Harekatı'na asker selamı! Bartınlı Basketçi gençlerden destek.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı anısına oynanan Liseliler Basketbol maçlarında genç basketçilerimiz hünerlerini centilmence sergilediler.Türkiye Basketbol Federasyonu olarak kendilerini kutluyoruz. Basketçiler maç sonunda toplanarak şu anda harekat bölgesinde olan kahraman askerlerimize selam gönderip, hep birlikte "Barış Pınarı Harekatı'nda ordumuzun yanındayız"mesajını verdiler.

Basketbol federasyon Temsilcisi Aydın Kükner etkinlikle ilgili şunları söyledi. Bartın,da basketbolun geniş kitlelere yayılması ve sevdirilmesi için  2018-2019 yılın dada büyük çaba harcadık.Türkiye çapında lisanslı sporcu sayısını ve maç sayısını artıran tek il Bartın olmuştur.Bu sene de değişik organizasyonlarla yetişkinler için de 3x3 Basketbol maçları için start alacağız.Bunu Basketbol camiası olarak bu konuda çalışacağız.Özel idare yetkililerimiz spor yardımlarında bizlere üvey evlat gözüyle bakmasın.Geçen sene 400 çocuğumuza spor organizasyonlarına katıldı.Hiç destek almadan bunu yaptık.Bu vesile ile Basketbol camiası olarak Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle anıyoruz.Dedi.