BTV SPOR
Haberler / Furkan Can 16 yaşında Karabükspor’da profesyonel oldu
Furkan Can 16 yaşında Karabükspor’da profesyonel oldu
Tarih : 26.02.2020 Okunma : 1791

Furkan Can  16 yaşında Karabükspor’da profesyonel oldu

Bartın’da Galatasaray Futbol Okulları Koordinatörü ve Bartın Ankaspor Teknik direktörü Alaattin Özkan’ın yetiştirdiği futbolculardan olan Furkan Can, 16 yaşında profesyonelliğe imza attı. Can, 2. Lig kulüplerinden Ç. Karabükspor’un profesyonel futbolcusu oldu.

4 yıl  önce Kumlucaesnafspor’dan Kaardemir Karabükspor’un alt yapısına transfer olan Furkan Can, kısa sürede yeteneğiyle vitrine çıktı. Furkan’ın gelişiminden  memnun olan Kaardemir Karabükspor yönetimi, henüz 16 yaşında olmasına rağmen kolaylıkla elden kaçmaması için kendisine profesyonel sözleşme imzalanmasını sağladı.

2003  doğumlu oyuncu çok küçük yaşlarda Kumlucaesnafspor kulübünde futbol eğitimine başladı.2014 yılında lisanslanarak alt liglerde en küçük yaş grubunda forma giyen genç yetenek Furkan Can,2016  yılında o dönem Süper Lig’de mücadele den Kaardemir Karabükspor’un altyapısına transfer oldu. Dört  yıl Kaardemir Karabükspor’un çeşitli yaş gruplarında forma giyen Can, kısa sürede performansıyla  bir çok kulübün dikkatini çekmeyi başardı.

 2019-2020 sezonunda  Bölgesel Gelişim  U17 Ligi’nde  Kaardemir Karabükspor forması altında başarılı bir oyun sergileyen Furkan Can,  takımın vazgeçilmezi oldu. Başarılı oyuncu özellikle bu sezon  Bölgesel Gelişim U17 Akademi liginde forma giydiği  Karademir Karabükspor forması altında çok üst düzey bir performans gösterdi.

4 yıldır  performansıyla taktir toplayan genç yetenek Furkan Can,TFF 2.Lig'de mücadele eden Kaardemir Karabükspor’da 11 Şubat 2020 tarihinde  profesyonel sözleşmeye imza attı.

TEKNİK DİREKTÖR ALAATTİN ÖZKAN YETİŞTİRDİ

Bartın’da Galatasaray Futbol Okulları Koordinatörü ve Bartın Ankaspor Teknik Direktörü Alaattin Özkan’ın yetiştirdiği futbolculardan olan Furkan Can, 16 yaşında profesyonelliğe imza attı. Can, 2. Lig kulüplerinden Ç. Karabükspor’un profesyonel futbolcusu oldu.İstanbul’da birçok kulüpte antrenörlük yapan, Kasımpaşa’nın da  altyapısındagörev almış olan deneyimli teknik adam Alaattin Özkan, 16 yaşında profesyonelliğe adım atarak kariyerine önemli bir başlangıç yapan Furkan’ın Kumlucaspor’dan sporcusu olduğunu söyledi. Özkan, “Sporcumuzu tebrik ediyor ve ilimizden daha birçok başarılı sporcularımızın çıkmasını diliyoruz” dedi.

 

.