BTV SPOR
Haberler / Ferdi Kocadere Türkiye 3.Oldu
Ferdi Kocadere Türkiye 3.Oldu
Tarih : 12.04.2018 Okunma : 725

Ferdi Kocadere Türkiye 3.Oldu

Gençler Greko-Romen  Güreş (B) müsabakalarında ilimizi temsil eden Ferdi Kocadere 46 Kg’da Türkiye Üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı.

05-08 Nisan 2018 tarihlerinde Rize’de 75 ilden 465 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Türkiye Şampiyonası sona erdi. 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Rize ilinde gerçekleştirilen Okullar Arası Gençler Greko-Romen Güreş (B) müsabakalarına katılan Bartınlı güreşçimiz Ferdi Kocadere bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü 2017-2018 Okul Sporları faaliyet programı çerçevesinde Okullar arası Gençler Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Rize Yeni Şehir Spor Salonunda dereceye giren sporculara verilen madalya töreni ile sona erdi.

FERDİ KOCADERE BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETTİ

5 – 8 Nisan 2018 tarihleri arasında Rize’ de gerçekleştirilen Okullar Arası Gençler Greko - Romen Güreş (B)  müsabakalarında ilimizi temsil eden İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ferdi Kocadere 46 Kg. da Türkiye Üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir Rize’de 4 gün süren Gençler Greko-Romen Güreş (B) müsabakalarında ilimizi temsil eden sporcumuz Ferdi Kopcadere’yi kutladı. Özdemir “ Sporcumuz Ferdi Kocadere ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Umuthan İnan’ ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.