BTV SPOR
Haberler / Futsalda Şampiyon Fatih Ortaokulu
Futsalda   Şampiyon Fatih Ortaokulu
Tarih : 12.01.2018 Okunma : 1009

Futsalda   Şampiyon Fatih Ortaokulu

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Yıldız Erkekler  Futsal İl Birinciliği müsabakalarında  final  maçında karşılaştığı  Gazi Ortaokulunu  1-0 mağlup eden  Fatih  Ortaokulu  şampiyon oldu.Okullar arasında düzenlenen müsabakalarda başarıyı uzun süre yakalamak için çalışan  Fatih Ortaokulu Yıldız Erkekler Futsal il birinciliği müsabakalarında şampiyonluk ipini göğüsleyerek büyük bir başarıya imza attı.

 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldız Erkekler Futsal Müsabakaları  Fatih  Ortaokulu   ile  Gazi Ortaokulu arasında  oynanan maçla sona erdi.A Grubunda 4, B grubunda  4, C grubunda 4, D grubunda 4 toplam 16  takımın mücadele ettiği Okullar arası Yıldız Erkekler Futsal İl birinciliği müsabakaları  2 Ocak tarihinde start aldı. Grup müsabakaları sonunda A grubunda Gazi Ortaokulu birinci olurken Fatih Ortaokulu ikinci oldu ve çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde rakiplerini yenerek yarı final vizesi alan Gazi Ortaokulu ve Fatih Ortaokulu rakiplerini mağlup etti ve finale yükseldi.  Aynı grupta yer alan iki takım bu sezon ikinci kez karşı karşıya geldi. Yıldız Erkekler Futsal müsabakalarının finalinde karşılaşan Fatih Ortaokulu ile Gazi Ortaokulu müthiş bir mücadele ortaya koydu.

 FİANL MAÇI BÜYÜK ÇEKİŞMEYE SAHNE OLDU

 Ömertepesi Spor Salonunda oynanan final maçını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir,İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Kuloğlu, Fatih Ortaokulu Müdürü Gazi Kula, Gazi Ortaokul Müdür yardımcısı Emin Yaman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin her iki okulun öğrencileri ve öğretmenleri izledi.

İki takım arasında oynanan final karşılaşması büyük çekişmeye sahne oldu. 15’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçın ilk yarısında iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Maçın ilk 2  dakikası karşılıklı ataklar şeklinde geçti.İlk iki  dakikanın ardından oyuna ağırlığını koyan  Fatih Ortaokulu üst üste tehlikeli ataklar geliştirdi. Fatih Ortaokulu  maçın  dördüncü dakikasında Görkem Yağmur’un attığı golle skorda 1-0’lık avantajı yakaladı.Golden sonra beraberlik golü için yüklenen Gazi Ortaokulu girilen pozisyonlardan sonuç alamadı ve ilk yarı 1-0 Fatih Ortaokulunun üstünlüğüyle bitti.  Maçın ilk yarısı başa baş bir mücadele şeklinde geçti.Karşılaşmanın ikinci yarısında etkili bir oyun ortaya koyan Gazi  Ortaokulu bol pozisyona girdi. Maçı çevirebilmek için rakibi karşısında atak bir oyun sergileyen Gazi Ortaokulu  beraberlik golünü bulamadı. Fatih Ortaokulu zaman zaman etkili kontra ataklarla ikinci golü bulmak için net pozisyonlar yakaladı. Karşılaşmanın ikinci yarısında iki ekipte girilen pozisyonlardan yararlanamadı ve karşılaşma ilk yarıda atılan tek golle Fatih Ortaokulunun 1-0 galibiyetiyle sona erdi.

Yıldız Erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakalarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Fatih  Ortaokulu  büyük bir başarıya imza attı. Yıldız Erkeklerde  şampiyon olan  Fatih  Ortaokulu Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2017-2018 Eğitim-Öğretim Faaliyet Programı gereğince düzenleyeceği  Okullar arası Yıldız  Erkekler Futsal Türkiye Şampiyonası müsabakalarında ilimizi temsil edecek.