BTV SPOR
Haberler / Floor Curling Türkiye Şampiyonasında Bartın’ın Başarısı
Floor Curling Türkiye Şampiyonasında Bartın’ın Başarısı
Tarih : 19.05.2019 Okunma : 1083

Floor Curling Türkiye Şampiyonasında Bartın’ın Başarısı

Sivas'ta ilk defa düzenlenen Floor Curling Okullararası Türkiye Şampiyonası Sona erdi.başladı.Sivas'ta ilk defa düzenlenen Floor Curling Okullararası Türkiye Şampiyonasna katılan Bartın Lisesi Erkeklerde Türkiye 2., Arıt YİBO Yıldız Kızlarda Türkiye 3.oldu.

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Floor Curling Okullararası Türkiye Şampiyonası 2 gün sürdü.

Taha Akgül Spor Salonunda gençler ve yıldızlar kategorilerinde yapılan müsabakalara 25 ilden 680 sporcu ve 136 takım katıldı. İki gün süren müsabakalarda sporcular dereceye girebilmek için rakipleriyle kıyasıya mücadele ederek hünerlerini sergiledi.

CURLİNG ŞAMPİYONASINDA BARTIN TAKIMLARI BAŞARILI OLDU

Ülkemizde yeni yeni oynanan Curling Şampiyonası Sivas’ta yapıldı.Sivas Kongresinin yüzüncü yıl etkinlerinden birisi olarak düzenlenen Floor Curling Türkiye Şampiyonası, son derece heyecan verici maçların ardından  Çarşamba günü tamamlandı.

Curling Şampiyonası Sivas’ta yer alan Taha Akgül Spor Salonunda gerçekleşirken; şampiyonaya çok sayıda oyuncu katılım gösterdi. Şampiyona yıldızlar ve gençler olmak üzere iki kategori halinde yapıldı. Bu yıl Bartın’da ilk defa düzenlenen Floor Curling Okullar arası il birinciliği müsabakalarında erkeklerde Bartın Lisesi , Kızlarda Arıt YİBO birinci oldu.

Sivas ta düzenlenen floor Curling Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsilen katılan Bartın Lisesi  Genç Erkeklerde Türkiye 2’incisi oldu. Yıldız Kızlarda ise  Arıt YİBO Türkiye 3’üncülüğünü elde etti.

Sheet'lerin başına geçen sporcular, taşları belirlenen hedefe atabilmek için birbirleri ile kıyasıya yarıştı.

2 gün süren büyük çekişmeye sahne olan müsabakalara katılan Bartın Lisesi Erkeklerde ikinciliği, Arıt YİBO ise yıldız kızlarda üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

 Şampiyonada genç erkekler kategorisinde Sivas Hacı Mehmet Sabancı Lisesi Türkiye şampiyonu olurken, genç kızlar da Adana Vehbi Güzel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, yıldız erkeklerde ve kızlarda Gaziantep Karacaoğlan Ortaokulu şampiyon oldu.