BTV SPOR
Haberler / Futbol da Cumhuriyet Ortaokulu 3.Oldu
Futbol da Cumhuriyet Ortaokulu 3.Oldu
Tarih : 06.03.2019 Okunma : 449

Futbol da Cumhuriyet Ortaokulu 3.Oldu

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarında   yarı finalde rakiplerine elenen Cumhuriyet Ortaokulu ile Merkez İmam Hatip Ortaokulu üçüncülük maçında karşılaştı.Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu takımını 3-2 mağlup eden Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü oldu.

2018-2019 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullar arası  Yıldız  Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarına  A ve B  grubunda toplam 10 takım şampiyonluk mücadelesi verdi.Bartın  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Okullar arası Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği  müsabakaları son gün oynanan final ve üçüncülük maçları ile tamamlandı.

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI KIRAN KIRANA GEÇTİ

2018-2019 Okullar Arası Yıldız Erkekler Futbol müsabakaları  heyecanı  oynanan final ve üçüncülük maçlarıyla sona erdi.A ve B Grubunda toplam 10 takımın mücadele ettiği Okullar arası Yıldız Erkekler futbol il birinciliği müsabakaları 25 Şubat 2019 tarihinde start aldı.Grup müsabakaları  sonunda A ve B grubunda 4 takım yarı finale yükseldi. Yarı finalde Cumhuriyet Ortaokulu Hendekyanı Ortaokuluna, Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu Merkez İmam Hatip Ortaokulu takımına yenilerek finale çıkamadı. Yarı final maçlarında rakiplerine mağlup olan Cumhuriyet Ortaokulu ile Kozcağız  İmam Hatip Ortaokulu üçüncülük maçında karşı karşıya geldi. Ömertepesi Sentetik Sahada iki ekip arasında oynanan karşılaşmayı Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir, Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin, Okul Sporları Tertip Komitesi üyesi Altan Öztoprak, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci izledi.

.Ömertepesi  Sentetik  1.nolu yarı sahada oynanan karşılaşma büyük çekişmeye sahne oldu. İlk dakikalarda oyunu rakip yarı alana yıkan Cumhuriyet Ortaokulu üst üste pozisyon üretti. Etkili ve atak bir oyun sergileyen Cumhuriyet Ortaokulu karşısında Kozcağız İmam hatip Ortaokulu zaman zaman etkili kontrataklar geliştirdi. Bol pozisyonun yaşandığı maçın ilk yarısında iki ekipte tempolu bir oyun sergiledi. Kıran kırana geçen maçın ilk yarısında girilen pozisyonlardan ikisini Rıdvan Aktaş ve Kubilay Güledağ ile değerlendiren Cumhuriyet Ortaokulu soyunma odasına 2-1 önde gitti.Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu takımının ilk yarıdaki tek golünü Ömer Faruk Özcan kaydetti.

Karşılaşmanın ikinci yarısı başa baş bir mücadeleye sahne oldu.İkinci yarıya hızlı başlayan Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu maçta beraberliği sağlamak için yoğun çabası sonuç verdi. İkinci yarının başında Berkay Demir ile 2-2’lik eşitliği sağlayan Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu karşısında maçı bırakmayan Cumhuriyet Ortaokulu üst üste pozisyon üretti. Oyunun son bölümünde iki ekipte müthiş bir mücadele sergiledi. Girilen pozisyonlardan birini Mustafa Kamış ile değerlendiren Cumhuriyet Ortaokulu karşılaşmadan 3-2 galip ayrıldı.

Okul Sporları Okullar arası Yıldız Erkekler Futbol il birinciliği müsabakalarında  yarı finalde elenen Cumhuriyet Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bilgin Çelik yönetiminde  üçüncülük maçında karşılaştığı Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu takımını 3-2 mağlup ederek üçüncü oldu.