BTV SPOR
Haberler / Eski Başkan kongre çağrısı yaptı
Eski Başkan kongre çağrısı yaptı
Tarih : 13.09.2019 Okunma : 1097

Eski Başkan kongre çağrısı yaptı

Bartınspor’un yakın geçmişteki en büyük sportif başarıyı elde ettiği dönemde Kulüp Başkanı olan Mehmet Bulut, ardarda yaşanan başkanlık değişimleri sonrasında suskunluğunu bozdu ve güven ortamının yeniden sağlanması için kongre çağrısında bulundu.

Lütfi Bayrak’ın sağlık sorunları nedeniyle başkanlığı bırakmasının ardından sürpriz bir gelişme yaşandı ve kardeşi, aynı zamanda Bartınspor Yönetim Kurulu üyesi olan Ahmet Bayrak’ın Yönetim tarafından yeni Başkan olarak seçildiği kamuoyuna açıklandı. Bunun üzerine bir açıklama da eski Başkan Mehmet Bulut’dan geldi. 2016-2018 yılları arasında Bartınspor’da Kulüp Başkanlığı görevinde bulunan işadamı Mehmet Bulut, son bir yıl içerisinde yönetim içerisinde yaşanan değişikliklerde sessiz kalmıştı. Geçen yıol yapılan olağanüstü kongrede Enes Eser başkan seçildikten 3 ay sonra istifa etmiş yerine yönetim kurulu üyesi Lütfi Bayrak Başkanlık koltuğuna oturmuştu. Bir yıl Başkanlık görevini yürüten Lütfi Bayrak Bartınspor Kulübü Başkanlığından istifa etmesi üzerine bu sefer yönetimde muhasip görevini yürüten Ahmnet bayrak başkan seçilmesi üzerine eski kulüp başkanı Mehmet Bulut’tan açıklama geldi. Sosyal paylaşım hesabından açıklama yapan  Mehmet Bulut, Bartınspor’da acilen kongre yapılması gerektiğini ifade etti. 

Bulut, Lütfi Bayrak’ın görevinden ayrılmasının ardından sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklama ile Bartınspor Yönetimine kongre çağrısı yaptı. Bartınspor’un çok kısa bir süre zarfında 3 başkan değiştirdiğine değinen Bulut, şunları söyledi:

“Güven sarsıyor”

“Bartınspor’da bir buçuk  yıl içinde üç  başkan değişikliği oldu. Biz kıl payı şampiyonluk kaçırdığımızda kendimizi başarısız görerek kongreye gittik. Birlik, beraberlik ile bir bütün olunması gereken Bartınspor’da başkan değişiklikleri güven sarsmaktadır. Eğer hedefleriniz kalmadıysa Bartınspor marka değerini düşürmeyin ve kongreye giderek bu göreve talip olan arkadaşlara bırakın. Maddi ve manevi günü birleştirecek güçte arkadaşlarımız bu kentte vardır. Bu arkadaşlarımızı göreve çağırıyorum.”

Bulut’un açıklamalarından sonra, Bartınspor Yönetimi’nin nasıl bir tutum izleyeceği ve kongre çağrısına nasıl yanıt vereceği merak konusu.