BTV SPOR
Haberler / Berra KARAKOÇ ANALİG Yüzme Finallerinde Dördüncü oldu
Berra KARAKOÇ ANALİG Yüzme Finallerinde Dördüncü oldu
Tarih : 14.05.2018 Okunma : 783

Berra KARAKOÇ ANALİG Yüzme Finallerinde Dördüncü oldu

ANALİG Yüzme Finalleri 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Karabük’te yapıldı. Yıldızlar Ligi ANALİG Yüzme finallerine katılan Berra Karakoç dördüncü oldu.


Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 11-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında  düzenlenen Anadolu Yıldızları Analig yüzme yarışları Karabük'te yapıldı.

Anadolu Yıldızlar Analig yüzme şampiyonaları Karabük Kapalı Yüzme havuzunda 11 Mayıs tarihinde başlayan yarışlar 2 gün sürdü. Katılım ve ilginin yoğun olduğu yarışlarda farklı illerden toplam 360 sporcu mücadele etti.

ANALİG YÜZME FİNALLERİNİN AÇILIŞI 11 MAYIS’TA GERÇEKLEŞTİ

Kürsüde konuşan Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal; Sporculara, antrenörlere ve idarecilere Karabük'e hoş geldiniz diyerek yarışmalarda başarılar diledi.

Karabük'te üçüncü defa Türkiye şampiyonası yapıldığını belirten Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, bu şampiyonanın kendileri için daha anlamlı olduğunu ifade ederek, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bize vermiş olduğu bu şampiyonayı elimizden geldiğince güzel yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki burada en büyük destek bütün Türkiye'den ilimize teşrif eden çok değerli sporcular, onları yetiştiren antrenörler, onlara destek veren ailelerdir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Anadolu yıldızları projesinde 12 dalda bu faaliyetler yapılmaktadır. Yarı final Türkiye birinciliği şeklinde olmaktadır. Bu yılda elli bin sporcu bu faaliyetlere katılmaktadır. Aramızda ilimizden sporcularda bulunmaktadır. Bugün çok mutluyuz Türkiye'nin dört bir tarafından gelen 360 sporcuya elimizden geldiğince güzel yarışmalar yaptırmak için çaba sarf ediyoruz" dedi.

Yüzme şampiyonalarının amacının, milli takıma çok değerli sporcular yetiştirmek olduğunu kaydeden Çetin, "Bu sporcularımızı olimpiyatlara hazırlayarak, dünya şampiyonalarında dereceye girmelerini sağlamaktır" ifadesini kullandı.

İlk günün sonunda yapılan yarışlar sonucunda dereceye giren sporculara başarı belgesi ve madalyaları Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal,Karabük Vali Yardımcısı Barbaros Baran, Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, Şube Müdürleri takdim etti.

BERRA KARAKOÇ’TAN BÜYÜK BAŞARI

11 - 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Karabük ilinde gerçekleştirilen ANALİG ( Anadolu Yıldızlar Ligi) final müsabakalarına katılan sporcularımız başarılı sonuçlara imza attı. Müsabakalar sonunda ;

 

Berra KARAKOÇ 

200 sırtta TÜRKİYE 4. 

100 sırtta TÜRKİYE 5. 

50 sırtta TÜRKİYE 7.

 

Aysima IŞIK 

100 Kelebekte  TÜRKİYE 8.

 

Simin Gökçe VAROL 

200 Serbestte TÜRKİYE 9.

 

Miraç Ilgaz BIÇAKÇI 

50 Serbestte TÜRKİYE 8. 

 

oldu. Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir,Karabük ilinde düzenlenen Anadolu YıldızlarLigi  ANALİG Yüzm finallerinde başarılı olan sporcuları kutladı.Özdemir, “Sporcularımızı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”dedi.