BTV SPOR
Haberler / Filede Polisgücü 3-0 Mağlup Oldu
Filede Polisgücü 3-0 Mağlup Oldu
Tarih : 07.11.2017 Okunma : 1813

Filede Polisgücü 3-0 Mağlup Oldu

2017-2018 Sezonunda Voleybol 1.Ligi B Grubunda Bartın’ı temsil eden Bartın Polisgücü Bayan Voleybol Takımı, ligde 6.hafta maçında Karayolları’nı konuk etti. Ömertepesi Spor Salonunda oynanan karşılaşmayı Karayolları takımı 3-0 kazandı.

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi B Grubunda mücadele eden Bartın Polisgücü Bayan Voleybol Takımı, ligin altıncı haftasında sahasında Ankara temsilcisi Karayolları takımıyla karşı karşıya geldi. Ligin ilk dört haftasını yenilgi ile kapatan beşinci hafta deplasmanda TVF Spor Lisesini 3-0 yenerek ligde ilk galibiyetini alan Bartın Polisgücüspor, ligin altıncı haftasında kendi evinde konuk ettiği Karayolları takımı karşısında sahaya mutlak galibiyet için çıktı.5 Kasım Pazar günü Ömertepesi Spor Salonunda oynanan iki ekip arasındaki karşılaşmayı İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın Polisgücüspor Kulüp Başkanı Alpay Balık, Voleybol İl Temsilcisi İbrahim Kabadayı, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Muammer Kaya, Voleybol Hakemi Ersin Dellaloğlu, Kemerspor Yöneticisi Yusuf Özsoy, Bartınspor Genç Martılar Grubu Tribün liderlerinden İskender Acar, ve çok sayıda spor sever izledi.

 MÜCADELE GALİBİYETE YETMEDİ

Ömertepesi Spor Salonunda saat 14.00’de başlayan karşılaşmanın ilk seti müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Birinci sete iki takımda kontrollü başladı. Teknik molalara önde giren Karayolları takımı karşısında eşitliği yakalamaya çalışan Polisgücü ilk seti almak için mücadele sergilese de konuk ekip temsilcimize göz açtırmadı ve file önünde etkili savunma ile seti 25-17 kazandı.İkinci seti almak için oyuna hızlı başlayan temsilcimiz karşısında Karayolları etkili servisleriyle seti 25-15 lehine çevirmeyi başardı:0-2. Üçüncü sete Bartın Polisgücü etkili servisle başladı. Temsilcimiz seti kazanmak ve maça ortak olmak için müthiş bir mücadele ortaya koydu. Üçüncü sette şansını devam ettirmek isteyen Bartın Polisgücüspor basit hatalar yaparak lehine giden maçı çeviremedi. Konuk ekip Karayolları, file önünde yaptığı etkili savunma ile Polisgücüspor’un sayı üretmesini engelledi ve seti 25-19 maçı da 3-0 kazandı.Bartın Polisgücüspor maçın üçüncü setinde müthiş bir oyun çıkararak maça ortak olmak için elinden geleni yaptı. Ancak konuk ekip skoru 16-16 eşitledikten sonra Bartın Polisgücüspor basit hatalar yaparak lehine giden üçün seti çeviremedi ve rakibine 3-0 mağlup oldu. Ligin beşinci haftasında deplasmanda TVF Spor Lisesini 3-0 yenerek bu sezon ilk galibiyetini alan Bartın Polisgücüspor, altıncı hafta maçında sahasında karşılaştığı Karayolları takımına yenilerek seri yakalayamadı.