BTV SPOR
Haberler / Camiler Arası Futbol'da Şampiyonu Çatmaca Yunus Emre
Camiler Arası Futbol'da Şampiyonu Çatmaca Yunus Emre
Tarih : 20.07.2019 Okunma : 1100

Camiler Arası Futbol’da  Şampiyon Çatmaca Yunus Emre

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında düzenlenen yaz programları kapsamında Bartın’da  camiler arası futbol turnuvası  düzenlendi. Finalde İmam Hatip Camii takımını 1-0 mağlup eden Çatmaca Yunus Emre Camii  Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasın da şampiyon oldu.

Bartın İl Müftülüğü ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz kurslarında okuyan öğrencilere yönelik tertiplenen “ Önce Camiye Sonra Spora” kampanyası büyük ilgi gördü. Yıldızlar yaş kategorisinde A,B,C,D,E,F grubunda 18, Minikler yaş kategorisinde 4 toplam 22 takım Yaz Kuran Kursları Futbol turnuvasında bütün hünerlerini ortaya koydu.

6 grupta mücadele eden takımlar play-off’a kalma mücadelesi verdi. Grup maçları büyük çekişmeye sahne oldu.10 Temmuz 2019 tarihinde başlayan 2019 Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasında A grubunda Eski Emirler, Yalı Terminal, Çıncın, B grubunda  Çatmaca Miraç, M.H.Peker, C grubunda Akpınar Gençlik,Bilal-i Habeşi, Abdipaşa, D grubunda  Saraylı Köyü, Kozcağız, Gecen Yeni,E grubunda Miraç, Mekeçler, Aladağı, F grubunda İmam Hatip, Terkehatipler ve Merkez Aşağı Camii takımları play-off’a kalma mücadelesi verdi. Gruplarında birinci olan takımlar play-off’ta karşılaştı.Tek maç eliminasyon usulü oynanan maçlarda rakiplerini eleyen Çatmaca Yunus Emre Camii ile İmam Hatip Camii finale yükseldi.

Yaz Kuran Kursları Futbol Turnuvasında Çatmaca Yusun Emre Camii ile İmam Hatip Cami takımları 19 Temmuz tarihinde finalde karşı karşıya geldi. Ömertepesi Sentetik Sahada oynanan karşılaşmayı İl Müftü Vekili  Hulusi Güner, İl Müftülük Vaaz Hocası Abdullah Güneş, Camii hocaları ve çok sayıda sporsever izledi.Karşılaşmanın ilk yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. İlk bölümde iki takımda kontrollü bir oyun sergiledi. İlk bölümün ardından oyuna ağırlığını koyan İmam hatip Lisesi rakibi karşısında bol pozisyon üretti.Orta sahada Alparen Yoldaş ile gelişen ataklar da İmam hatip Camii rakip kalede etkili oldu. Organize geliştirilen ataklarda üretken bir oyun sergileyen İmam hatip Camii oyunun kontrolünü ilk yarı elinde tuttu. Büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmada Çatmaca Yunus Emre Camii zaman zaman rakibi karşısında etkili kontrataklar geliştirdi.İlk yarı rakip kalede etkili olan İmam Hatip Camii girilen pozisyonlardan sonuç alamadı ve ilk yarı 0-0 berabere bitti. İlk yarı etkili bir oyun koyan İmam Hatip Camii penaltı atışından yararlanamadı.  Çatmaca Yusun Emre Camii takımının kalecisi Melik Çiçek rakip takımının penaltısında gole izin vermedi.

 Karşılaşmanın ikinci yarısında   oyunda dengeyi kuran Çatmaca Yunsu Emre Camii  etkili bir oyun ortaya koydu.İkinci yarının ilk bölümünde üst üste ataklar geliştiren Çatmaca Yunus Emre Camii bol pozisyona girdi.  Karşılaşmanın ikinci yarısında etkili bir oyun sergileyen Yunus Emre Camii hücum ağırlıklı bir oyun sergiledi.Bu yarıda rakip alanda daha fazla topla oynayan ve geliştirilen ataklarda pozisyon üreten Çatmaca Yunuz Emre Camii Ahmet Yuşa Akın’ın bulduğu golle skorda 1-0’lık üstünlüğü yakaladı. İmam Hatip Camii oyunun son bölümünde rakibi karşısında beraberliği sağlamak için yoğun çaba harcadı.Başa baş geçen maçın son dakikalarında İmam Hatip Camii  beraberlik golünü bulmak için tüm oyunu rakip yarı alan yıktı. İmam Hatip Camii rakip kalede beraberliği bulmak için girdiği pozisyonları değerlendiremedi. Tempolu geçen karşılaşma Ahmet Yaşa Akın’ın attığı tek golle Çatmaca Yunus Emre Camii takımının 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

 Bartın İl Müftülüğü ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen yaz Kuran Kursları Futbol Turnuvası finalinde İmam hatip  Camii takımını 1-0 mağlup eden Çatmaca Yunus Emre Camii turnuvanın şampiyonu  oldu. Bartın İl Müftülüğü ile Bartın gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2019 Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasında finalde rakibini tek golle mağlup eden Çatmaca Yunus Emre Camii şampiyonluğa ulaştı. İmam hatip Camii ise turnuvanın ikinciliğini elde etti. Miraç Cami ise turnuvada üçüncü oldu. Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasında şampiyonluk ipini göğüsleyen Çatmaca Yunus Emre Camii takımı kupa ve madalyalarını Bartın İl Müftü Vekili Hulusi Güner takdim etti.