BTV SPOR
Haberler / BULUT: “AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK”
BULUT: “AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK”
Tarih : 13.02.2018 Okunma : 947

BULUT: “AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK”

 

BAL Ligi 6.Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Bartınspor, 18.hafta sahasında 1074 Çankırıspor’u 4-0 mağlup etti ve ligde zirve iddiasını devam ettirdi. Kırmızı-Siyhalı ekibin kulüp başkanı Mehmet Bulut, sosyla medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bulut” En az puan kaybıyla sezon sonu şampiyonluğa ulaşan taraf olacağız” dedi.

 

Birbirinden zor final niteliğinde son 7 maç kaldığını söyleyen Kulüp Başkanı Mehmet Bulut,

“Çok ciddi bir şekilde bu işe sarılmalıyız. Futbolcu kardeşlerimiz işin bilincinde.  Son viraja girerken, takımımıza tam destek verilmesi gerekiyor. Birlik beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu şehir bunu hakkediyor… En az puan kaybıyla sezon sonu şampiyonluğa ulaşan taraf olacağız” dedi.

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grup 18. hafta maçında, temsilcimiz Bartınspor, Bartın Atatürk Stadyumu’nda misafir ettiği 1074 Çankırıspor karşısında 4-0 galip geldi. Maçtan sonra Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 1074 Çankırıspor maçını değerlendiren Bulut, “Bu galibiyet camiamıza hayırlı olsun. Allahın izniyle birlik beraberlik içinde daha güzel günler bizi bekliyor. Bu köprünün altında daha ne sular geçecektir. Biz sabırlı olmalıyız. Küfürsüz, dostane, diğer kulüplerle samimi diyalog içinde kimseyi üzmeden, kimsenin canı yanmadan, sahada iyi futbollumuzu oynayarak sonuca ulaşmaya gayret göstereceğiz” dedi.

 

“İlçe ve beldelerden destek bekliyoruz”

İlçe ve beldelerde yaşayan vatandaşlardan destek beklediğini ifade eden Bulut, “Amasra, Ulus, Kurucaşile, Arıt, Kozcağız gibi ilçe ve beldelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı Bartın Atatürk Stadyumunda oynanan maçlarımıza bekliyoruz. İçerde 3 maç oynayacağız. Bu yüzden onların destekleri bizim için çok büyük önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

 

“Deplasman maçlarında seyircimizi görmek istiyoruz”

Deplasman maçları için ciddi bir seyirci topluluğu oluşturulması gerektiğinin altını çizen Bulut, “Bu hafta sonu Ankara’da oynayacağımız Sincan maçı olmak üzere tüm deplasman maçlarına çok ciddi bir seyirciyle gitmemiz gerekiyor. Artık seyircimizi dış saha maçlarında da yanımızda görmek istiyoruz. Bunun örneğini Kırşehir taraftarı gösterdi. Kırşehir Kastamonu’ya bin 500 seyirciyle gitti. İşadamları kendi gönül rızasıyla otobüs ayarlamışlar. Bizde aynı şekilde bunu yapabiliriz. Otobüs firma sahiplerinin bu işe duyarlılık göstereceğini düşünüyoruz. Artık 4 deplasman maçımız kaldı. Bu deplasman maçlarına en az bin 500 taraftarla girmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu birlikteliği sağlamamız lazım. Otobüs konusunda da tüm dostlarımızdan ve tüm işadamlarımızdan destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Karamsarlığa kapılmak yok”

Taraftarın takımını daha fazla sahiplenmesi gerektiğini vurgulayan Bulut, “Şartlarımız ne olursa olsun taraftarımız yanımızda olması gerekiyor. Bazı taraftarlarımız hemen bir maçta küsebiliyor, bir maçta barışa biliyor. Bunu doğru bulmuyoruz. Hangi şartta olursa olsun artık taraftarımız daha fazla sahiplenmesi gerekiyor. Küsmek yok, karamsarlığa kapılmak yok. Bugün zirvede yine değişiklikler yaşandı. Net bir şekilde gördük. Kırşehir, Kastamonu’da 2 puan bıraktı. Kırıkkale sahasında 2 puan bıraktı. Ereğli 90+3’de bulduğu golle bizim 1 puan önümüzde yer alarak zirveye yerleşti. Yani artık küçük takım, büyük takım diye bir şey yok. Bu işte sabırla olan, sabırla takımını destekleyen taraftar topluluğu şehirlerine şampiyonluğu getirebilecek. En az kayıpla gidenler sonucu alabilecektir. Dolayısıyla taraftarımız hiçbir şartta bu takıma küsmemelidir. 7 haftalık bir sürece girdik. Çok ciddi bir şekilde bu işe sarılmalıyız. Futbolcu kardeşlerimiz işin bilincinde. Sürekli moral ve motivasyon anlamında gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

“Son viraja giriyoruz”

Birbirinden zor final niteliğinde son 7 maç kaldığını belirten Bulut, “Çankırı karşısında güzel bir galibiyet aldık. Çok dostane bir maç oldu. Skor daha farklı olabilirdi. Ama 3 puan bizim için altın niteliğindedir. Son 7 maçımız kaldı. Hepsi birbirinden zor olacak. Son viraja girerken, takımımıza tam destek verilmesi gerekiyor. Allahın izniyle birlik beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu şehir bunu hakkediyor… En az puan kaybıyla sezon sonu şampiyonluğa ulaşan taraf olacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Kampanyaya katılım sayısı az”

Bulut, devam eden 74 TL’lik destek kampanyası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kampanyaya katılımın sayısının az olmasından yana yakınan Bulut, “Geçtiğimiz ay başlattığımız kampanyamız devam ediyor. Kampanya katılım sayısı çok düşük. Tüm duyarlı vatandaşları bu kampanyaya katılmalarını rica ediyoruz. Bu iş ekonomiyle döndüğü için ciddi bir desteğe ihtiyacımız var.74 TL kimsenin ekonomisini bozacak bir miktar değil. Herkes katılabilir. Bu destekler Bartınspor'umuzu güçlendirecek. Sadece şampiyon olmak yetmiyor.  Şampiyon olduktan sonra bu kulübün ayakta kalması gerekiyor. Sadece otoparklardan bu döngünün sağlanması çok zor olduğu görülüyor. Dolayısıyla bu tarz katılımlar hem birlikteliğimizi hemdeBartınspor’un arkasında kaç kişinin olduğunun göstergesidir” şeklinde konuştu.