BTV SPOR
Haberler / Futbolda Mehmet Akif Ersoy Şampiyon Oldu
Futbolda  Mehmet Akif Ersoy Şampiyon Oldu
Tarih : 09.01.2018 Okunma : 1981

Futbolda  Mehmet Akif Ersoy Şampiyon Oldu

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Okullar Arası Liseler Arası Genç Erkekler Futbol  İl Birinciliği müsabakalarında  son maçta karşılaştığı Cumhuriyet Anadolu Lisesini 4-0 mağlup eden Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullar Arası  Liseler Arası Genç Erkekler  Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakaları büyük çekişme içersinde geçiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası  Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarında  5 takım şampiyonluk mücadelesi veriyor. 2 Ocak 2018 tarihinde start alan Liseler arası Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakaları 9 Ocak Salı günü oynanacak son maçlarla tamamlanacak. Liseler Arası Genç Erkekler Futbol müsabakalarında dördüncü günü en önemli karşılaşma  8 Ocak Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi arasında  oynandı. Ömertepesi Sentetik Sahada  Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Cumhuriyet Anadolu Lisesi arasındaki karşılaşmayı ilimiz hakemlerinden Umut Önemli Yönetti.  

Karşılaşmanın ilk yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun sergiledi. Başa baş şeklinde geçen maçın ilk yarısında iki ekipte pozisyon üretmekte zorlandı.Maçın ilk bölümünde etkili ataklar geliştiren Mehmet Akif Ersoy  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metehan Aytek’in bulduğu golle skorda 1-0’lık üstünlük sağladı. Golden sonra etkili ataklarla rakip ceza sahasında pozisyona giren Cumhuriyet Anadolu Lisesi sonuç alamadı ve ilk yarı 1-0  Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımının  üstünlüğüyle bitti.

 MEHMET AKİF ERSOY İKİNCİ YARI FARKA GİTTİ

 İkinci yarıya hızlı başlayan  Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi baskılı bir oyun ortaya koydu. İkinci yarının başında orta saha üstünlüğünü eline alan Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oyunu rakip alana yıktı. Mehmet Akif Ersoy Cumhuriyet Anadolu Lisesi karşısında beklendiği gibi etkili bir oyun sergiledi. Mehmet Akif Ersoy ikinci yarı rakibi karşısında daha hakim bir görüntü çizip, maç boyunca net pozisyonları kaçırdı. İkinci yarı  topla daha fazla oynayan Mehmet Akif Ersoy rakibi karşısında oyunun her alanında etkili pres uyguladı. Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi  takımının ezici  üstünlüğü gözükse de gol yollarında bir çok fırsatı değerlendiremedi. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan Mehmet Akif Ersoy mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maçı kazanmak için olağan üstü bir mücadele sergiledi.Bu yarıda bol pozisyon üreten Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Furkan Güler, Doğukan Can ve Kadircan Oskay’ın attıkları gollerle sahadan 4-0 galip ayrıldı ve 2017-2018 Öğretim Yılı Okullar Arası Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarında şampiyon oldu. Genç Erkeklerde ipi göğüsleyen Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı oyuncuları şampiyonluğu Beden Eğitimi Öğretmeni Kamil Ufuk Melan ile saha içerisinde doyasıya yaşadı.

İLİMİZİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEK

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımının  golcüsü Ramazan Dönmez, sakatlığı sebebiyle Cumhuriyet Anadolu Lisesi maçında forma giyemedi. İlimiz Bartınspor, Bartıngençlerbirliği, Kemerspor ve Kozcağızbelediyespor takımlarında forma giyen Kadircan Oskay, Doğukan Can, Mücahit Eret, Furkan Güler,Erdem Bilgin ve kaleci Hakan Işık ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi karşısında sakatlığı sebebiyle forma giyemeyen Ramazan Dönmez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin şampiyonluğu elde etmesinde pay sahibi oldular.Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimizi 2017-2018 Sezonu Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Genç Erkekler Futbol Türkiye Şampiyonası Grup müsabakalarında temsil edecek.