BTV SPOR
Haberler / Galatasaray’ın şampiyonluğu Bartın’da coşkuyla kutlandı
Galatasaray’ın  şampiyonluğu Bartın’da coşkuyla kutlandı
Tarih : 20.05.2019 Okunma : 741

Galatasaray’ın  şampiyonluğu Bartın’da coşkuyla kutlandı

SPOR Toto Süper Lig’de rakibi Medipol Başakşehir'i evinde 2-1 yenerek bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, tüm Türkiye'de olduğu gibi Bartın'da da taraftarına bayram havası yaşattı.

Spor Toto Süper Lig'de sezonun tamamlanmasına bir hafta kala Galatasaray'ın şampiyonluğunu ilan etmesi Bartın’da  yaşayan Galatasaraylılar tarafından coşkuyla kutlandı.

Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Medipol Başakşehir’i 2-1 mağlup ederek sezonun bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesiyle taraftarlar, şampiyonluklarını Bartın sokaklarında coşkuyla kutladı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Bartın'da sokaklara dökülen Galatasaray taraftarları şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı. Galatasaraylı taraftarların şampiyonluk kutlamaları renkli görüntülere neden oldu

Maçın bitiş düdüğünün ardından Bartın'da sokaklara dökülen Galatasaray taraftarları takımlarının şampiyonluğunu doyasıya kutladı. Havuz başı  ve eski belediye önünde toplanan yaklaşık bin kişilik sarı-kırmızılı taraftarlar meşaleler yakıp tezahüratlar eşliğinde şampiyonluk şarkıları söyledi. Araçlarla kutlamalara katılanlar da kornalar çalıp araçlarının pencerelerinden bayraklar sallayarak takımlarının şampiyonluk coşkusuna katıldı.

 İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Maçın bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte vatandaşlar caddelere çıkarak araçlarla uzun konvoylar oluşturdu. Galatasaraylı taraftarlar meşaleler yakıp, takımları lehine tezahüratlarda bulundu. İlin en işlek caddelerinde konvoy eşliğinde sevinç gösterilerinde bulunan sarı-kırmızılı taraftarlar  şampiyonluğu kutladı.

Eski Belediye’nin  önünde toplanan taraftar grubu Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanında yürüyerek şehirde tur attı.  Cumhuriyet anıt’ı önünde toplanan  kalabalık gurup burada İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra marşlar ve tezahüratlarla şampiyonluğun tadını çıkardı Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak, olası bir sorun yaşanmaması için kutlamalar bitene kadar görev yaptı.

Kentin caddelerinde araçlarıyla uzun konvoylar oluşturan Galatasaraylılar, trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Ellerindeki bayraklarlar şampiyonluk şarkıları söyleyen sarı-kırmızılılar, geceyi 'Şampiyon Galatasaray' ve 'İmparator Fatih Terim' tezahüratlarıyla inletti. Sarı- kırmızılıların şampiyonluk kutlamaları gecenin geç saatlerine kadar sürdü.