BTV SPOR
Haberler / “DESTEK GELİRSE YOLUN SONU ŞAMPİYONLUKTUR”
“DESTEK GELİRSE YOLUN SONU ŞAMPİYONLUKTUR”
Tarih : 08.11.2017 Okunma : 1765

“DESTEK GELİRSE YOLUN SONU ŞAMPİYONLUKTUR”

Bu sezon BAL Liginde şampiyonluk hedefleyen Bartınspor, 18 yıllık profesyonel lig özlemini sonlandırmakta kararlı gözüküyor. BAL Ligi 6.Grup’ta mücadele eden Bartınspor, ligin 7.haftasında deplasmanda Yeniçağspor’u 1-0 yenerek şampiyonluktaki iddiasını devam ettirdi.Kırmızı-Siyahlılar Yeniçağ karşısında aldığı galibiyetle puanını 15 yaptı ve 17 puanlı lider Türk Metal Kırıkkalespor’un 2 puan gerisinde taklibini sürdürdü. Ligde adım adım hedefine doğru ilerleyen Bartınspor geleceğe artım umutla bakıyor. Bartınspor Kulübü Genel Kaptanı Aykut Oktay Ulu, Bartınspor Teknik Direktörü Hasan Basri kara ve Yardımcı Antrenör Zafer Ulusal, önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamada 3.Lig’i hedefleyen Bartınspor’a  destek sağlanması yönünde çağrıda bulundular.

Bölgesel Amatör Lig 6.Grup’ta mücadele eden Bartınspor, 18 yıllık özlemi sonlandırmak için adım adım şampiyonluğa koşuyor. Ligin 7.haftasında deplasmanda Yeniçağspor’u 1-0 yenerek iddiasını sürdürdü.Yeniçağ karşısında aldığı galibiyet ve 3 puanla puanını 15 yaptı ve 17 puanlı lider Türk Metal Kırıkkalespor’un 2 puan gerisinde takibini sürdürdü.

Bartınspor Kulübü Genel Kaptanı Aykut Oktay Ulu, Teknik Direktör Hasan Basri Kara ve Yardımcı Antrenör Zafer Ulusal, önemli açıklamalarda bulundu. Üçlü, Bartınlılara “Bu şehir bize destek olursa, bu yolun sonu şampiyonluktur” mesajını verdi. Spor Toto BAL Ligi 6. Grup temsilcimiz Bartınspor, bu hafta sonu konuk edeceği Soğukspor maçının hazırlıklarına başladı. Boğaz Tesisleri’nde yapılan idmanı Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, Kulübün Genel Kaptanı Aykut Oktay Ulu ve Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay takip etti. Antrenman öncesi Teknik Direktör Hasan Basri Kara, yardımcı Antrenör Zafer Ulusay ve Genel Kaptan Aykut Oktay Ulu, önemli açıklamalarda bulundu.

 Kara, “Şampiyonluğa ulaşabilecek bir ekimiz var”

 Ligin sonu kadar gerekli mücadelenin verileceğinin sözünü veren Teknik Direktör Hasan Basri Kara, “Sezon başı bir hedef koyduk. Bu hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Burada inişler ve çıkışlar olacaktır. Çünkü koyduğumuz hedef kolay değil. Biz bu hedefe inanındık, bu hedefe ulaşabilmek için ciddi anlamda mücadelemizi veriyoruz. Sonuçta da hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu 7 hafta içerisinde çok talihsiz maçlarda oynadık, inişli ve çıkışlı zamanlarda oldu. Ama bizim kaliteli bir takımımız var, ligin sonuna kadar bu mücadeleyi verecek. Yani hedefine ulaşabilecek bir ekibimiz var. Hemen hemen 3 haftadır 4 sakat oyuncumuz vardı. Geçtiğimiz hafta da Uğur'u oyunun bir bölümünde değerlendirmek zorunda kaldık. Bizim 24 tane birbirinden kaliteli oyuncumuz var. Biz hepsine inanıyoruz. Bizim için her maç finaldir. Bu hedef doğrultusunda kolay maç yoktur. Zaten zorun tadı daha güzeldir. Biz buna inanıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Taraftarımız merak etmesin, biz şampiyon olacağız”

Taraftarlardan sabırlı olmalarını isteyen Yardımcı Antrenör Zafer Ulusal, “Ekibimiz sezon başından beri özverili şekilde çalışıyor. Teknik direktörümüzün dediği gibi inişli-çıkışlı bir zamanlar oldu. Bazı zorluklarımızı ve sıkıntılarımızı aştığımız takdirde de bizi çok daha güzel günler bekliyor. Taraftarlarımız çok sabırsızlanıyor. Tabi taraftar olmak kolay. Onlar kazanmayı arzu ediyor, sahada oyuncularımız bunun için mücadele veriyor. Taraftarımız takımlarının arkasında olursa, hep beraber sonucu en iyi şekilde ulaşırız. Taraftar olmadan bu iş olmuyor. Taraftarımız merak etmesin, biz sezonun sonunda şampiyon olan taraf olacağız” dedi.

Ulu, “Yolun sonu şampiyonluk”

Kulübün Genel Kaptanı Aykut Oktay Ulu ise konuşmasında işadamlarından destek istedi. Destek geldiği takdirde şampiyonluğunda geleceğini ifade eden Ulu, "Sene başındaki planlarımız doğrultusunda hareket ediyoruz. Şuan 2. sıradayız. Hakem hataları yüzünden puan kaybettiğimiz maçlar oldu. Şuan lider olmayı planlıyorduk ama liderin arkasındayız. Bizim şampiyonluk adına en küçük şüphemiz yok. Hepimiz kenetlenmişi durumdayız. Bu şekilde hareket ediyoruz. 2 hafta sonra burada liderle oynayacağız. O zamana kadar onların 1 puan önüne çıkmak ve onları da yenerek 4 puan fark atmak istiyoruz.Buradan tek çağrım var. Artık Bartın halkı bize sahip çıksın. Bu şehir bize destek versin.Bu şehir bize destek olursa bu yolun sonu şampiyonluktur. Taraftarlarımız sonuna kadar destekliyor. Son düdük çalmadan bu maç bitmiyor. 18 yıllık bir özlem var.İşadamlarımız Bartınspor’un arkasında olursa biz bu takımı şampiyon yapacağız” şeklinde konuştu.