BTV SPOR
Haberler / Camiler arası futbol turnuvası tamamlandı
Camiler arası futbol turnuvası tamamlandı
Tarih : 22.07.2019 Okunma : 735

Camiler arası futbol turnuvası tamamlandı

Bartın İl Müftülüğü ile Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019 Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvası oynanan final maçlarıyla sona erdi. Yıldızlar ve minikler yaş gruplarında düzenlenen turnuva sonunda derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında düzenlenen yaz programları kapsamında  Bartın’da  Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvası düzenlendi. Ömertepesi Sentetik Sahada düzenlenen müsabakalarda yıldızlar yaş kategorisinde 6 Camii takımı mücadele etti.Bartın İl Müftülüğü ve Bartın Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvası yıldızlar ve minikler yaş grupları arasında 10-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında  düzenlendi.10 gün süren müsabakalarda  büyük çekişme içerisinde geçti.

MÜSABAKALARDA PLAY-OFF SİSTEMİ UYGULANDI

6 grupta mücadele eden takımlar play-off’a kalma mücadelesi verdi. Grup maçları büyük çekişmeye sahne oldu.10 Temmuz 2019 tarihinde başlayan 2019 Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasında A grubunda Eski Emirler, Yalı Terminal, Çıncın, B grubunda  Çatmaca Miraç, M.H.Peker, C grubunda Akpınar Gençlik,Bilal-i Habeşi, Abdipaşa, D grubunda  Saraylı Köyü, Kozcağız, Gecen Yeni,E grubunda Miraç, Mekeçler, Aladağı, F grubunda İmam Hatip, Terkehatipler ve Merkez Aşağı Camii takımları play-off’a kalma mücadelesi verdi. Gruplarında birinci olan takımlar play-off’ta karşılaştı.Tek maç eliminasyon usulü oynanan maçlarda rakiplerini eleyen Çatmaca Yunus Emre Camii ile İmam Hatip Camii finale yükseldi. Ömertepesi Sentteik Sahada oynanan final maçı kıran kırana geçti. Müthiş çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ikinci yarısında  Ahmet Yaşa Akın’în buluğdu golle Çatmaca Yunus Emre Camii sahadan 1-0 galip ayrıldı. Final maçında  karşılaştığı İmam Hatip Camii takımını tek golle mağlup eden Çatmaca Yunus Emre Camii 2019 Yaz Kuran Kursu turnuvasında şampiyon oldu.Coşkulu, heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuvada Çatmaca Yunus Emre Camii birinci, İmam Hatip Camii ikinci, Miraç Camii üçüncü ve Bilal-i Habeşi Camii dördüncü oldu.

TURNUVA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bartın İl Müftülüğü  ile  Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz kurslarında okuyan öğrencilere yönelik tertiplenen “ Önce Camiye Sonra Spora” kampanyası büyük ilgi gördü.6 grupta mücadele eden takımlardaki genç yetenekler 10 gün süren Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasın da  bütün hünerlerini koydu.Toplamda 6 Camii futbol takımından oluşan futbol turnuvasında çocuklar, doyasıya futbol oynamanın tadını çıkardı. 10 gün süren Yaz Kuran Kursu futbol turnuvasına sporseverler de büyük ilgi gösterdi. Son gün oynanan final maçında tribünlerde yerini alan sporseverler kupa törenin de ise sahaya inerek futbolcularla birlikte fotoğraf çektirdiler.

DERECE ELDE EDEN TAKIMLARA KUPA VE MADALYALARI VERİLDİ

Turnuva sonunda kupa ve ödül töreni düzenlendi, dereceye giren takımlara Bartın İl Müftü Vekili Hulusi Güner, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Muhammet Arabacı, İl Müftü Vaaz Hocası Abdullah Güneş,İl Müftülük görevlisi Abdul Celil Çakar ve davetliler tarafından kupa ve madalyalara takdim edildi. Ayrıca Bartın İl Müftü Vekili Hulusi Güner kupa töreninde saha tahsisi yapan, kupa ve madalyaları tedarik eden Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, 2019 Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasının düzenlenmesinde emeği olan din görevlilerine, maçları yöneten hakemlere, saha sorumlularına son olarak Bartın İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörüne teşekkür etti.

Yaz Kuran Kursu Futbol turnuvasında şampiyonluk ipini göğüsleyen Çatmaca Yunus Emre Camii takımı kupa ve madalyalarını Bartın İl Müftü Vekili Hulusi Güner takdim etti.Turnuvada ikinci olan İmam Hatip Camii takımına İl Müftülük Vaaz hocası Abdullah Güneş, üçüncü olan Miraç Camii  takımına kupa ve madalyalarını İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Muhammet Arabacı verdi.

YILDIZLAR VE MİNİKLER YAŞ GRUPLARINDA 200 ÖĞRENCİ KATILIM SAĞLADI

 Düzenlenen futbol turnuvasına Bartın İl Müftülüğüne bağlı camii ve Kur'an kursların da Yaz Kur'an kursu eğitim gören  yaklaşık 200 öğrenci katılım sağladı. 2019 Yaz Kuran Kursu futbol tıurnuvası 10 Temmuz tarihinde başladı. Oynanan grup maçlarının ardından 6 grubun birincisi play-off’ta karşılaştı. 19 Temmuz tarihinde 3.lük ve final maçları oynandı.Müthiş bir çekişme içerisinde geçen maçlar sonunda turnuvada Çatmaca Yunus Emre Çamii şampiyonluk ipini göğüsleyen takım oldu. Final maçında rakibine tek golle mağlup olan İmam Hatip Camii turnuvanın ikincisi oldu. Miraç Camii ise turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.