BTV SPOR
Haberler / Elvan İnşaat Kızıkspor son maçını 3-2 kazandı
Elvan İnşaat Kızıkspor son maçını  3-2 kazandı
Tarih : 15.06.2019 Okunma : 970

Elvan İnşaat Kızıkspor son maçını  3-2 kazandı

Bartın Grup Merkezinde düzenlenen U16 Türkiye Şampiyonası Birinci Kademe Müsabakalarında son  Elvan İnşaat Kızıkspor  son maçta Ereğli Balıspor ile karşılaştı. Çekişmeli geçen karşılaşmayı Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor 3-2 kazandı.

Bartın Grup merkezinde düzenlenen  U16  Türkiye Şampiyonası birinci kademe maçları 13 Haziran  Perşembe günü Atatürk Stadı’nda oynanan iki maçla start aldı. Müsabakalarda ikinci maçlar 14 Haziran Cuma günü oynandı.Bartın Grup merkezinde düzenlenen  U16 Türkiye Şampiyonasını grup maçlarında üçüncü maçlar büyük çekişmeye sahne oldu. Bartın Grup Merkezinde favori ekiplerden Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor turnuvanın  son maçında Ereğli Balıspor ile karşılaştı. Bartın Atatürk Stadı’nda Elvan İnşaat Kızıkspor ile Ereğli Balıspor arasındaki mücadeleyi

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk,Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın,  Bartın İl Hakem Kurulu Başkanı Faik Kapsız, İl Hakem Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Yeşilova, Karabük Beşbinevlerspor Teknik Direktörü Yavru Metin lakaplı Metin Güney, Zonguldakspor’un eski futbolcusu Türker Gülsoy,İl Hakem Kurul Üyesi Suat Özdal, kulüp yöneticileri ve çok  sayıda futbol sever izledi.

İki ekip arasında oynanan karşılaşmayı  ilimiz hakemlerinden Cihan Çekiç, Ertuğrul Konak, Mustafa Ünay hakem üçlüsü yönetti.Maçın ilk yarısı müthiş bir mücadeleye sahne oldu.  İki ekipte açık ve tempolu bir oyun sergiledi. Maça hızlı başlayan iki ekipte maç boyunca centilmence bir oyun ortaya koydu. Karşılıklı ataklar şeklinde geçen maçın ilk yarısında girilen pozisyonlardan Safa Akfidan ve Mehmet Topuz’un attıkları gollerle Bolu Elvan İnşaat Kızıkspor soyunma odasına 2-1 önde girdi. İlk yarıda Ereğli Balıspor’un tek golünü Ahmet Çakır kaydetti.

 Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte açık bir oyun sergiledi. Bol pozisyonların yaşandığı karşılaşmada iki takım oyuncuları maçı kazanmak için olağanüstü bir mücadele sergiledi. Ereğli Balıspor 65’de Hamza Tetik ile skorda 2-2’lik eşitliği sağladı.Başa baş şeklinde geçen maçın son bölümünde oyuna iyice ağırlığını koyan Elvan İnşaat Kızıkspor  76.dakikada Safa Akfidan’ın penaltıdan attığı golle karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.